22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Senior Bowl Takeaways 2024: ocena utalentowanej grupy obecnych QB;  Wzloty i upadki drugiego dnia

Senior Bowl Takeaways 2024: ocena utalentowanej grupy obecnych QB; Wzloty i upadki drugiego dnia

Senior Bowl 2024, jedna z dwóch gwiazd tygodnia z uczelni Projekt NFL Nadawany obok East-West Shrine Bowl w Mobile w Alabamie przedstawiamy dwie części podcastu „With The First Pick” — analityk draftu CBS Sports NFL Ryan Wilson i były długoletni dyrektor generalny Minnesota Vikings Rick Spielman — z butami na podłodze.

Oto najważniejsze wnioski, jakie wyciągnęli z drugiego dnia rywalizacji, w której uczestniczyli najlepsi kandydaci z kraju.

Ulepszona uprawa QB

W turnieju Senior Bowl 2023 wzięło udział siedmiu rozgrywających: Hendon Hooker z Tennessee, Jake Heiner z Fresno State, Clayton Toone z Houston, Jarren Hall z BYU, Max Duggan z TCU, Tyson Bagent z Shepherd i Malik Cunningham z Louisville.

Spielman zdecydowanie woli grupę podań na rok 2024, w skład której wchodzą następujący rozgrywający: Michael Penix Jr. z Waszyngtonu, Bo Nix z Oregonu, Michael Pratt z Tulane, Spencer Rattler z Południowej Karoliny, Joe Milton z Tennessee, Sam Hartman z Notre Dame i Carter Bradley z Południowej Alabamy.

„Grupa rozgrywających była znacznie lepsza niż grupa rozgrywających tutaj w zeszłym roku” – powiedział Spielman w środowym podcaście. „Jest wielu chłopaków, którzy mają naturalny talent i jestem pod wielkim wrażeniem. Byłem także pod wrażeniem grupy przyjmującej i DB, a także niektórych ofensywnych liniowych. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spojrzysz na skład i z tego, co widziałem i widziałem dzisiaj, myślę, że ta klasa była bardziej utalentowana.” „Z tego, co widzieliśmy w zeszłym roku”.

Wilson zgodził się, nazywając zajęcia drugiego dnia „ostrymi”.

Penix Jr., wicemistrz Heisman Trophy 2023, który poprowadził Husky do krajowej kampanii wicemistrzów, wygrał swoje pierwsze 14 meczów i ostatni tytuł Pac-12, zanim przegrał z Michigan w Futbol akademicki W meczu o mistrzostwo kraju w fazie play-off podziwiał swój naturalny talent ręki.

„Jedną z rzeczy, która przykuła moją uwagę u Michaela Penixa Jr., mimo że czasami zawodził, był naturalny talent do pracy rękami” – powiedział Spielman. „Jak łatwo piłka wymknęła się z jego rąk, jak powiedział Ryan, w ręce ET”.

Jednak rozgrywający Penix Jr., który walczył o tytuł Pac-12, Beau Nix z Oregon State, wciąż ma kilka pytań, na które musi odpowiedzieć.

„Jest wysportowany i ma wystarczający talent do pracy w rękach” – powiedział Spielman. „Chcę tylko zobaczyć, jak wychodzi z kieszeni. Myślę, że potrafi rozgrywać mecze poza harmonogramem i z własnej kieszeni. Chcę tylko zobaczyć, kiedy będzie musiał tam siedzieć, czytać i śledzić swoje postępy oraz jak szybko mogę to zrobić.”

Sam Hartman z Notre Dame był przechodniem, którego akcje spadły w środę najbardziej ze względu na jego wygląd w porównaniu z Penix Jr. i Knicks. Wilson i Spielman porównali Hartmana do debiutanta rozgrywającego Raiders w czwartej rundzie Aidana O'Connella pod względem takiego samego dotyku i stylu podań, a także cech atletycznych. Hartman może i jest bardziej mobilny, ale ramię ma podobne cechy.

