5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Hongkongu wzrosły o prawie 3% po doniesieniach, że miasto rozważa złagodzenie prawa Covid

Akcje Hongkongu wzrosły o prawie 3% po doniesieniach, że miasto rozważa złagodzenie prawa Covid

Hongkong rozważa zniesienie zasad dotyczących masek na zewnątrz: raport

Fitch spodziewa się spadku cen mieszkań w Australii i Chinach w 2023 roku

Fitch Ratings spodziewa się, że ceny domów w Australii odnotują znaczny spadek w przyszłym roku o 7% do 10%, podała w swojej najnowszej prognozie. Raport.

Agencja przewiduje również, że ceny mieszkań w Chinach spadną w przyszłym roku o 1% do 3%.

„Spodziewamy się, że stopy procentowe spadną dalej w 2023 r., zanim osiągną najniższy poziom, ale wyniki kredytów hipotecznych pogorszą się tylko nieznacznie w obliczu trudności gospodarczych” – powiedziała w raporcie Tracey Wan z Fitch Ratings.

Jednak w raporcie stwierdzono, że ceny domów w Japonii mogą przełamać tendencję wzrostową o 2% do 4% w 2023 r. Oczekuje się, że ceny w Australii wzrosną w 2024 r.

– Jihe Lee

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale mniej niż oczekiwano

Japońska gospodarka doświadczyła kwartalnego rocznej recesji o 0,8% w trzecim kwartale, z Zrewidowany produkt krajowy brutto Odczyt, który przebił oczekiwania w ankiecie Reutera, przewidując spadek o 1,1%.

Pierwsze wstępne szacunki rządu opublikowane w listopadzie to spadek o 1,2%.

Kraj odnotował również deficyt w wysokości 64,1 mld jenów (469,3 mln USD) w nieskorygowanym saldzie rachunku bieżącego, Dane rządowe pokazać się. Odczyt wyraźnie kontrastował z szacunkami nadwyżki 623,4 mld jenów w osobnym sondażu Reutera.

– Jihe Lee

Nadwyżka handlowa Australii jest większa niż oczekiwano w październiku

Nadwyżka handlowa Australii w październiku wyniosła 12,2 mld dolarów australijskich (8,19 mld dolarów), nieco więcej niż oczekiwano, Podano oficjalne dane.

Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewali się, że będzie to 12,1 miliarda dolarów australijskich i spodziewają się większego spadku niż podano – po tym, jak gospodarka osiągnęła nadwyżkę handlową w wysokości 12,4 miliarda dolarów australijskich.

Eksport zmniejszył się o 0,9%, a import o 0,7%.

– Abigail Ng

Giełdy zamknęły się głównie na spadkach

CNBC Pro: Bank of America twierdzi, że te dwa globalne zapasy chipów mogą zwiększyć sprzedaż pojazdów elektrycznych o 75%.

Według Bank of America niedobór półprzewodników podczas boomu sprzedaży samochodów elektrycznych może pomóc zwiększyć zyski garstki producentów chipów.

Bank z Wall Street przewidział, że ceny akcji dwóch spółek z chipami mogą wzrosnąć o ponad 75% z powodu trendu.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Oczekujące dane gospodarcze mogą wywołać odbicie w przyszłym roku, mówi Slimmon Morgan Stanley

Nie zdziw się, jeśli dane ekonomiczne opublikowane w następnym tygodniu zaczną rosnąć do końca roku i prawdopodobnie 2023 r., jak twierdzi Andrew Slimon, starszy menedżer portfela w Morgan Stanley Investment Management.

Główny okres publikacji danych w piątek rozpoczyna się od indeksu cen producentów, następnie indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych za listopad, aw przyszłym tygodniu kolejna możliwa podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

„Ostatnim razem, gdy zostały one opublikowane, wszystkie doprowadziły do ​​​​odbicia na giełdzie, ponieważ mamy lepsze wskaźniki inflacji” – powiedział.

Podobnie jak wielu inwestorów, Slimmon spodziewa się pogorszenia koniunktury w przyszłości, biorąc pod uwagę odwróconą krzywą dochodowości, ale nie spodziewa się „poważnego załamania zysków” lub deflacji, jak wiele osób spodziewa się w pierwszym kwartale.

Wynika to po części z faktu, że wielu konsumentów zgromadziło swoje oszczędności w ostatnich latach w związku ze zbliżającą się niedawną recesją.

„Przesłanie tego roku jest takie, że gospodarka okazała się znacznie bardziej odporna, niż wielu ludzi się spodziewa, i nie sądzę, aby następny kwartał był końcem” – powiedział.

READ  Firma elektryczna zasilana bateriami Britishvolt unika natychmiastowego krachu dzięki krótkoterminowemu finansowaniu

-Samanta Sobin

CNBC Pro: Czy akcje Apple należy kupować czy unikać? Spotyka się dwóch inwestorów

To był burzliwy rok dla firm technologicznych, ponieważ inwestorzy uciekają z akcji wzrostowych w obliczu rosnących stóp procentowych i innych przeciwności.

jabłko Trzymał się lepiej pośród technologicznej rzezi, chociaż były pewne przeciwności.

Dwóch inwestorów zmierzyło się w CNBC”Znaki drogowe w Azjiw środę, aby przedstawić argumenty za i przeciw kupowaniu akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan