12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lekcja prezesa Fed Powella z lat 70. poddaje w wątpliwość szybką oś;  Standard & Poor's 500 Vols

Kontrakty terminowe Dow: Akcje spadają pod wpływem popytu na największą podwyżkę stóp Fed od 40 lat; Jabłko, Upadek Tesli

W ciągu nocy kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Zwyżka na giełdzie została zahamowana we wtorek przez gorętszy niż oczekiwano raport o inflacji, w którym główne indeksy przekroczyły ich 50-dniowe średnie kroczące i wymazały wszystkie lub prawie wszystkie ostatnie wzrosty.
XThe Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych za miesiąc sierpień Było znacznie gorzej niż oczekiwano. Ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,1%, wbrew oczekiwaniom spadku o 0,1%, przy czym ceny żywności i czynsze wzrosły pomimo niższych cen benzyny. Bazowy CPI, który nie obejmuje żywności i energii, wzrósł o 0,6%, dwukrotnie więcej niż oczekiwano. Ogólna inflacja ponownie nieco zwolniła, do 8,3%, ale Wall Street prognozowało 8%. Inflacja bazowa wzrosła bardziej niż oczekiwano do 6,3%.

To skłoniło firmę z Wall Street do przewidzenia, że ​​Fed podniesie stopy procentowe o cały punkt procentowy na posiedzeniu Fed w dniach 20-21 września. Byłaby to największa liczba od wczesnych lat osiemdziesiątych, kiedy ówczesny przewodniczący Fed Paul Volcker rozpoczął totalną wojnę z inflacją.

czyste przechowywanie (PSG), konkurent Tesli Nowy (NIO), Energia Devon (DVN), Wolfspeed (Wilk) A Enfaza energii (ENPH) stosunkowo zdrowy biznes we wtorek.

Megacaps jabłko (AAPL) A Tesla (TSLA), które ostatnio przekazywały sygnały kupna, mocno cofnęły się we wtorek, ponownie poniżej kluczowych poziomów. NVIDIA (NVDA) i ojciec Facebook metapodkładki (nie żyje), która nie była niczyim wyobrażeniem obecnych liderów rynku, spadła do najniższych poziomów w 2022 roku.

Inwentaryzacja DVN jest uruchomiona Tabela liderów IBD. Akcje PSTG są uruchomione SwingTrader I to był wtorek Akcje IBD dzisiaj. Akcje Tesli i Devon Energy są w wada 50. Zapasy Devon i ENPH są dostępne w pliku IBD Big Cap 20.


Sprawdź MarketSmith podczas tygodnia bezpłatnego dostępu!


Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 3,44%.

O 8:30 czasu wschodniego Departament Pracy opublikuje indeks cen producentów za sierpień.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie odnotował największą stratę w 2022 r., kiedy główne indeksy zamknęły się blisko sesyjnych minimów w związku z gorącym raportem o inflacji i obawami o podwyżkę stóp Fed.

Kolejny czynnik? Reuters poinformował we wtorek, że Stany Zjednoczone badają możliwości zniesienia sankcji przeciwko Chinom, aby zapobiec inwazji na Tajwan. Unia Europejska jest pod presją, by zrobić to samo. Zwiększyłoby to ryzyko masowego oddzielenia gospodarczego Chin od Zachodu.

READ  Jakość pojazdu spada do rekordowo niskiego poziomu w nowym skanie JD Power

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 3,9% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 4,3%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 5,2%. Mały kapitał Russell 2000 stracił 3,9%.


Wypełnij naszą anonimową ankietę i powiedz nam, co lubisz (a czego nie)

O Twoim brokerze online.

Dziesięciu uczestników wygra kartę podarunkową Amazon o wartości 50 USD.