„Kiedy widzisz, jak piłka wylatuje z rąk Bo Nixa, kiedy widzisz Michaela Penixa Jr. i piłkę wylatującą z jego rąk, nie widzisz tego samego zamka błyskawicznego wysuwającego się z rąk Hartmana. I zostało to potwierdzone podczas jego obserwacji Potrafił rzucać dotykiem, wyczuciem czasu i rytmu, a kiedy to nie działało z… „Z tą grupą przyjmujących i tą grupą zagrywających mocno w końcówkę, czasami ten wyczucie czasu będzie wyglądać trochę dziwnie, dopóki tego nie zrozumiesz Rytm. Nie jest to niestosowne, ale masz dwóch dobrych rozgrywających w tej samej drużynie.

READ  Hall of Famer Dominik Hasek nazywa NHL „zawieszeniem” rosyjskich graczy, a Alexa Ovechkina nazywa „kurczakiem---”

„Myślę, że pokazał pewne wyczucie głębokich piłek podczas pojedynków jeden na jednego. Nie jestem pewien, ile można włożyć w słabe występy w oparciu o nowe WR/nowy system/zestaw praktyk” – dodał Wilson. „Nie zszokowało mnie, że to było nie na miejscu”.

Rozgrywający drugiej drużyny — Pratt, Melton, Rattler i Bradley — zaliczyli dobre występy na środowych treningach.

„[Pratt’s] „Jego ramię było lepsze, niż się spodziewałem” – powiedział Spielman. „Niektóre z jego rzutów był bardzo celne. Uważam, że na żywo wyglądał lepiej, niż widziałem na nagraniu na początku tego roku”.

Według Wilsona Milton może mieć najżywszą rękę ze wszystkich rozgrywających w Senior Bowl, ponieważ według Wilsona rzucił piłkę z prędkością 76 mil na godzinę.

„Myślę, że jest niedoceniany jako sportowiec, bez wątpienia ze względu na swój wzrost (180 cm, 235 funtów)” – powiedział Spielman. Myślę, że talent do ramion. Prawdopodobnie ma najsilniejszą rękę (w Senior Bowl). Czasami nie jestem pewien, co do jego dotyku i wyczucia czasu, i nawet gdy oglądałem go na żywo, pojawiały się pewne wahania, co robić w relacjach, które próbował czytać.

Pierwsze wrażenie Bradleya na temat Spelmana było mocne. Bradley jest synem koordynatora obrony Indianapolis Colts, Gusa Bradleya.

„Nie oglądałem na nagraniu syna trenera (Gusa) Bradleya, ale byłem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki piłka wyszła mu dzisiaj z ręki oraz dokładności w ćwiczeniach 1 na 1 i 7 na 7 .” – powiedział Speelman.

Spielman i Wilson nie są pewni, jak wysoko mogą wzrosnąć akcje Rattlera, ale ma on potencjał, aby zostać wyborem drugiego dnia w drugiej lub trzeciej rundzie. Jego sylwetka, mająca 180 cm wzrostu i 219 funtów, budzi pewne pytania, ale obaj lubią sposób, w jaki piłka wymyka mu się z rąk.

„Ma siłę ramion, aby wykonać wszystkie rzuty na bramkę NFL „Poziom. Straty nie pozwoliły mu wśliznąć się do pierwszej piątki na pozycji rozgrywającego. Talent ręki jest niesamowity” – powiedział Spielman.

Wyskakuje i spada

Pop: skrzydłowy z Gruzji Marcus Rosemy Jacccent

„Nie miał żadnych spadków na studiach” – powiedział Wilson. „Jest elegancki i większy, niż wygląda na taśmie. Wczoraj i dzisiaj miał dobry dzień.

