12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sinead Farrelly po raz pierwszy pojawia się w Irlandii ponad sześć lat po zakończeniu kariery piłkarskiej

Sinead Farrelly po raz pierwszy pojawia się w Irlandii ponad sześć lat po zakończeniu kariery piłkarskiej

W sobotę Sinead Farrelly zadebiutowała w reprezentacji Irlandii przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jej przejście do irlandzkiej reprezentacji kobiet zostało ogłoszone dopiero w piątek i dla wielu było to szokiem – podczas gdy trenowała z Girls in Green przez cały tydzień w Teksasie, podróż była w dużej mierze pod radarem. Dwadzieścia cztery godziny później zagrała 60 minut w przegranej 2: 0 z USWNT.

Zawodnik zmieniający drużynę narodową to zwykle historia, ale podróż Farrelly’ego do gry w Irlandii jest bardziej niezwykła niż większość. Farrelly wrócił do NWSL po podpisaniu przez NJ / NY Gotham FC ostatni marzec, prawie osiem lat po swoim poprzednim występie w lidze w 2015 roku. Została zmuszona do przejścia na emeryturę w 2016 roku po wypadku samochodowym, ale inny ważny powód, dla którego jej kariera zakończyła się przedwcześnie, został ujawniony dużo później. Farrelly wraz z tym pierwszym ciernie Kolega z drużyny Mana Shim, ówczesny trener Portland, Paul Riley, został oskarżony o wymuszanie i molestowanie seksualne w klubie historia na sportowiec Opublikowano wrzesień 2021 r.

W tunelu na stadionie Q2, ubrany w strój sportowy Team Ireland i chcący zdążyć na autobus do St. Louis, Farrelly uśmiechał się w strefie mieszanej.

– Jestem taka zmęczona – powiedziała. „Bardzo szczęśliwy, podekscytowany – oczywiście chcieliśmy wygrać – ale jestem naprawdę dumny z zespołu. Jestem też bardzo zmęczony. ”

Po żartowaniu, że spodziewała się załamania w ciągu godziny od kulminacyjnego meczu i debiutu w Irlandii, skupiła się na szerszym obrazie swoich uczuć związanych z dołączeniem do zespołu.

„Czuję się tutaj bardzo wspierana, a ta podróż powrotna do futbolu była szczerze mówiąc szalona” – powiedziała. „Po prostu staram się pozostać skoncentrowany i stabilny, i być w swoim ciele”.

Chociaż wyglądała na pewną siebie i gotową w swoim debiucie w NJ/NY Gotham FC po powrocie do NWSL, przypadkowy widz jej sobotniego występu dla Irlandii nigdy nie wiedziałby, że podjęła decyzję o ponownym spróbowaniu dopiero niecały rok temu.

READ  Mario Zagallo był dla Brazylii wszystkim, ponieważ to jego rekordowe zaangażowanie wyróżniło reprezentację narodową

„W lipcu zdecydowałem, że chcę to zrobić” – powiedział Farrelly w sobotę. „Podnosiłem, próbowałem biec, byłem na zero – nic nie robiłem”.

Zatrudniłem trenera. Na dwa miesiące przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu NWSL wróciła do gry na podryw. Potem powiedziała: „Zostałam wrzucona w okres przedsezonowy” i zrobiła podwójne dni. Kilkakrotnie mówiła, że ​​nadal radzi sobie z ciążą podczas tej fazy powrotu, nawet teraz.

„Kiedy sezon się zaczął, było tak, jakbyś był w tym i albo możesz zostać złapany, albo nie” – powiedziała. „Płakałem każdego dnia, ponieważ myślałem:„ Nie mogę tego zrobić ”. „Właściwie czułem się naprawdę ciężko, fizycznie i psychicznie, wszystkie te rzeczy”.

Kiedy minęła początkowy szok związany z wymagającym sezonem NWSL, kiedy poczuła, że ​​jej ciało się przystosowało, kiedy poczuła swobodę gry, wtedy coś się otworzyło. „Ale zdecydowanie było bardzo, bardzo wysokie podejście, aby dostać się do tego punktu” – powiedział Farrelly.

Jeśli chodzi o Irlandię, „zawsze była to opcja” – powiedział Farrelly.

Grała w młodzieżowych drużynach USA i została powołana na obozy reprezentacji USA Przed mundialem 2011 Z potencjalnym istniejącym spotem on-line.

W piątek FAI ogłosiło, że FIFA zgodziła się ją zamienić, a Farrelly nie marnował czasu, robiąc wrażenie.

„Jest tu dopiero od kilku dni, ale tak naprawdę podczas treningu była wybitną zawodniczką, jeśli mam być szczera” – powiedziała Denise O’Sullivan z Irlandii w piątek. „Jej spokój przy piłce jest inny niż wszystkich w drużynie. Jej zdolność do wychodzenia w przestrzeń, w półobrocie, jest doskonałą zawodniczką z piłką u jej stóp.”

