22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy przygotowywali się do lutowego raportu o zatrudnieniu, aktualizacji z Rosji i Ukrainy

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy przygotowywali się do lutowego raportu o zatrudnieniu, aktualizacji z Rosji i Ukrainy

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 24 lutego 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w czwartek wieczorem przed raportem dotyczącym kluczowych miejsc pracy, ponieważ inwestorzy stale monitorowali rozwój sytuacji podczas wojny na Ukrainie.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 53 punkty, czyli 0,2%. Te z S&P 500 wzrosły o 0,1%, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,2%.

Te posunięcia wyprzedzają lutowy raport Departamentu Pracy dotyczący zatrudnienia. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się wzrostu o 440 000 miejsc pracy, a stopa bezrobocia spadnie do 3,9%. Oczekuje się, że stawki godzinowe wzrosną o 5,8% rok do roku.

To ostatni raport o zatrudnieniu przed zbliżającym się posiedzeniem Rezerwy Federalnej, kiedy to bank centralny ma zacząć podnosić stopy procentowe. Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział w środę, że tak jest Ma tendencję do obsługi pojedynczego maksimum wynoszącego 25 punktów bazowych w marcu. Punkt bazowy wynosi 0,01%.

„Myślę, że ponieważ widzieliśmy, jak Powell powiedział, szczerze nietypowo, konkretnie, że schemat wspierania wzrostu o 25 punktów bazowych, myślenie spekulacyjne może być mocniej ugruntowane na poziomie 25 punktów bazowych, nawet jeśli widzimy silniejszy wzrost”, powiedziała Lauren Goodwin, ekonomistka. i strateg portfela w New York Life Investments, „Sprawozdanie, którego można się spodziewać jutro”.

Goodwin powiedział, że element raportu dotyczący wzrostu płac może być kluczowym punktem danych, ponieważ inwestorzy próbują ustalić ścieżkę polityki dla tego toru.

„Nawet 5,8% wzrost płac liczy się jako obniżka płac, jeśli inflacja wzrośnie powyżej 7%” – powiedział Goodwin.

Wojna z Ukrainą będzie w piątek również na uwadze inwestorów. Ukraina nadal kontroluje swoją stolicę, Kijów, po ponad tygodniu walk, pomimo coraz częstszych doniesień o bombardowaniach w innych dużych miastach. Miliony Ukraińców uciekły z krajuwedług Organizacji Narodów Zjednoczonych.

READ  Dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, ​​ostrzega przed „krótkoterminowymi przeszkodami” w głównym biznesie AWS

Tymczasem sankcje gospodarcze nałożone przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników skutecznie odcięły rosyjską gospodarkę od dużej części globalnego systemu finansowego. JPMorgan podał w czwartkowej notatce, że rosyjska gospodarka może skurczyć się o 35% w tempie rocznym w drugim kwartale.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Raporty o zarobkach doprowadziły do ​​kilku dużych ruchów w handlu rozszerzonym. Sprzedawca luk Sieć restauracji Sweetgreen, która przekroczyła oczekiwania, zyskała na popularności. Akcje producenta chipów, firmy Broadcom, wzrosły po tym, jak przebiły prognozy zysków i przychodów.

Czwartek, Trzy główne średnie zamknęły się niżej po niestabilnej sesji. Dow był pozytywny przez większość dnia, zanim zamknął się o 96 punktów. Nasdaq, ciągnięty w dół przez akcje oprogramowania, spadł o 1,56%.

Dow spadł w ciągu tygodnia o 0,9%, na dobrej drodze do czwartego z rzędu ujemnego tygodnia. S&P 500 stracił w ciągu tygodnia około 0,5%, podczas gdy Nasdaq Composite stracił ponad 1%.