2 maja, 2024

Spadki, straty i kary: Upadek ofensywy Chiefs przeciwko Eagles

KANSAS CITY, Missouri — Wrócił samotnie do szatni późnym poniedziałkowym wieczorem, przez długi tunel, w którym znajdują się największe osiągnięcia drużyny Kansas City Chiefs — liczne banery upamiętniające tytuły dywizji, mistrzostwa AFC i Super Bowl.

Marquez Valdes-Scantling, najstarszy syndyk Chiefs w wieku 29 lat, powiedział tylko jedno słowo, składające się z czterech liter. Użył hełmu, aby wyrazić swoją frustrację, wydając ostry, głośny dźwięk, gdy uderzył nim w ścianę. Następnie Valdes Scantling pochylił głowę, a jego droga do szatni nadal wymagała jeszcze kilku kroków.

Chwilę wcześniej Valdes-Scantling miał okazję pomóc swoim kolegom z drużyny opuścić stadion Arrowhead i zwyciężył od tyłu, co zakończyłoby straszliwą drugą połowę ataku Chiefs. Biegnąc w stronę pola punktowego i uciekając od ostatniego obrońcy Philadelphia Eagles, obrońcy rożnego Bradleya Roby’ego, Valdes-Scantling patrzył, jak piłka wystrzelona po doskonałym, głębokim podaniu rozgrywającego Patricka Mahomesa dociera do jego rąk. Trzy sekundy później, po upadku na murawę, Valdes-Scantling patrzył, jak piłka odsuwa się od niego i usłyszał dźwięk, którego żaden odbierający nie chce słyszeć, gdy znajduje się w polu punktowym: jęk kibiców.

Zamiast bohaterskiego momentu, Valdes Scantling upadł na niecałe dwie minuty przed końcem drugiej połowy, co doprowadziło do kolejnej porażki w ofensywie Chiefs, kolejnej 30-minutowej serii niepowodzeń, tym razem zakończonej porażką 21-17.

Wielu fanów na stadionie Arrowhead – w noc, gdy pogoda ciągle zmieniała się z mżawki w deszcz i z powrotem w mżawkę – zareagowało tak samo jak Mahomes po meczu: ręce na głowach, usta otwarte z niedowierzania.

„Musimy znaleźć sposób na zakończenie meczu w ofensywie” – powiedział Mahomes.

Chiefs to aktualny mistrz NFL, w skład którego wchodzą Andy Reid, przyszły trener Hall of Fame znany ze swoich ofensywnych innowacji, oraz Mahomes, najbardziej utalentowany rozgrywający w lidze. Jednak po 10 meczach stało się jasne, że największym problemem Chiefs jest ofensywa. W jednym z najważniejszych pojedynków sezonu w lidze, rewanżu z Super Bowl LVII – i być może zapowiedzią Super Bowl LVIII – atakujący Chiefs popełniali błąd za błędem, zdobywając zero punktów po przerwie. Poniedziałkowa porażka wzmocniła zawstydzającą i niepokojącą tendencję: Chiefs nie strzelili gola w drugiej połowie w ostatnich trzech meczach.

READ  Austin Meadows z Tigers ponownie odchodzi od zespołu, aby skupić się na zdrowiu psychicznym

„Strzelamy sobie w stopę” – powiedział Reed. „Muszę lepiej sobie z tym radzić. Moi chłopcy muszą robić to samo. Nie jesteśmy bystrzy. Mogę ustawić chłopaków na lepszych pozycjach”.

Głębiej

Palące pytania do Chiefs, Eagles, 49ers i sześciu innych zawodników NFL: Sando’s Pick Six

Przed poniedziałkowym meczem Chiefs notowali średnio 23,1 punktu. Jednak poniedziałkowy mecz miał być punktem zwrotnym w ataku i szansą dla jednostki na ponowne ugruntowanie pozycji jednej z najbardziej produktywnych drużyn w lidze. Każdy członek ataku brał pełny udział we wszystkich treningach w tygodniu poprzedzającym mecz z Orłami (9-1). Chiefs (7-3) również pożegnali się z drużyną po tygodniu. Według scenariusza Reid przed poniedziałkiem ustanowił doskonały bilans 27-4, w tym 5-0 z Mahomesem na pozycji startera.

Wykorzystując znaczną liczbę nowych zagrań, które nie zostały pokazane w filmie w tym sezonie, Chiefs zdobyli 17 punktów przed przerwą, wykonując perfekcyjnie dwa ostatnie ataki drugiej kwarty.

W trzeciej kwarcie Chiefs mieli dwie próby stworzenia większej poduszki po objęciu 10-punktowego prowadzenia.

„Nie sądzę, że chodzi o energię czy skupienie” – powiedział przyjmujący Justin Watson o zmaganiach ataku. „To po prostu niewymuszone błędy, które musimy poprawić”.

Reid i koordynator ataku Matt Nagy w drugiej połowie polegali na Mahomesie, ponieważ trenerzy wspólnym wysiłkiem zorganizowali zaledwie dziewięć zaplanowanych zagrań biegowych. Udając się na 28 puntów, Mahomes wykonał zaledwie 14 ze swoich prób w drugiej połowie na 99 jardów.

