19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

OpenSea bada pogłoski o wielomilionowym exploitie NFT

OpenSea bada pogłoski o wielomilionowym exploitie NFT

Reklamy

Aktualizacja: (23:01): współzałożyciel OpenSea Devin Finzer ćwierkanie Firma nadal bada ten incydent, dodając, że uważa, że ​​pochodzi on z „ataku phishingowego”.

Dodał: „Nie wierzymy, że jest on połączony z witryną OpenSea. Do tej pory wydaje się, że 32 użytkowników wpadło w złośliwy ładunek od atakującego, a niektóre z ich NFT zostały skradzione”.

Finzer zasugerował, aby dotknięci użytkownicy skontaktowali się z firmą za pośrednictwem Wsparcie na Twitterze.


Powstający rynek niezamiennych tokenów został wysłany w pracowity sobotni wieczór po tym, jak haker włamał się do milionów dolarów NFT na OpenSea.

W chwili pisania tego tekstu nie było jasne, czy aktywa zostały skradzione w wyniku naruszenia luki OpenSea, czy ataku phishingowego – powszechnego sposobu, w jaki złodzieje uzyskują dostęp do kont za pomocą fałszywych wiadomości e-mail.

„Aktywnie badamy pogłoski o wykorzystywaniu związanym z inteligentnymi kontraktami związanymi z OpenSea” – poinformowała firma w tweecie. „Wygląda na to, że jest to atak phishingowy, który miał swój początek poza witryną OpenSea”.

Rzeczniczka firmy zwróciła się do The Block na ten tweet, gdy uzyskano dostęp do dalszej aktualizacji.

W tym momencie The Block może potwierdzić, że plik haker Ukradł prawie 3 miliony dolarów aktywów, w tym popularnych NFT, takich jak Bored Apes, Azuki i CloneX.

Dyrektor generalny Nasen, Alex Svanevik, szacuje, że dotyczy to około 19 użytkowników OpenSea.

OpenSea – co zostało zrobione niedawno Przekazać plik Z wyceną ponad 13 miliardów dolarów – jest to jedna z największych platform transakcyjnych NFT. Andreessen Horowitz i aktor Ashton Kutcher są zwolennikami.

Zaktualizujemy ten raport, gdy dowiemy się więcej.

popularne historie

READ  Umowa Forda z UAW podniesie koszty, jednocześnie łagodząc konflikty pracownicze