21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Snapchat domyślnie wyłącza swoją kontrowersyjną funkcję „układu słonecznego” po złej prasie

Snapchat domyślnie wyłącza swoją kontrowersyjną funkcję „układu słonecznego” po złej prasie

Kredyty obrazkowe: Dyrektor generalny Snapa, Evan Spiegel; /TechCrunch

Niecały tydzień później Poinformował o tym „Wall Street Journal”. Firma stwierdziła, że ​​funkcja Snapchata zwana „układem słonecznym” zwiększa niepokój nastolatków Odpowiedział Dostosowując sposób działania tej funkcji. Dzisiejszy płatny system oceny subskrybentów pokazuje, jak blisko jesteś znajomych na Snapchacie, pokazując Twoją lokalizację w ich Układzie Słonecznym. Na przykład przyjacielem na pozycji Merkurego będzie osoba, z którą często się komunikujesz, podczas gdy Uran będzie kimś, kto nie jest Ci bliski.

Oczywiście czatowanie online niekoniecznie jest powiązane z relacjami w prawdziwym życiu, a taka funkcja może wywołać zranienie, gdy ktoś zda sobie sprawę, że nie jest tak blisko przyjaciela, jak myślał.

Snap twierdzi, że otrzymał opinie, że miło jest wiedzieć, że jesteś blisko kogoś, ale może też być źle, gdy wiesz, że nie jesteś tak blisko, jak byś chciał.

„Słyszeliśmy i rozumiemy, że układ słoneczny może pogorszyć to uczucie i chcemy tego uniknąć” – ogłosiła firma w piątkowym poście w newsroomie.

Jednak zamiast usunąć tę funkcję, tak jak miało to miejsce w przypadku niebezpiecznego i kontrowersyjnego filtra prędkości, który został pozwany za „niedbały projekt”, Snap po prostu domyślnie wyłącza funkcję fotowoltaiczną. Subskrybenci Snapchat+ nadal będą mogli włączyć tę opcję, jeśli tak zdecydują.

„Mamy nadzieję, że zapewni to właściwą równowagę pomiędzy zapewnieniem funkcji, której pragnie wielu użytkowników, a uniknięciem niedogodności dla tych, którzy nie chcą z niej korzystać” – wyjaśnia firma.

Domyślne wyłączenie tej funkcji może powodować pewne tarcia, ale jeśli nastolatki naprawdę cieszą się na tę funkcję, po prostu będą szukać ustawienia umożliwiającego jej ponowne włączenie.

Snap twierdzi, że Układ Słoneczny nie jest zbyt popularny, zauważając, że z tej opcji korzysta niecałe 0,25% społeczności. Ale ponieważ jest dostępny tylko dla płatnych subskrybentów, niewielki odsetek nie jest zaskakujący. Najbardziej odpowiednią statystyką jest liczba użytkowników Snapchata+, którzy korzystali z układu słonecznego lub oglądali tę funkcję.

READ  Wyciekły zdjęcia przedstawiające bezdyskową białą serię Xbox firmy Microsoft

Chociaż użytkownicy nie są w stanie stwierdzić, kto jest ich bliskim, a kto dalekim przyjacielem, odkrycie, że nie jest numerem jeden, doprowadziło do trudnych rozmów, jak donosi „Wall Street Journal”, a nawet do zerwań.

Snap broni tej funkcji, twierdząc, że ludzie chcą wiedzieć więcej o swoich przyjaźniach, a funkcje takie jak Układ Słoneczny zapewniają „dodatkową świadomość i kontekst”. Ale w rzeczywistości jest to sposób na zatrzymanie młodych ludzi – grupy demograficznej, w której kluczowa jest hierarchia społeczna – uzależnienia od Snapchata.

Funkcja układu słonecznego była tylko jednym z systemów oceniania znajomych Snapchata. Oferują także specjalną funkcję o nazwie „Najlepsi przyjaciele”, która umieszcza osoby, z którymi często się komunikujesz, na górze listy kontaktów wraz z emoji w kształcie serca lub uśmiechu, zauważył Wall Street Journal.

Inną szeroko dyskutowaną funkcją jest „Streaks”, która jest narzędziem używanym przez użytkowników Snapchata w celu zachęcania do ponownego korzystania z aplikacji poprzez wizualne przedstawienie liczby kolejnych dni, w których użytkownicy kontaktowali się ze sobą w aplikacji. Po reakcji ze strony Rodzice i rodzinyZarówno ustawodawców, jak i organów regulacyjnych Charakter cechy uzależniającej I szkody psychiczne, w zeszłym roku Snap wprowadził sposób na zatrzymanie serii. Dodano także możliwość odzyskania utraconej czcionki przez użytkowników.

Chociaż Snap obiecał w swoim poście na blogu, że „zaangażował się w łagodzenie potencjalnych wad komunikacji online, tam gdzie to możliwe”, celowo stworzył funkcje i narzędzia, które przynajmniej pozostawia użytkownikom otwarte. Pozwy I Kongres pytaniejeśli nie gorzej.