Mahomes nie trafił w cztery głębokie podania do odbierających, z czego w trzech z nich wystąpił odbierający – Valdes-Scantling lub Watson – przed ostatnim obrońcą Eagles. Gdy Chiefs weszli do czerwonej strefy, gwiazdorski rozgrywający Travis Kelce stracił piłkę. Gdy Orły świętowały, Kelce uderzył prawą pięścią w murawę po 19. zwycięstwie drużyny w sezonie, zajmując trzecie miejsce w lidze.

READ  Wynik Pirates vs Bosses: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, skróty i transmisje „Sunday Night Football”

Pięciu zawodników odepchnęło atak, również wykonując rzut karny.

„Muszę być lepszy” – powiedział Kelce. „Nie gram na takim poziomie, jak w przeszłości. Muszę być lepszy. (To) straty i rzuty karne z naszej strony. To nic, że oni to zrobili. To my wszyscy”.

Być może największym problemem w ataku jest to, że Reid i Nagy nie rozwinęli jednego ze swoich napastników w skuteczną, spójną i niezawodną opcję drugorzędną dla Mahomesa za Kelcem, ich najlepszym łapaczem podań.

Chociaż debiutant Rashie Rice był najlepszym graczem wśród graczy, Mahomes wycelował w niego zaledwie pięć razy w strefie zasięgu Orłów. Kadarius Toney, być może najbardziej dynamiczny odbierający Chiefs, był skuteczniejszy w drużynach specjalnych jako odbijający kopnięcie niż w ataku, kończąc grę z zaledwie dwoma przyjęciami na dwóch tarczach na dystansie 12 jardów.

„W niektórych sytuacjach nie oddawałem wystarczająco dobrych podań” – powiedział Mahomes. „Przechwyciłem piłkę w czerwonej strefie”.

Głębiej

Czego nauczyliśmy się w 11. tygodniu NFL: Kowboje pędzą, Lions rozciągają się, a Chargers wciąż się trzymają

Jeśli chodzi o wynik pudełkowy, Chiefs zakończyli grę z równą liczbą strat w czerwonej strefie (dwa), ile przyłożeń.

„Są nie do pokonania, gdy wygrywają bitwę o straty” – powiedział Reid o Orłach, którzy otrzymali jeden prezent. „Następnie dodajesz do tego kary, kilka kropli. Musimy się tym zająć”.

Odbiorcy Mahomesa, w tym Kelce, stracili pięć podań, zwiększając łączną liczbę wiodących Chiefs w lidze do 26.

„Wiedzą, że będę strzelał dalej” – Mahomes powiedział o swoich odbiornikach. „Po prostu taki jestem. Zastrzelę gościa, który jest otwarty. Zwykle to oni grają. „

Pomimo licznych błędów, Reed i Nagy po dwuminutowym ostrzeżeniu podali perfekcyjnie. Gdy Chiefs zbliżyli się do pomocy, Mahomes powiedział, że Eagles umieścili trzech obrońców w pobliżu Kelce na środku pola, tworząc okazję dla Valdesa Scantlinga przeciwko Roby’emu. Znany ze swojej szybkości Valdes-Scantling był 4 jardy przed Robym, gdy podał potencjalne zwycięskie podanie z 51 jardów.

READ  NASCAR Cup Series w Nashville: Chase Elliott wygrywa Ally 400 w wyścigu, w którym pogoda

Gdyby Valdis Scantling został dobrze przyjęty, Chiefs poprawiliby kolejną bardzo niepokojącą statystykę na tym etapie sezonu: strzelili tylko jednego gola w czwartej kwarcie tego roku, najmniej ze wszystkich drużyn w lidze.

Valdes-Scantling nie mógł rozmawiać z reporterami po meczu, ale we wtorek rano podzielił się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. „Jestem wdzięczny. Będę lepszy. Doceniam krytykę i wsparcie. Bóg mnie przez to przeprowadził, bo wiedział, że sobie z tym poradzę. Wdzięczność za wszystko, co się z tym wiąże”.

„Gra zdecydowanie nie ogranicza się do jednej rozgrywki” – powiedział Watson o Valdes-Scantling. „Widziałem, jak Marquez wykonywał tę grę 99 na 100 razy. To był jedyny raz, którego nie zrobił. Zrobi to dla nas w przyszłym tygodniu lub następnym razem, gdy zostanie sprawdzony.

Aktualizacja kontuzji: Odbiorczyni Mecole Hardman doznała kontuzji prawego kciuka w pierwszej kwarcie po przyjęciu z 5 jardów. Wrócił na boisko pod koniec trzeciej kwarty. Jako powracający na rozpoczęcie meczu Hardmana zastąpił Toney, który zaliczył trzy doskonałe defensywy, zdobywając 58 jardów przy sześciu okazjach.

(Zdjęcie Marqueza Valdesa Scantlinga: David Yulett/Getty Images)

„The Football 100”, ostateczny ranking 100 najlepszych graczy NFL wszechczasów, jest już w sprzedaży. Poproś o to Tutaj.