26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Shell podejmuje „trudną” decyzję o zakupie rosyjskiej ropy, obiecuje kupować gdzie indziej „kiedy to możliwe”

Shell podejmuje „trudną” decyzję o zakupie rosyjskiej ropy, obiecuje kupować gdzie indziej „kiedy to możliwe”

muszle olej Firma wydała w sobotę oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​wcześniej była „przerażająca” RosjaNajechać Ukraina I zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć kupowania ropy z Rosji, przyznając jednocześnie, że ostatnio kupowała ropę z tego kraju.

„Byliśmy zbulwersowani wojną na Ukrainie i już jasno określiliśmy zamiar wyjścia z joint venture z Gazpromem – w większości należącym do rządu rosyjskiego – i podmiotami powiązanymi, a także zamiar zakończenia naszego udziału w ważnym projekcie gazowym. rurociągi z Rosji do Europy”.

Prezydent Rosji Władimir Putin (Yuri Kochichkov/Paul Photo via AP/AP Newsroom)

ELON MUSK wzywa do zwiększenia produkcji ropy naftowej w USA, produkcji gazu do walki z Rosją pomimo negatywnego wpływu na TESLA

Spółka ogłosić Wcześniej w tym tygodniu zerwał stosunki z Gazpromem.

W oświadczeniu Shell przyznał, że niedawno kupił ropę z Rosji i zdaje sobie sprawę, że będzie to postrzegane jako kontrowersyjny ruch.

„Wczoraj podjęliśmy trudną decyzję o zakupie dostawy rosyjskiej ropy naftowej” – powiedział Shell. „Nasze rafinerie wytwarzają benzynę i olej napędowy, a także inne produkty, od których ludzie są uzależnieni na co dzień. Żeby było jasne, bez ciągłych dostaw ropy naftowej do rafinerii, sektor energetyczny nie może zagwarantować, że podstawowe produkty będą nadal dostarczane ludziom na całym świecie. Europa na kilka tygodni w przyszłość z alternatywnych źródeł, które nie dotarłyby na czas, aby uniknąć zakłóceń dostaw na rynku.

ZDJĘCIE PLIKU: Logo Shell odbija się w lusterku bocznym samochodu na stacji benzynowej w zachodnim Londynie w Wielkiej Brytanii. (Reuters/Reuters zdjęcie)

Eksperci stwierdzili, że sektor prywatny w Rosji jest „niezwykle szybki”

Firma stwierdziła, że ​​nie „podjęła tej decyzji pochopnie” i zrobi wszystko, aby w przyszłości uniknąć kupowania ropy z Rosji.

READ  Mark Zuckerberg właśnie wspomniał o systemie operacyjnym dla Meta i powiedział, że spodziewa się, że metaverse przyniesie setki miliardów przychodów do końca dekady

„Będziemy nadal wybierać alternatywy dla rosyjskiej ropy, gdy tylko będzie to możliwe, ale nie może to nastąpić z dnia na dzień ze względu na znaczenie Rosji dla globalnych dostaw” – dodano w oświadczeniu. „Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone rozmowy z rządami i nadal postępujemy zgodnie z ich wskazówkami w tej kwestii bezpieczeństwa dostaw, w pełni świadomi, że musimy przezwyciężyć ten dylemat z najwyższą starannością. Z zadowoleniem przyjmujemy wszelkie wskazówki lub spostrzeżenia rządów i decydentów politycznych, gdy próbujemy aby Europa posuwała się naprzód i działała”.

Firma zapowiedziała również, że wszelkie przyszłe zyski z rosyjskiej ropy przeznaczy na „dedykowany fundusz” na wsparcie narodu ukraińskiego.

Wolontariusze ochrony ludności ładują pomoc humanitarną na ciężarówkę dla ofiar rosyjskiej inwazji (Associated Press/Michael Euler)

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

„W ciągu najbliższych dni i tygodni będziemy współpracować z partnerami pomocowymi i organizacjami humanitarnymi, aby określić najlepsze miejsce dla pieniędzy tego funduszu, aby złagodzić tragiczne konsekwencje tej wojny dla narodu ukraińskiego.

Oświadczenie Shella pojawia się tuż po ogłoszeniu przez koncern naftowy BP, że Powiedział Zrezygnuje z 19,75% udziałów w rosyjskiej spółce energetycznej Rosnieft’.