4 maja, 2024

Sixers oceniają chorobę Tyrese'a Maxeya jako wątpliwą przed drugim meczem z Knicks – NBC Sports Philadelphia

NOWY JORK — Sixers dołączyli do składu budzącego wątpliwości All-Star drugiej drużyny przed drugim meczem pierwszej rundy serii play-offów przeciwko Knicks.

Tyrese Maxey nie był obecny na poniedziałkowej strzelaninie Sixers z powodu choroby, a zespół uznał, że jego występ tego wieczoru budzi wątpliwości.

Finalista MVP grał 37,5 minuty na mecz w sezonie zasadniczym i 44 minuty w sobotę w przegranej na otwarcie serii Sixers.

Maxey miał trudną drugą kwartę w pierwszym meczu, strzelając 2 z 9 rzutów z podłogi, ale odegrał kluczową rolę w powrocie drużyny do gry w drugiej połowie. 23-letni obrońca po przerwie zdobył 21 punktów, strzelając 9 z 12 celnych trafień.

Sixers osiągnęli w tym sezonie bilans 4-8 bez Maxeya. Jednym z tych zwycięstw było pamiętne zwycięstwo 79-73 w Madison Square Garden 10 marca, podczas którego Maxey przeszedł protokoły NBA dotyczące wstrząśnienia mózgu.

Późnym poniedziałkowym rankiem Joel Embiid (rekonwalescencja po kontuzji lewego kolana) miał wątpliwości. DeAnthony Milton (rekonwalescencja po kontuzji pleców) i Robert Covington (siniak lewego kolana) nie zagrają.

Według trenera Sixers, Nicka Nurse, Embiid powiedział mu, że w niedzielę jego lewe kolano czuje się „całkiem nieźle” po kłopotliwej grze w pierwszym meczu, w wyniku której środkowy gwiazdor opuścił ostatnie 2:37 drugiej kwarty.

Po problemach Sixers w defensywie w pierwszym meczu, Nurse stwierdził, że występy Embiida w drużynie rezerwowego wielkiego zawodnika Paula Reeda „możliwe” są dalsze postępy.

„W moim przypadku po prostu upewniam się, że obieram właściwy pas i docieram do celu (miejsca)” – powiedział Reid, zanim zaczął szczegółowo ustalać składy z Embiidem. „Czasami zdarzają się cięcia. Po prostu staram się pozostać mobilny… aby otworzyć drzwi komuś innemu. Zawsze podwoją się (Embiid), więc po prostu upewniam się, że ktoś jest otwarty”.

Biorąc pod uwagę nieoptymalny stan zdrowia ich gwiazd, Sixers szczególnie skorzystaliby na silniejszym drugorzędnym składzie. Kyle Lowry był pod wrażeniem 12-punktowej trzeciej kwarty w pierwszym meczu, ale ławka rezerwowych Knicks pokonała Sixers różnicą 42-7.

READ  Sean Payton: Ofensywa Broncos „nie jest wystarczająco dobra”

Nowicjusze Kelly Oubre Jr. i Tobias Harris trafili 3 z 7 z podłogi.

„Jedną rzeczą, o której rozmawialiśmy jako cały zespół, jest strona ofensywna, która robi różne rzeczy” – powiedział Harris w poniedziałek. „I nie bądźmy tak przewidywalni jak od czasu do czasu (w pierwszym meczu). Ale osobiście oglądam filmy i widzę różne miejsca, w których mogę nakręcić i zagrać bardziej agresywnie lub pozwolić sobie na kilka trójek. Dlatego mam to wszystko na uwadze i przygotowuję się do meczu.”