14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samsung wszedł w kontrowersje w związku z „fałszywymi” zdjęciami księżyca Space Zoom

Samsung wszedł w kontrowersje w związku z „fałszywymi” zdjęciami księżyca Space Zoom

TL; DR

  • Redditor nazwał wprowadzającą w błąd reklamę Samsunga i „fałszywe” zdjęcia księżyca, które zostały kliknięte za pomocą funkcji 100x Space Zoom.
  • Użytkownicy twierdzą, że telefony Samsung dodają dodatkowe tekstury i szczegóły do ​​zdjęć księżyca klikniętych za pomocą flagowych telefonów Galaxy.

W weekend A.J temat z reddita To wywołało fale, które zepchnęły Samsunga w trudne miejsce. Zarzuca się, że firma wprowadza klientów w błąd, robiąc „fałszywe” zdjęcia księżyca przy użyciu 100-krotnego powiększenia przestrzeni.

Samsung wprowadził Space Zoom z Galaxy S20 Ultra. Od tego czasu firma nazywa go doskonałym narzędziem do robienia zdjęć księżyca. Samsung zawsze twierdził, że wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania tych 100-krotnych ujęć z zoomem cyfrowym. A SamMobile Raport z 2021 roku opisał tę funkcję jako sztuczkę, wyjaśniając, w jaki sposób Samsung nakłada tekstury uzyskane z obrazów Księżyca w wysokiej rozdzielczości na zdjęcia wykonane za pomocą funkcji Space Zoom.

Najnowszy wątek Reddit również twierdzi to samo. Z testów przeprowadzonych przez użytkownika Reddit wynika, że ​​Samsung używa sztucznej inteligencji do dodawania tekstur, takich jak kratery i inne szczegóły, do ujęć księżyca, które w przeciwnym razie byłyby rozmyte. To nie jest dodatkowa manipulacja, aby poprawić szczegóły na zdjęciu, które początkowo kliknąłeś. Jest to wyszkolona sieć neuronowa, która została nakarmiona niezliczonymi zdjęciami księżyca, aby móc dodawać dodatkowe informacje do zdjęć księżyca robionych telefonem Samsung.

Kolejny przypadek fałszywej reklamy?

Post nazywa wprowadzającym w błąd marketingiem Samsunga. Redditor łączy do pliku MSPower stan Jak cytuje firma, mówiąc, że funkcja 100-krotnego zoomu w Galaxy S21 Ultra przechwytuje wiele klatek w ciągu kilku sekund i wykorzystuje sztuczną inteligencję do dostosowania szczegółów. Wbrew niedawnym i starym twierdzeniom SamMobile Wygląda na to, że funkcja Space Zoom poprawia szczegóły już uchwycone przez aparat Galaxy S21 Ultra.

READ  Wybór Nintendo eShop — listopad 2022 r

Jednak Samsung wyjaśnia następujące fakty dotyczące Space Zoom w poście MSPower:

Sztuczna inteligencja najpierw rozpocznie wykrywanie sceny/obrazu na etapie podglądu, testując go z modelu AI wytrenowanego na setkach tysięcy obrazów. Gdy aparat wykryje obraz i zidentyfikuje go jako konkretną scenę, na przykład księżyc, wprowadza funkcję poprawiania szczegółów poprzez redukcję rozmycia i szumów. Rzeczywisty obraz jest zwykle lepszej jakości niż podgląd z kamery. Wynika to z dodatkowego przetwarzania wielu obrazów opartego na sztucznej inteligencji, które ma miejsce podczas przechwytywania obrazu.

Tak więc, podczas gdy Samsung dość wyraźnie mówił o wykorzystaniu głębokiego uczenia AI do dostarczania wysokiej jakości ujęć księżyca, Redditorzy są zirytowani firmą za to, że nie jest otwarta na dodawanie tekstur i szczegółów tam, gdzie ich nie ma. Huawei był również wcześniej oskarżany o nieujawnianie w pełni, jak faktycznie działa tryb księżycowy. Test przeprowadzony przez użytkownika wykazał, że Huawei P30 w rzeczywistości nakładał wcześniej istniejące obrazy księżyca na zdjęcia księżyca.

Samsung nie odpowiedział na najnowsze zarzuty.