12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Znaki dla pieszych z autentycznymi nowojorskimi akcentami

Znaki dla pieszych z autentycznymi nowojorskimi akcentami

Zdjęcie: philipwchan/Shutterstock.com

Dennis Ferrara pochodzi z Brooklynu i pracował w nowojorskim Departamencie Transportu jako nadzorujący elektryk, kiedy nagrano jego głos. Jego charakterystyczny nowojorski akcent wciąż można usłyszeć na 15 znakach dla pieszych na chodnikach w całym mieście. Kiedy ludzie naciskają przyciski na tych sygnałach, słyszą głos Ferrary, który mówi im, między innymi, że znak „wawk” jest włączony. (przez @pracownik)

The New York Times (2012):

W Nowym Jorku pana Ferrary „Avenue” przyjmuje „h” lub trzy. Na „Jay Street” rysowana jest litera „a”. I co najmniej jedno „w” jest dołączone do pierwszej sylaby „Broadway”.

…Pan. Ferrara, który prawie całe życie mieszkał w Gerritsen Beach, nigdy nie miał profesjonalnego wykształcenia wokalnego. Wcześniejsze zajęcia obejmowały posiadanie delikatesów i okazjonalne nurkowanie w poszukiwaniu biżuterii u wybrzeży Coney Island. Żartuje, że w jego szkole zawodowej nie było lekcji angielskiego. Jego kwalifikacje niejako obejmują wypowiedzenie „zapytaj” jak „topór”.

Praca przyszła do niego dzięki szczęściu i handlowi, ponieważ pasował do rachunku, a jeśli nie, ktoś inny musiałby to zrobić.

Nie mogłem jednak osadzić tutaj wideo Todda Cama Nagrała dwa akustyczne sygnały Ferrary.

READ  Wygląda na to, że aktualizacja PS5 zakazuje kontrowersyjnego urządzenia Cronus Zen