26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Sezon jabłkowy w Polsce rozpoczął się bardzo szybko i pomyślnie dla nas”

Globalna sytuacja logistyczna odciska swoje piętno na nowym sektorze produkcyjnym. Jest to wyzwanie dla polskiego sezonu jabłkowego, ponieważ brakuje kontenerów, a ceny za wysyłkę znacznie wzrosły. Według jednego z eksporterów udało im się zbudować silne relacje z firmami logistycznymi, aby zapewnić priorytet ich eksportowi.

Anirudh Ramesh, dyrektor LVMG Grupa, polskiego eksportera jabłek, mówi, że sezon na jabłka w Polsce nadszedł wcześniej niż oczekiwano: Na szczęście pogoda bardzo sprzyja zbiorom jabłek w sierpniu, wrześniu i październiku.

LVMG koncentruje się na rynkach o długich czasach tranzytu, ponieważ ich produkty są idealne do podróży na duże odległości, mówi Ramesh. „Nasze główne rynki to subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Daleki Wschód. Popyt z tych krajów jest bardzo duży ze względu na cenę, ilość i jakość owoców. Cieszą się idealną wielkością, kolorem i jędrnością naszych owoców. To, że Białoruś zabiera w tym roku mniej okręgów wyborczych z Polski z powodu napięć politycznych, może na nas dotknąć, ale tylko częściowo. Kupowane przez nas owoce są uprawiane i przechowywane do długiego transportu o wysokich wymaganiach jakościowych. Jako firma nie wysyłamy dużych ilości na Białoruś.

Sezon jabłkowy wiąże się z wyzwaniami, mówi Ramesh. Jeśli firma nie będzie miała dobrych relacji z firmami logistycznymi, koszty transportu i brak kontenerów będą problematyczne. „W tym roku logistyka była bardzo wymagająca, ale to samo można powiedzieć o sytuacji w zeszłym sezonie. Mamy dobre relacje z firmami logistycznymi i spedycyjnymi, ponieważ regularnie eksportujemy do naszych destynacji.

„W Polsce mamy inne wyzwania, obecny poziom inflacji, wysokie koszty materiałów opakowaniowych, a także niedobór surowców, takich jak drewniane skrzynki, deski i kartony, które ograniczają naszą produkcję. przyjmujemy zlecenia, które można zrealizować na czas. Pomimo tych czynników oczekujemy dobrego sezonu dla nas i naszych zrzeszonych rolników oraz naszych dostawców produkcyjnych i logistycznych, podsumowuje Ramesh.

READ  Euro Walii przechyla się przeciwko Polsce w niekonwencjonalnym pięknie

Po więcej informacji:
Anirudh Ramesh
Jonasz Piernaca
LVMG Grupa Sp. Zo
Telefon: +48 513234952
Email: [email protected]
http://lvmg.pl