14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple testuje druk 3D w nowym zegarku Apple Watch: raport

Apple testuje druk 3D w nowym zegarku Apple Watch: raport

  • Mówi się, że Apple testuje wykorzystanie technologii druku 3D do produkcji obudowy w nadchodzącej serii Apple Watch 9.
  • Bloomberg poinformował, że Apple wdroży druk 3D do produkcji innych produktów, jeśli wstępne testy wypadną pomyślnie.
  • Z raportu wynika, że ​​firmie nie udało się jeszcze masowo wyprodukować drukowanych w 3D aluminiowych obudów stosowanych w komputerach Mac i iPadach firmy Apple.

Apple Watch Series 8 i SE

Źródło: Apple Inc

Jak podaje Bloomberg, Apple testuje przy użyciu drukarek 3D kopertę ze stali nierdzewnej do swoich smartwatchów, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek. wspomniany– twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą.

Mówi się, że firma początkowo testuje technologię w produkcji nadchodzącego Apple Watch 9 i jeśli wszystko pójdzie dobrze, Apple włączy ją do procesu produkcyjnego kolejnych produktów w nadchodzących latach, poinformował Bloomberg w środę.

Obecnie koperta Apple Watcha wykonywana jest poprzez docięcie blachy do odpowiedniego kształtu. Osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały Bloombergowi, że metodologia druku 3D skróci czas potrzebny na wykonanie urządzeń i ilość użytych materiałów.

Apple planuje także wydrukować w 3D kolejną odsłonę Apple Watch Ultra w tytanowej obudowie w przyszłym roku, ale firma nie była jeszcze w stanie masowo wyprodukować drukowanych w 3D aluminiowych obudów używanych w komputerach Mac i iPadach firmy Apple. Bloomberg podał ten skład.

Zgodnie ze swoim celem na rok 2017 Apple planuje docelowo udostępnić w swoich pojemnikach aluminium lub stal pochodzącą z recyklingu. Firma potwierdziła to ponownie w 2022 r.

Stosowanie aluminium pochodzącego z recyklingu stało się w Apple stosunkowo standardem. Do 2021 roku firma wspomniany 59% całego aluminium użytego w produktach pochodzi ze źródeł pochodzących z recyklingu, a „wiele produktów” w swoich pojemnikach wykorzystuje 100% aluminium pochodzącego z recyklingu.

On ogląda: Dlaczego analityk porównuje nowego Apple Vision Pro z Apple Watchem

READ  Spotify chce mieć dostęp do audiobooków, ale mówi, że Apple jest w drodze