Spielman widzi w Rosemy-Jacksaint cienie debiutanta piątej rundy Green Bay Packers, Dontayviona Wicksa. Wicks zdobył łącznie cztery przyłożenia w sezonie zasadniczym dla Green Bay w 2023 r. i złapał bieg po przyziemieniu na odległość 20 jardów w zdenerwowanej wygranej Packers 48-32 z Dallas Cowboys w rundzie NFC Wild Card.

„Jest równie sprawny jak (Weeks), ma nieco lepszą prędkość, elastyczność górnej części ciała oraz zdolność do obracania się i dostosowywania do rzutów wykraczających poza harmonogram” – powiedział Spielman. „Kiedy oglądałem go na nagraniu, po złapaniu był trochę chwiejny i chwiejny. Kiedy wejdzie w rytm, będzie szybszy, niż myślę, że większość ludzi by mu to przyznała”.

READ  George Kittel z San Francisco 49ers opuszcza trening z powodu kontuzji uda

Pop: skrzydłowy z Florydy Ricky Pearsall

„Kiedy zobaczyłem go osobiście, był szczupły, ale wysoki” – powiedział Spielman. „Niektórzy ludzie mogą mieć wpływ na jego prędkość, ale on bawi się tym, czego chce, we właściwym czasie. Moją uwagę przykuło to, jak bardzo jest utalentowany i inteligentny jako biegacz trasowy. Jeśli próbuje zejść głęboko, może nie osiągnąć wyniku 4,3 (Doskok na 40 jardów), ale lekkie drżenie i umiejętność przyjęcia obrony. „Na piętach lub na sekundę tracąc równowagę i wybiegając z cięcia, jest świetne. Ma świetne ręce. Będzie świetnie” naprawdę, naprawdę dobrym graczem w NFL.”

Pop: ostry zawodnik stanu Kansas, Ben Sinnott

„To po prostu dobry piłkarz” – powiedział Spielman. „Ben spisał się świetnie, łapiąc piłkę. Był bardzo dobry w prowadzeniu całej trasy. To, co zrobiło na mnie wrażenie, mimo że był trochę za mały w ataku, to to, że włożył dzisiaj dużo wysiłku jako obrońca. Podczas meczu okres drużynowy.” Widziałem, jak przyłączył się do kilku pomocników na drugim poziomie i próbował dokończyć grę. „Był najlepszym ciasnym zakończeniem, jakiego kiedykolwiek widziałem, wychodzącym z treningu”.

„Moim towarzystwem jest dla niego Dallas Clark” – powiedział Wilson. „Mam drugą klasę w Sinnott, może trzecią rundę, od połowy do końca”.

„Nie jest Laportą pod względem szybkości, ale jest piłkarzem podobnego typu” – powiedział Spielman. „To nie ten sam typ sportowca. Potrafi rozgrywać akcje podań i przechwytywać w biegach. Nie jest tak duży i wysportowany jak Laporta”.

Projekcja: skrzydłowy stanu Karolina Północna Tez Walker

„Miał spadki w ćwiczeniach indywidualnych i zespołowych, siedem na siedmiu” – powiedział Wilson. „Wygląda na to, że dręczyło go to przez cały dzień”.

Spielman powiedział, że wygląda na wysportowanego i potrafi nagrywać na taśmę, ale podczas treningu był „zszokowany” tym, jak „słabe były jego ręce i ile upadków na nie dostał”.

„Jak na jego wzrost widać jego bieganie i atletykę, ale nie był w stanie konsekwentnie łapać piłki podczas żadnego z ćwiczeń, które oglądałem dzisiaj. To jest niepokojące. Wczoraj nie było źle, ale miał taką możliwość”. „Dzisiaj spada. Chcę zobaczyć, jak mu się polepszy”.

