20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony i Honda planują wspólną produkcję samochodów elektrycznych

Sony i Honda planują wspólną produkcję samochodów elektrycznych

Sony i Honda planują utworzyć nową firmę, która będzie wspólnie projektować i sprzedawać samochody elektryczne. Projekt nie został jeszcze ukończony, ale obie firmy podpisały Memorandum of Understanding, w którym wyrażają swoje zamiary. Nowa, jeszcze nienazwana firma ma powstać w tym roku, a sprzedaż pierwszego modelu EV planowana jest na 2025 rok.

Honda wyprodukuje pierwszy model. Nowa firma przekaże projekt, rozwój i sprzedaż pojazdu, a Sony opracuje platformę usług mobilności. Partnerstwo ma na celu połączenie specjalistycznej wiedzy i marketingu Hondy w dziedzinie motoryzacji z możliwościami Sony w zakresie czujników obrazu, komunikacji i rozrywki.

Dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida, mówi: oświadczenie. „Dzięki temu sojuszowi z Hondą, która przez wiele lat zgromadziła rozległe globalne doświadczenie i osiągnięcia w branży motoryzacyjnej i nadal dokonuje rewolucyjnych przełomów w tej dziedzinie, zamierzamy oprzeć się na naszej wizji „przekształcenia przestrzeni mobilności w przestrzeń emocjonalną” i przyczyniają się do ewolucji skoncentrowanej mobilności. O bezpieczeństwie, rozrywce i zdolnościach adaptacyjnych.

Samochody Sony Vision-S zostały wcześniej zapowiedziane.

„Nowa firma będzie dążyć do tego, aby stać na czele innowacji, ewolucji i ekspansji mobilności na całym świecie, poprzez szerokie i ambitne podejście do tworzenia wartości, które przekraczają oczekiwania i wyobraźnię klientów”, powiedział Toshihiro Mibe, dyrektor generalny Hondy. „Zrobimy to, wykorzystując najnowszą technologię i know-how Hondy w zakresie środowiska i bezpieczeństwa, jednocześnie dostosowując aktywa technologiczne obu firm. Chociaż Sony i Honda mają wiele podobieństw historycznych i kulturowych, nasze obszary wiedzy technologicznej są bardzo różne. Wierzę, że że ten sojusz, który łączy mocne strony naszych dwóch firm, oferuje ogromny potencjał dla przyszłości mobilności”.

Firma Sony już od jakiegoś czasu sygnalizowała zamiar wejścia do świata motoryzacji, ale to pierwszy konkretny ruch w branży komercyjnej. Na targach CES 2020 Sony zademonstrowało elektryczny samochód koncepcyjny o nazwie Vision-S, a na targach CES 2022 zaprezentował model Vision-S 02. W tym czasie Sony ogłosiło plany utworzenia firmy operacyjnej o nazwie Sony Mobility do wiosny 2022 r.; Wydaje się, że nowe partnerstwo Hondy postawiło ten pomysł pod znakiem zapytania.

READ  Ceny żywności spadły, ale rachunki za artykuły spożywcze są nadal wysokie. Dlatego