29 kwietnia, 2024

Sixers vs Celtics: Joel Embiid podpala Boston z 52 punktami

Joel Embiid potrzebował zaledwie 25 rzutów z gry we wtorkowy wieczór, aby rozegrać piąty mecz z dorobkiem 50 punktów w swojej karierze.

W występie, który mógł tylko wzmocnić jego i tak już silny status MVP, Embiid zdobył 52 punkty po rzutach 20 na 25 w wygranym przez Sixers 103-101 meczu z Celtics w Wells Fargo Center. Embiid zanotował także 13 zbiórek, sześć asyst i dwa bloki.

Jason Tatum spudłował w skoku do bazy po ostatnim posiadaniu Bostonu. Był najlepszym strzelcem Celtics z 19 punktami. Derek White miał 26.

Było to 52. zwycięstwo Sixers na trzy mecze przed końcem sezonu zasadniczego. Zajął pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Pierwszego wieczoru meczu jeden po drugim z Celtics, Jaylen Brown, Robert Williams III, Peyton Pritchard i Danilo Gallinari wyszli z gry z powodu kontuzji.

W czwartek wieczorem Sixers rozegrają swój ostatni mecz u siebie w sezonie zasadniczym przeciwko Heat. Oto notatki na temat wtorkowego zwycięstwa i ekscytującego występu Embiida:

Embiid jest pierwszym właścicielem

Celtics otworzyli mecz Grantem Williamsem na Embiidzie, a Sixers byli szczęśliwi, że celowali w ten mecz, często zasilając centrum All-Star w łokieć.

Embiid był ostry na początku gry, pokazując wyczucie momentu, w którym asystujący obrońcy mieli się zaatakować. Został sfaulowany podczas skoku zwrotnego, ustawił kolejny, a także strzelił gola Williamsowi na słupku. Sprytnym ruchem i rzutem Embiid dał Sixers prowadzenie 12-5. Zdobył 18 z 28 punktów Sixers w pierwszej kwarcie, trafiając 6 z 7 rzutów z gry i 6 z 7 rzutów wolnych. Embiid dostarczył również imponującą potrawę Jalenowi McDanielsowi w trzecim zakręcie, który pokazał jego kontrolę ciała i zakres opcji, nawet gdy ostro jedzie na zjazdach lub w środku ruchu.

W przeciwieństwie do niedzielnej nocy w Milwaukee, przeciwnik Sixers miał zimny start; Boston zaczął 1-na-9 z pola i 0-na-5 z zakresu trzech punktów. Jednak Sixers ostatecznie zapłacili za kilka błędów w obronie, a Celtics wyglądali bardziej na zagrożenie w okresie przejściowym. W trzech remisach Malcolma Brogdona osiągnęli przewagę 19:18.

READ  Packers wymienili Aarona Rodgersa the Jets na wiele selekcji

Ostatecznie Sixers nie pozwolili zmarnować wyjątkowych 12 minut Embiida. Boston miał problemy ze zdobyciem gola w składzie z Tatumem i czterema graczami z drugiego zespołu, a Embiid strzelił krzywo, za jeden punkt, a Sixers prowadzili sześcioma punktami po tercji.

Brak wsparcia dla przestępczości

Prawie wszystko, co ofensywa Sixers przeszła przez Hardena i Embiida w pierwszej połowie.

Łącznie zdobyli 39 ze swoich 53 punktów przed przerwą, a także siedem z dziewięciu asyst.

Zespół wsparcia Sixers miał bardziej chwiejny start. Celtics zdobyli swoje pierwsze siedem punktów w drugiej kwarcie, wykorzystując kilka nietrafionych punktów Hardena. Zgiełk Paula Reeda był znowu pozytywny, chociaż zmarnował okazję, by przejść dalej. Jednak Sixers zdobyli pięć punktów po ofensywnym wślizgu Reeda, a 23-latek imponująco odprawił graczy Brogdon. Z Reedem na ziemi jest znacznie mniej powodów do zmartwień, że defensywne podejście zmieni wszystko, niż w przypadku zwykłego rezerwowego wielkiego człowieka.