Akcje Nvidii i META spadły o ponad 9%, z których obie obniżyły swoje minima w 2022 roku.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,5% do 87,31 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 6 punktów bazowych do 3,42%. Rentowność benchmarku wynosi 3,45% w dniu, tuż poniżej 11-letniego maksimum na poziomie 3,48% z 14 czerwca. Zwroty krótkoterminowe wzrosły znacznie bardziej.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 2,9%, podczas gdy innowator ETF IBD Breakout Opportunitiespasować) stracił 2,35%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 4,7%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) około 6%. Jednym z najważniejszych aktywów SMH są akcje NVDA.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) zrezygnować z 3,7%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 5,9%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) w dół 2,5%, a fundusz ETF Financial Select SPDR (XLF) spada o 3,75%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 3,3%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 6,8%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) 5,6%. Akcje TSLA są głównym właścicielem wszystkich funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje pokazują siłę

Akcje PSTG spadły o 3,8% do 29,64 we wtorek, ale zamknęły się powyżej 21-dniowej linii. Pure Storage działa na pliku podstawa kubka z uchwytem Z 31,62 kup punkty. Inwestorzy mogą wykorzystać ruch powyżej poniedziałkowego maksimum na 30,88 jako nieco niższe wejście.

Akcje Nio wzrosły o 0,9% do 21,95, zbliżając się do linii 200-dniowej po wzroście o 13,5% w poniedziałek. Akcje chińskiego startupu EV wzrosły o 28% w ciągu ostatnich pięciu sesji, z których cztery mają duży wolumen. Analitycy są coraz bardziej uparty w składzie Nio. Nio rozpoczyna dostawę sedana ET5, trzeciego nowego pojazdu elektrycznego w tym roku, 30 września. Kolba Nio ma podstawę 24,53 dna kup punktInwestorzy mogą jednak wykorzystać zdecydowany ruch powyżej 200-dniowej linii jako wczesne wejście.

Akcje DVN spadły o 3% do 69,07, wycofując się po przełamaniu linii trendu uchwytu w poniedziałek. Punkt zakupu kubka z uchem to 75,37. Inwestorzy mogą teraz wykorzystać poniedziałkowy szczyt na poziomie 71,57 jako wczesne wejście. Dłuższa przerwa pozwoliłaby 50-dniowej średniej ruchomej nieco nadrobić zaległości.

READ  Lipcowy Raport o inflacji: Inflacja pozostaje umiarkowana, ponieważ stopy procentowe rosną

Akcje Wolffa spadły we wtorek o 2,5% do 113,98, po spadku do 111,26 tuż ​​po otwarciu. Evercore ISI uruchomił producenta chipów z lepszą wydajnością, mówiąc, że to świetny sposób na zasilenie przestrzeni EV. Inwestorzy mogą potraktować ostatnią akcję jako oznakę ogromnej konsolidacji, z 123,35 punktami zakupu. Ruch powyżej poniedziałkowego maksimum może zapewnić wczesne wejście, ale akcje Wolfspeeda wzrosły, znacznie powyżej niektórych średnich kroczących.

Akcje ENPH spadły o 1,1% do 305,50 po przetestowaniu swojej 21-dniowej passy. Inwestorzy mogą teraz kupować akcje Enphase po 21-dniowej passie, chociaż warunki rynkowe zwiększają ryzyko. Dłuższa przerwa giełdowa ENPH powinna pozwolić szybko rosnącej 50-dniowej serii umocnić się.

Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 5,9%, spadając z powrotem poniżej 50-dniowych i 200-dniowych linii w dużym wolumenie, porównując zyski z poprzednich dwóch sesji. Akcje AAPL przełamały trend spadkowy w poniedziałek, zapewniając wczesne wejście, ale na razie nie wchodzi to w grę. Akcje tytanów technologicznych Dow Jones kupują 176,25 punktów za tę rączkę.

Zamówienia w przedsprzedaży Apple iPhone 14 Wydaje się, że działa równie ciężko lub mocniej niż zeszłoroczny iPhone 13. Faktyczna sprzedaż iPhone’a 14 rozpoczyna się w piątek.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Tesla Stock

Akcje Tesli spadły o 4% do 292,13, cofając się nieznacznie w stosunku do 200-dniowej passy, ​​ale utrzymując swoją 21-dniową cenę i wygodnie powyżej 50-dniowego znaku. Wolumen był lekki, ale wyższy niż w pięciodniowym rajdzie.

Prawdopodobnie akcje TSLA mają krótką bazę w ramach znacznie większej konsolidacji, z 314,74 punktami zakupu. Ruch powyżej poniedziałkowego maksimum na 305,49 może zapewnić wczesne wejście.