Projekcja: narożnik Penn State, Kalyn King

„Gośćiem, na którym najbardziej byłem rozczarowany drugiego dnia, był Kalin King. Nie wyglądał tak atletycznie, jak myślałem na nagraniu. Kilka razy naprawdę zwątpiłem w jego prędkość, kiedy biegł po boisku. Nie widziałem widziałem go na tym drugim biegu, gdzie może jeszcze nadrobić zaległości. „Wychodzi z roli, kiedy został przedłużony. Wydawało się, że też wykonuje pewne czynności, czego nie widziałem na jego taśmie z pierwszego roku… Spodziewałem się o wiele więcej. Miał dzisiaj ciężki dzień.

READ  Jak Ravens zmusili 49ers QB Brocka Purdy'ego do najgorszego meczu play-off w NFL – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Brzmi jak drabinka przeddraftowa dla Eli Ricksa i obrońcy Gruzji Kelly Ringo, którzy pojechali do Filadelfii” – powiedział Wilson. „Mam nadzieję, że Kalin King wróci, ponieważ bardzo podobał mi się jego występ na taśmie w tym roku”.

Atrakcja

Ryan Wilson QB dnia: Michael Pratt z Tulane

„Myślę, że nadal robi wrażenie” – powiedział Wilson. „Myślę, że Michael Pratt zrobił wrażenie swoją mobilnością. Wytrzymałość jest niekwestionowana. Będzie się nadal uczył jako decydent. Druga runda może być nieco bogata”.

Znakomita defensywa Ricka Spielmana: bezpieczeństwo Gruzji Javon Pollard

„Kiedy oglądałem go w pojedynku jeden na jednego, nie sądziłem, że jest tak wysportowany jak na nagraniu” – powiedział Spielman. „Został przejechany. Potem nagle umieściłeś go w otoczeniu drużynowym i eksplodował. Szybko czytał i reagował. Kilka ładnych wślizgów i kopnięć. Nie opieraj swojej oceny na indywidualnych konfrontacjach”. „Albo to, co jeździ w kombajnie. Ludzie powalili Briana Brancha ze względu na jego szybkość i podobnie jak Branch jest po prostu dobrym piłkarzem”.

Ofensywne prowadzenie Ryana Wilsona: Oregon IOL Jackson Powers-Johnson

„To oczywistość” – stwierdził Wilson. „Grał tutaj jako środkowy i obrońca. Czuje się jak facet, który zostaje powołany, a potem zaczyna przez 10 lat”.

„Ma dopiero 20 lat” – dodał Spielman. „Był najlepszą kombinacją faceta o dużych rozmiarach i atletyce, który potrafił także samodzielnie poruszać ludźmi w punkcie ataku jako środkowy w grze biegowej. Mocne stopy. Grał na środku w Oregonie, ale widziałem go też ustawiającego się w obronie tutaj i niczego nie przegapić. Był raczej liniowym. Imponujący atak, jaki widziałem tutaj na tej pozycji.

Wyróżniający się atak Ryana Wilsona: ofensywny atak w Oklahomie Tyler Guyton

„Nie wiedziałem, czego się spodziewać, ponieważ myślałem, że jego skuteczność w prawym wślizgu jest nierówna, ale ten dzieciak przy jego gabarytach nie zdawałem sobie sprawy, że jest aż tak duży i potrafi tak płynnie poruszać się. Pokazał mi to w grze jeden na na -Jeden dzisiaj i podczas ćwiczeń z blokowaniem biegu. Mocny.

Znakomita defensywa Ryana Wilsona: Alabama pokonuje Chrisa Braswella

„W zeszłym roku miał prawdopodobnie jeden z najgłośniejszych silników w futbolu uniwersyteckim” – powiedział Wilson.

„Być może nie ma idealnej sylwetki do typowej gry w defensywie, ale gra z naprawdę mocnymi rękami. Ma szybkie przejście do mocy, które może złamać większość ofensywnych liniowych. Jedyną negatywną rzeczą, jaką o nim mam, jest to, że nie ma W grze biegowej nie byliśmy tak konsekwentni bez bloków. Jako zawodnik szybko podający widziałem, jak wykonywał efektowne ataki przeciwko Tennessee, które odmieniły losy meczu w drugiej połowie.