Thérèse Maxi rozpoczął wieczór w czerwonej opasce na głowę, którą jednak szybko porzucił. Nowy wygląd nie poprawił losów Maxiego w starciu z Bostonem. Pierwsza runda 1 za 6 spowodowała, że ​​​​Maxey spadł do 8 za ostatnie 30 z parkietu przeciwko Celtics. Na początku trzeciej kwarty Maxie Pump sfingował trójkę, a następnie odgwizdał faul w ataku, próbując dobrze przyjrzeć się dryblingowi.

W ciągu pierwszych sześciu minut trzeciej, Tobias Harris miał trzy chybienia i dwa lay-upy. Bez względu na przeciwnika, dla Sixers w fazie play-off ważne jest, aby Harris nie zawahał się w otwartym trzypunktowym spojrzeniu i pęknięciu, gdy obrona wypchnęła piłkę z rąk gwiazd Sixers.

Embiid miał jedną odpowiedź po drugiej, gdy Boston był bliski wyprzedzenia Sixers na trzecim miejscu. Skoczkowie ze średniego zasięgu były gotówką, a on ciągle wybierał odpowiednie miejsca do startu. Jednak bardzo trudno jest zbudować znaczące przywództwo, gdy prawie wszyscy nie są wystarczająco dobrzy. George Niang miał dobry strzał po podwójnej drużynie na Embiidzie pod koniec trzeciej tercji, ale nie trafił w nią i spadł do 0-na-3 z parteru. DeAnthony Melton poszedł 0 za 4.

READ  Najnowsze zmiany w składzie 49ers wskazują na optymizm Deebo Samuela w meczu z Cardinals – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Mimo wszystko czasami wystarczy sama obecność Embiida w sądzie. Po tym, jak Celtics zmniejszyli swój deficyt do 68-67, pojechał do zaciekłego wsadu na Luke’a Cornette’a. Blok Jalen McDaniels i zatrzymanie Danuel House Jr pod koniec kwarty na Brogdon pomogły Sixers utrzymać prowadzenie w czwartej kwarcie.

Czas Tuckera

Przewaga Sixers nie trwała długo.

Po raz kolejny skład Sixers, składający się z Hardena i czterech graczy z ławki, był trudnym okresem. Boston miał przewagę 77-74 nad trójkami White’a i Brogdona, co skłoniło głównego trenera Sixers, Doca Riversa, do ogłoszenia przerwy.

Harris sprawdził w miejsce Nianga i McDanielsa po przerwie wynoszącej trzy minuty, ale Sixers wciąż polegali na wielkości Embiida, jeśli chodzi o zwycięstwo. Skończyli na słabym posiadaniu, gdy Harden zmierzył się z podwójną drużyną, a White sfaulował swojego ptaszka, gdy zegar czasu akcji wygasł.

Embiid wrócił i szybko zatopił dwóch skoczków, remisując po 81 punktów. Nawet w dużej rywalizacji był naprawdę automatyczny wokół linii faulu.

Podczas gdy Embiid wydawał się być w stanie robić, co chciał, nieuniknione było, że czasami będzie musiał oddać piłkę. Kiedy to zrobił, dostarczył go PJ Tucker.

Tucker wyczyścił dwa zestawy sprzęgła z lewego rogu i jeden z prawej. Aż do piątkowego zwycięstwa nad Raptors Tucker nigdy nie strzelił więcej niż dwóch bramek w jednym meczu przez cały sezon. Robił to teraz w meczach domowych jeden po drugim. Każdy z nich był fenomenalny we wtorkowy wieczór, zapewniając, że oszałamiający występ Embiida zakończył się zwycięstwem.

Sixers byli zbyt daleko, by popełnić błąd w ostatnich sekundach. Po tym, jak Tucker stracił trzy bramki dla White’a, Embiid został wezwany do ofensywnego faulu w późniejszej grze wewnętrznej. Sixers z ulgą dotarli do mety.