15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

S&P 500 odnotował straty piąty dzień, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad perspektywami recesji i rentownościami

S&P 500 odnotował straty piąty dzień, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad perspektywami recesji i rentownościami

S&P 500 zakończył piąty dzień spadkiem, ponieważ inwestorzy rozważali możliwość recesji i możliwość dłuższego niż oczekiwano cyklu marszu Rezerwy Federalnej.

S&P 500 spadł ostatnio o 0,3%. Dow Jones Industrial Average spadł o 22 punkty, czyli o 0,1%. Pomimo zysków 3M i Home Depot. Nasdaq Composite spadł o 0,6 proc.

Akcje wahały się między zyskami a stratami, a S&P wzrósł o 0,41%. W najniższym punkcie benchmark spadł o 0,47%.

„Rynek kołysał się i falował, i odzyskał oddech po wielkim rajdzie z październikowych dołków” – powiedział Ryan Dietrick, główny strateg rynkowy w Carson Group. Oczekuje, że rynki utrzymają ten trend, dopóki inwestorzy nie uzyskają większej jasności z grudniowego spotkania politycznego Fed i listopadowego raportu o CPI.

Powszechnie oczekuje się, że w przyszłym tygodniu bank centralny podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Chociaż ruch ten może oznaczać odwrócenie w stosunku do poprzednich czterech podwyżek stóp procentowych, pojawiają się obawy, czy Fed może zaprojektować tak zwane miękkie lądowanie, jednocześnie skutecznie łagodząc inflację.

Obawy przed recesją w 2023 r. wystraszyły w ostatnich dniach niektórych inwestorów, jak powiedział Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase & Co. „Squawk Box” CNBC.we wtorek, że inflacja może wepchnąć gospodarkę w recesję.

W połączeniu z odwróconą krzywą rentowności rynki niewątpliwie spodziewają się recesji w przyszłym roku, napisał Azhar Iqbal z Wells Fargo w notatce dla klientów w środę.

„Wreszcie wskaźniki finansowe wskazują na zbliżającą się recesję” – powiedział Iqbal. „S&P 500 osiągnął szczyt przed recesją ze średnim czasem realizacji wynoszącym cztery miesiące w ciągu ostatnich kilku cykli biznesowych.

Inwestorzy czekają w tym tygodniu na więcej danych ekonomicznych, aby dowiedzieć się, czego mogą oczekiwać od Fed, a dane dotyczące liczby bezrobotnych zostaną opublikowane w czwartek. W piątek poznamy Indeks cen producentów za listopad oraz wstępne dane o zaufaniu konsumentów za grudzień.

READ  Za tym kryje się „Zero Covid”, chińska gospodarka zaczyna się rozwijać

Akcje zmierzają do tygodniowych spadków, a Dow Jones spadł o 2,42%. S&P i Nasdaq spadły odpowiednio o 3,38% i 4,39%.