5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gwiazda Pelicans, Zion Williamson, wcześnie opuszcza przegraną 76ers z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego

Pelikany z Nowego Orleanu gwiazda Ziona Williamsona Zostawili swoją stratę Philadelphia Seventy Sixers Wczesna poniedziałkowa noc z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Chociaż nie jest jasne, jak poważna jest kontuzja Williamsona w tym momencie – trener Willie Green powiedział, że po meczu wiedział tylko, że Williamson był prawym ścięgnem podkolanowym i nic więcej – dzieje się to w imponującym odcinku Williamsona i Pelicans.

„To był kluczowy moment w grze” – powiedział Green o kontuzji. Za pośrednictwem Andrew Lopeza z ESPN. „Zrobimy kilka zdjęć, spojrzymy na niego i mamy nadzieję, że wszystko z nim w porządku. To była dla nas ogromna strata.”

Williamson upadł w trzeciej kwarcie, krótko po zbiórce w obronie. Williamson próbował wbić piłkę w górę pola, ale nagle zatrzymał się i zaczął łapać prawą nogą i szybko wykonał przekazanie.

Następnie Williamson opuścił mecz po faulu na drugim końcu i nie wrócił. Zakończył noc z 26 punktami, siedmioma asystami i sześcioma zbiórkami, strzelając 10 z 12 z gry.

Joela Embiida Prowadził 76ers z 42 punktami i 11 zbiórkami w wygranym 120-111 meczu z Filadelfią. Jamesa Hardena Dodano 27. 76. drużyna wygrała jak dotąd 10 z ostatnich 12.

Williamson notował średnio 29,1 punktu i 6,3 zbiórki w ostatnich 10 meczach z Pelicans, którym brakuje tylko jednego meczu do pierwszego miejsca w Konferencji Zachodniej. Po opuszczeniu całej kampanii 2021-22 z powodu kontuzji stopy i świetnego występu w pierwszych dwóch sezonach zawodowych, Williamson rozegrał 29 z 37 możliwych meczów w tym sezonie – opuścił tylko mecze z powodu drobnych kontuzji lub z powodu uderzenia ligi przez COVID-19. i protokoły bezpieczeństwa.

Nie wiadomo, jak długo, jeśli w ogóle, Williamson będzie poza grą. Jednak biorąc pod uwagę jego historię kontuzji i fakt, że jest jeszcze początek stycznia, nie ma powodu, aby go sprowadzać. Gospodarzami będą Pelikany Rakiety Houston W najbliższą środę przed meczami z Sieci Brooklynu i Dallas Mavericks odpowiednio w piątek i sobotę.

READ  Bill Russell, 11-krotny mistrz NBA i legenda Boston Celtics, zmarł w wieku 88 lat

Nie jest jasne, jak poważna jest kontuzja ścięgna podkolanowego Ziona Williamsona, ani czy straci jakikolwiek czas dla Pelicans. (Tim Nwachukwu/Getty Images)