30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samsung Odyssey Ark Hands-on: zestaw monitorów do gier

Samsung Odyssey Ark Hands-on: zestaw monitorów do gier

Samsung Odyssey Ark miał Ukryta obecność na CES 2022, ale 55-calowy zakrzywiony monitor do gier, który spotyka się z telewizorem, jest już prawie gotowy do uruchomienia. Zostanie wydany w połowie września w cenie 3499.99 $, z Rezerwacje w przedsprzedaży Od dzisiaj. Muszę przetestować prototyp Odyssey Ark z kilkoma grami na PC. Niespodzianka: zabawa z twarzą w odległości trzech stóp od 55-calowego monitora 4K z częstotliwością odświeżania 165 Hz jest niesamowita. Ale byłem równie pod wrażeniem zalet funkcji, które może zaoferować Ark.

Ark reprezentuje najbardziej agresywną grę Samsunga, wyróżniając się jako producent monitorów do gier. Wygięcie 55-calowe 1000R to oczywiście jedna droga. Można go łatwo obracać do użytku w trybie pionowym z maksymalnie trzema źródłami wideo. Drugim głównym sposobem jest użycie niektórych funkcji smart TV, W szczególności Samsung Gaming Hub, który umożliwia transmisję w chmurze Przez Xbox Game Pass, Google Stadia i Amazon Luna. Podobnie jak Inteligentny ekran Samsunga M8 Ten, który sprawdziłem, działa na systemie Tizen OS firmy Samsung – na wypadek, gdybyś chciał korzystać z niektórych aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak YouTube lub Apple TV Plus.

Biorąc pod uwagę jego wysoki koszt, istnieje duża szansa, że ​​będziesz chciał zrobić coś więcej niż tylko zagrać w grę na Arce. Ten ekran jest wystarczająco duży, aby z łatwością pomieścić wiele przypadków użycia jednocześnie. Opierając się na standardowym trybie PIP oferowanym przez wiele telewizorów i niektórych monitorów, Arka zawiera potężne ustawienia przetwarzania ekranu, które pozwalają przejść od podstawowych (układ cztery okna, dwa na dwa) do bardziej niszowych (ustawienie jednego wpisu na 32:9, z jeden tradycyjny wpis 16:9 powyżej). Możliwości, choć nie są nieskończenie konfigurowalne, wydają się gotowe na kilka interesujących przypadków użycia, jeśli jesteś osobą, która lubi modyfikować ustawienia. I to zanim obrócisz Arkę bokiem w tryb kokpitu.

READ  Każda aplikacja Google otrzymuje aktualizacje interfejsu użytkownika tabletu z systemem Android

Wymaga to pochylenia monitora do góry, podniesienia go do najwyższego ustawienia, na które pozwala jego duża, prosta podstawa z regulacją wysokości, a następnie obrócenia go o 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Martwiłem się, że to praca dla dwóch osób, ale mogłem to zrobić sam bez większych problemów. Fajną rzeczą jest to, że obracanie ekranu spowoduje również automatyczne obrócenie obrazu źródłowego. Dzięki tak skierowanej Arce możesz wyświetlić do trzech ekranów ułożonych pionowo lub rozszerzyć jeden od góry do dołu, jeśli Twoja gra to obsługuje. W trybie kokpitu wygląda to tak, jakby Arka była falą, która ma rozbić się nad tobą. Owen Sexton z Samsunga powiedział mi podczas demonstracji, że Arkę można również zamontować na ścianie i będzie ona zawierać uchwyt VESA.

Mocowanie Ark pozwala na obrót o 90 stopni w „trybie kokpitu”.

Podczas gdy Samsungowa promocja Arki mocno faworyzuje oglądanie jej w trybie kokpitu, ja wolałem grać w trybie poziomym z jednym źródłem zajmującym cały ekran. Korzystanie z trybu wielu wyświetlaczy jest przyjemne, chociaż w trybie pionowym lub poziomym krzywizna ekranu może sprawić, że każdy wycinek ekranu nabierze efektu lekkiego przekrzywienia, a niektóre rogi wyglądają na przekrzywione. Może to zepsuć Twoje zanurzenie w grach, ale powinno być dobre w przypadku innych zadań. Jeśli używam Arki do pracy, prawdopodobnie wolałbym używać jej w trybie kokpitu. Podobnie jak w przypadku LG DualUp o proporcjach 16:18, łatwiej jest szybko zobaczyć wiele okien, przesuwając głowę w górę i w dół, a nie z boku na bok, jak powinienem z wieloma monitorami lub superszybkim ekranem.