Ograniczenia łańcucha dostaw i koszty spadają w przypadku pojazdów elektrycznych, co obniży ceny, powiedział szef relacji inwestorskich Tesli, Martin Viecha na wtorkowej konferencji. Visha powiedział, że Tesla w końcu ujawni tańszy model EV, ale nie podał szczegółów, kiedy może to nastąpić. Tesla niedawno wprowadziła do Europy model Y z niższej półki po znacznie niższej cenie.

Analiza wzrostu rynku

Niedawno ożywione odbicie na giełdach zostało przyspieszone przez szum inflacyjny CPI, którego byliśmy świadkami we wtorek. Wszystkie główne indeksy i Russell 2000 spadły poniżej 50-dniowych średnich kroczących. Dow Jones obniżył minima w zeszłym tygodniu, podczas gdy S&P 500 był bliski tego. Nasdaq wymazał większość zysków z poprzednich czterech sesji.

Czołowe akcje, z których wiele odnotowało znaczne wzrosty w ostatnich dniach, również ucierpiały we wtorek. Przegrani pokonali zdobywców, po silnej ekspansji rynku w ostatnich dniach.

Akcje Apple’a wykazały złośliwe działania we wtorek. Tesla również się wycofał, po kilku niższych wzrostach wolumenu, ale jego wykres wygląda trochę lepiej.

Podczas gdy Pure Storage i Nio nadal wyglądają dobrze, istnieje prawdopodobieństwo, że ulegną one osłabieniu, jeśli rynek znajdzie się pod większą presją.

READ  Meksyk i Tesla są bliskie osiągnięcia porozumienia inwestycyjnego po tym, jak źródła dzwonią do prezydenta

Rynek akcji odbił się w ciągu ostatnich kilku dni, po części dzięki oczekiwaniom raportu o inflacji. To z kolei skłoniłoby Fed do mniej agresywnego podnoszenia stóp procentowych.

Ale po gorącym raporcie o inflacji Nomura Securities spodziewał się, że decydenci Fed podniosą stopy procentowe o 100 punktów bazowych 21 września. We wtorek Ed Yardeni z Yardeni Research powiedział, że pełna podwyżka stóp procentowych Fed „prawdopodobnie” przekroczyła 75 punktów bazowych. .

Rynki w pełni wyceniają co najmniej 75 punktów bazowych na trzecie z rzędu posiedzenie Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu. Ale teraz jest prawie jedna trzecia szansa na 100 punktów bazowych, od zera przed danymi o CPI. Rynki stawiają na wyższą stawkę na koniec roku.

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych kontynuowały agresywny wzrost w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Bardziej agresywny Fed, wyższe rentowności obligacji skarbowych i silniejszy dolar nie są dobrą receptą na akcje. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy rynki obstawiają coś przeciwnego.

Teraz pytanie brzmi, dokąd zmierza rynek. Czy główne indeksy odwrócą się od minimów z zeszłego tygodnia i zwrócą się w kierunku dołka z czerwca? Rynek prawdopodobnie będzie ograniczony zakresem, ponieważ Wall Street czeka na rzeczywiste sygnały, że Fed spowolni podwyżki stóp.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy mogą chcieć zrealizować zyski, gdy zbliża się wtorkowy raport o inflacji CPI, biorąc pod uwagę, że niewielkie wzrosty to dobra wiadomość. W tym momencie możesz chcieć zachować pozostałe zyski z ostatnich zakupów lub zmniejszyć straty.

Dobrym pomysłem jest zachowanie światła ekspozycji. Gorące dane o inflacji podważyły ​​krótkoterminową zwyżkę argumentów za podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, a kierunek rynku jest teraz niepewny.

W pewnym momencie, czy to w przyszłym tygodniu, przyszłym miesiącu czy przyszłym roku, rynek będzie w wyraźnym trendzie wzrostowym. Wtedy zaczną się prawdziwe pieniądze.

Więc pracuj nad swoimi listami obserwacyjnymi, koncentrując się na względnej sile i sygnałach, że duże instytucje dokonują przeglądu.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?