5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Informator na Twitterze zeznaje przed komisją senacką

Informator na Twitterze zeznaje przed komisją senacką

Jednym z głównych zarzutów Zatko wobec Twittera jest to, że nie usuwa on rzetelnie danych użytkowników, którzy zlikwidowali swoje konta.

Aby rozwinąć to twierdzenie, Zatko powiedział we wtorek prawodawcom, że przyszedł do niego dyrektor ds. ochrony prywatności firmy, potwierdzając, że Twitter celowo wprowadził w błąd regulatorów, którzy pytali o praktyki usuwania Twittera.

„Dyrektor ds. ochrony prywatności powiedział mi, że akta… [Federal Trade Commission] Zatko powiedział: „Przyszedł i zapytał mnie, czy Twitter usuwa informacje o użytkowniku?

Twitter rzekomo powiedział regulatorom, że dezaktywuje konta użytkowników, ale nie wiedział, czy całkowicie usuwał dane. W odpowiedzi na pytania CNN, Twitter powiedział wcześniej, że ma przepływy pracy do „rozpoczęcia procesu usuwania”, ale nie powiedział, czy normalnie kończy ten proces.

Zapytany przez senatora Mazzi Hirono, czy Twitter miałby możliwość odpowiedniego usuwania danych użytkowników, Zatko powiedział, że byłoby to możliwe, gdyby Twitter miał lepszą kontrolę nad swoimi danymi, ale tego nie robi, co stanowi „podstawowy problem z rootem” dla firmy.

„Muszą wiedzieć, jakie dane mają, gdzie się znajdują, dlaczego je otrzymali i kto jest z nimi powiązany” – powiedział Zatko. „W tym momencie będą mogli usunąć”.

READ  Dow Jones Futures: Dlaczego ten rajd rynkowy jest tak niebezpieczny? Tesli Nears ponoszą spadki w tym ruchu