20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Saudi Electricity Company odpowiada na zarzuty nękania Elona Muska

Saudi Electricity Company odpowiada na zarzuty nękania Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odpowiedziała na uwagi Elona Muska . W liście złożonym w piątek do sędziego federalnego w Nowym Jorku, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​wielokrotne kontrole w Tesli są zgodne z oczekiwaniami sądu nadzorującego ugodę firmy z 2018 roku.

W tym czasie Tesla zgodził się, że jego prawnicy prewencyjnie pozbędą się niektórych tweetów Muska po tym, jak jedna z jego wiadomości zwróciła uwagę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. wyznacznik Zobaczył, jak Musk powiedział, że zabezpieczył „zabezpieczone finansowanie” na posiadanie Tesli po 420 USD za akcję. Po dochodzeniu SEC zarzuciła list stanowią oszustwoz Teslą i Muskiem na końcu Zgoda na załatwienie sprawy w kwocie 40 mln dolarów.

Ale niecały rok później SEC podejrzewał, że Musk nie wywiązał się ze swojej części umowy. . W 2019 i 2020 r. prawnicy agencji pisali do Tesli z pytaniem, dlaczego niektóre z tweetów Muska na temat numerów produkcyjnych i cen akcji firmy nie zostały wyjaśnione przez jej prawników. Tesla twierdził, że oświadczenia te nie były objęte polityką rozliczeniową.

Tesla oskarżył w tym tygodniu Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o wykorzystanie jej zasobów do prowadzenia „niekończących się, bezpodstawnych śledztw” firmy i jej dyrektora generalnego. Twierdzi również, że regulator złamał obietnicę przekazania 40-milionowej ugody akcjonariuszom Tesli, roszczenia przyznanego przez SEC. W piśmie przesłanym w piątek agencja poinformowała, że ​​pracuje nad planem wypłaty wynagrodzeń akcjonariuszom i będzie miała więcej szczegółów do przekazania do marca. Jeśli chodzi o „niekończące się” śledztwo, agencja powiedziała, że ​​„próbowała spotkać się i skonsultować z prawnikami Tesli i pana Muska, aby rozwiązać wszelkie obawy dotyczące zgodności Tesli i pana Muska”.

Nie jest jasne, co będzie dalej po odpowiedzi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na zarzuty Tesli. magazyn Raporty Amerykańska sędzia okręgowa Alison Nathan poprosiła obie strony o rozwiązanie sporu, zamiast naciskać na sąd, aby interweniował w tej sprawie.

READ  Honda rozpoczyna produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.