29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Seaway7 Bags Kontrakt na kable międzysystemowe Offshore Polska

Seaway7 Bags Kontrakt na kable międzysystemowe Offshore Polska

Seaway7, część Grupy Subsea7, zdobyła kontrakt od Equinor i Polenergia na kable międzyukładowe MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III dla projektów morskiej energetyki wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Zakres prac Seaway7 obejmuje projektowanie, zaopatrzenie, budowę i instalację (EPCI) 100 kabli międzyukładowych 66 kV o długości około 200 kilometrów.

Obydwa projekty będą realizowane w kolejnych kampaniach, a prace na morzu rozpoczną się w 2026 roku.

Zgodnie z definicją znaczącego kontraktu stosowaną przez Subsea7, wartość kontraktu mieści się w przedziale od 150 do 300 milionów dolarów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani do dostarczania pełnych kabli międzyukładowych dla tych znaczących farm wiatrowych w regionie Morza Bałtyckiego. To pierwszy kontrakt Seaway7 w Polsce, na nowym i rozwijającym się rynku morskiej energetyki wiatrowej. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej długiej -stałe relacje z firmą Equinor i wspieranie ich na drodze do transformacji energetycznej, nasz szósty projekt morskiej energetyki wiatrowej,” powiedział Stuarta FitzgeraldaDyrektor generalny Seaway7.

Tobie też może się to spodobać

Polenergia i Equinor wspólnie budują morskie farmy wiatrowe MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III o mocy 1440 MW.

Dwie farmy wiatrowe o mocy 720 MW składające się z turbin wiatrowych Siemens Gamesa o mocy 14 MW otrzymały w maju 2021 r. kontrakty różnicowe (CFT) od Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

Reklama na offshorewind.biz

Dotrzyj do docelowej grupy odbiorców jednym ruchem! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów zajmujących się morską energetyką wiatrową.

Śledź offshoreWIND.biz:

READ  Donald Tusk obiecuje przywrócenie Polsce „statusu europejskiego”, otwiera fundusz naprawczy po Covid-19