Samsung zawiera dwa piloty z Arką, z których jeden to typowy pilot do obsługi podstawowych funkcji, a drugi bardziej rozbudowana opcja zwana pokrętłem Arka. Jest to samodzielne centrum dowodzenia, które umieszcza główne funkcje Arki (moc, głośność, wybór wejścia i pasek gry) na dużych przyciskach. Wewnątrz znajduje się obrotowa tarcza i pad kierunkowy, aby szybciej dostosować ustawienia. Jest nawet panel słoneczny do ładowania, więc nigdy nie musisz go podłączać.

Powinienem zauważyć, że żaden z pilotów nie sprawia, że ​​poruszanie się po niezliczonych menu i ustawieniach ekranu jest zgrabne. Jest wyraźna krzywa uczenia się, aby znaleźć ustawienia, których szukasz, a duża część mojego demo po prostu próbowała – czasami nieskutecznie – iść tam, gdzie chciałem.

Zdalne sterowanie pokrętłem Ark oznacza, że ​​nigdy nie musisz bawić się joystickiem ekranowym, aby dostosować ustawienia.

Ark, podobnie jak inne wysokiej klasy monitory do gier firmy Samsung, łączy w sobie to, co najlepsze w technologii paneli telewizyjnych z funkcjami, które z pewnością spodobają się graczom z dużymi kieszeniami, takimi jak HDR, VRR i cztery porty HDMI 2.1 (chociaż, co dziwne, jest brak DisplayPort).) . Ma kompaktowe podświetlenie LED, które Samsung twierdzi, że jest w stanie osiągnąć jasność szczytową do 1500 nitów, a firma twierdzi, że jest to pierwszy 55-calowy panel 4K obsługujący częstotliwość odświeżania 165 Hz.

Ten ekran ma krzywą 1000R i dziwnie i cudownie jest widzieć krzywą z powrotem na panelu, który wygląda jak telewizor. Krzywizna nie jest tak głęboka, jak krzywizna Odyssey Neo G9 1800R (każdy, ale myślę, że 1000R jest idealnym miejscem, jeśli chodzi o możliwość łatwego zobaczenia wszystkiego na ekranie bez peryferyjnych szczegółów spadających na pobocze).

W moim krótkim czasie z Ark gram w gry takie jak wieczne męki A Forza Horyzont 5 Wydawały się bardzo dobrze reprezentować, jak jasny i szybki jest ten ekran. Żadnych skarg. Współczynnik proporcji 16:9 oznacza, że ​​obraz nie pokazuje szumów optycznych wokół krawędzi Jak widać w proporcjach 32:9 Samsunga, Odyssey G9 i Neo G9. Nie zdziwiła mnie jednak niespójność w Microsoft symulator lotu Tak jak bym chciał. Z krzywą Ark i wyświetlaczem QLED spodziewałem się, że będę mniej lub bardziej zanurzony w immersji. Fakt, że nie czułem się w ten sposób, może być spowodowany pewnymi czynnikami, takimi jak zbyt jasne pomieszczenie, tryb wizualny Arki nie jest ustawiony prawidłowo do grania, a może jeszcze nie skończyło się dostrajanie tej prototypowej jednostki .

Ark zapewnia wciągające wrażenia w grach bez zniekształceń, które czasami widzisz na ekranach Ultra HD.

To powiedziawszy, doświadczenie z Ark wygląda na dopracowane, ale z tym prototypem było kilka innych dziwactw. Kiedy przedstawiciel Samsunga prowadził mnie przez funkcje zmiany rozmiaru obrazu, niektóre edukacyjne wyskakujące okienka nie znikały. Zespół powiedział, że to problem przedpremierowy. Ponadto część górnej krawędzi nie chciała pozostać na swoim miejscu, powodując zajrzenie w podświetlenie. Kiedy uderzyłem w oponę, wyciek światła zniknął, ale wrócił wkrótce po odpaleniu. Może ma to coś wspólnego z klejem lub czymś zupełnie innym. Mam nadzieję, że nie ma tego w jednostkach ładujących.

Statek wygląda na jego twarzy jak rozpoznawalna liczba, ale jest w nim coś, co czyni go wyjątkowym. Zawiera specyfikacje świetnego monitora do gier w projekt, który według wszystkich kont z wyjątkiem stojaka jest staromodnym zakrzywionym telewizorem. Ponieważ ma kilka inteligentnych funkcji, takich jak przesyłanie strumieniowe gier w chmurze i aplikacje smart TV, Arka może być świetnym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce dać z siebie wszystko – pod względem wielkości i kosztu 3499,99 USD. Jestem jeszcze bardziej podekscytowany pomysłem, że jest to znak, że niektóre z tych funkcji mogą w niedalekiej przyszłości trafić do tańszych monitorów do gier Samsunga.

Zdjęcie: Cameron Faulkner/The Verge