Potwierdziły to pierwsze dotknięcia Farrelly w sobotnim meczu – wydawała się uwolniona od presji najpierw ze strony Andy’ego Sullivana, a potem Sophii Smith.

Sinead Farrelly prowadziła piłkę, podczas gdy Sophia Smith chowała piłkę. (Zdjęcie: Brad Smith/USSF/Getty Images).

Niewykluczone, że drzwi dla kadry Pucharu Świata zostały otwarte. Farrelly roześmiała się i powiedziała, że ​​oczywiście jest gotowa i chętna do wyjazdu, ale nie na tym się teraz skupiała.

READ  USMNT 3, Jamajka 1: Wright i Reyna występują w powrocie USA do finału Ligi Narodów

„Nie chcę tracić z oczu powodu, dla którego wróciłem do gry. Chodziło mi o to, żeby znowu grać w moim życiu, znów czuć się szczęśliwym i pełnym pasji i nie chcieć (siebie) przywiązywać się do żadnych wyników”.

Presja i oczekiwania wobec piłkarzy wzrosną dopiero w roku, w którym odbywają się Mistrzostwa Świata. Próba zrównoważenia normalnych emocjonalnych bitew związanych z uprawianiem sportu na najwyższym poziomie z powrotem Farrelly’ego po sześcioletniej nieobecności w grze to taniec, którego żaden gracz nie przeżył w ten sam sposób.

Nie ma wątpliwości co do swoich umiejętności, gdy jest na boisku.

„To tak, jakby czas nie minął. Czuję się tam tak komfortowo i naturalnie”, powiedział Farrelly. „Najważniejszą rzeczą dla mnie jest moja mentalność – po prostu przekonanie, że tu należę i mam pewność siebie, aby pokazać się i grać dla tych gracze. Biorąc dużo wolnego czasu, czuję, że jestem za wszystkimi. I czułem wsparcie wszystkich, ale jestem kimś, kto traktuje to jako presję, a rzeczy (muszą) być idealne”.

Na tym etapie swojej podróży największym wyzwaniem, jakie Farrelly powiedziała, że ​​musiała pokonać, był jej umysł.

„Całkowite poddanie się i zaufanie, że wszystko, co muszę zrobić, to pokazać się i dać z siebie wszystko, i to wystarczy. Na każdym treningu, w każdym meczu walczę z umysłem, aby wrócić do tego miejsca.”

Ale nastroje w sobotę były dobre. To jest ważne. Nie dotyczyło to również samej Farrelly.

Farley ze swoją pierwszą irlandzką czapką. (Zdjęcie: Stephen McCarthy/Sportsfile za pośrednictwem Getty Images)

Główny trener USWNT Vlatko Andonovski, który trenował Farrelly w swoim pierwszym roku NWSL z FC Kansas City w 2013 roku, promieniał na konferencji prasowej, kiedy zapytano ją o nią.

„Widziałem ją po meczu i mocno ją przytuliłem. Wspaniale było zobaczyć ją na boisku. ” „Ogólnie rzecz biorąc, nie tylko dla drużyny narodowej na arenie międzynarodowej. To oczywiście dla niej dobra okazja, aby zasłużyć na miejsce w drużynie, która będzie rywalizować w Pucharze Świata. Ale także po prostu zobaczyć ją z powrotem na boisku, ponieważ my Wiem, że jest świetną zawodniczką. Jest naprawdę utalentowana, jest kompletną piłkarką”. Kiedy więc zobaczyłam ją po meczu, też widziałam tę radość w jej oczach.

READ  Giganci kontra punkty Dowódcy: aktualizacje na żywo, statystyki gier, skróty i analizy, gdy konkurenci NFC East udają się na OT

Kiedy Alex Morgan, jej koleżanka z drużyny z Portland i kluczowa zawodniczka, która wspierała Farrelly’ego i Shima w procesie opowiadania ich historii, przeszła przez strefę mieszaną po meczu, nie mogła nie wyrazić swojej dumy z powrotu Farrelly’ego do NFL i jej międzynarodowej debiut.

„Pamiętam, że to żużel, którym bawiłam się na cierniach” — powiedziała. „Naprawdę ją lubię.”

Morgan będzie pełnił służbę po drugim meczu towarzyskim Stanów Zjednoczonych z Irlandią we wtorek.

„Powiedziałem jej, że zatrzyma tę koszulkę, ponieważ jest tak wyjątkowa, ale chcę następną”.

(Górne zdjęcie: Stephen McCarthy/Sportsfile za pośrednictwem Getty Images)