22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak muzycy jazzowi i biznesmeni spędzają niedziele?

Jak muzycy jazzowi i biznesmeni spędzają niedziele?

Muzyk jazzowy Matthew Garrison nie lubi zwalniać tempa. „Zawsze myślę, że tak” – powiedział.

Jako wykonawca koncertował z Herbie Hancock, a jako producent pomaga w organizacji nadchodzących koncertów z pianistą Jasonem Moranem, perkusistą Jackiem DeJohnette i innymi. Ale przez większość dni skupia się na produkcji wydarzeń muzycznych poprzez Laboratorium Zmiennokształtnych i jego ramię non-profit, Zmieniacz kształtu Plus. Stworzył również aplikację Tunebendułatwiając wirtualną współpracę i nagrywanie między muzykami.

Pan Garrison, syn basisty Jimmy’ego Garrisona i Johna Coltrane’a, lubi przesuwać granice w świecie jazzu. „Jestem naprawdę zmęczony stagnacją sceny muzycznej, gdzie ten klub rezerwuje tylko pewien typ zespołu, a ten klub tylko muzyków, którzy grają tego rodzaju” – powiedział.

Przez dekadę pan Garrison prowadził przestrzeń koncertową w Gowanus na Brooklynie, zwaną także ShapeShifter Lab, ale została zamknięta w zeszłym roku. Wkrótce otworzy się nowe miejsce. „Moja nowa przestrzeń będzie miejscem dla performerów, tych odrzuconych geniuszy, którzy inaczej nie mogliby grać w mieście.”

Pan Garrison, lat 52, mieszka w Park Slope ze swoim partnerem biznesowym, 51-letnią Fortuna Song.

ciemno i cicho Po pandemii czas się chwieje. Brzmi okropnie, ale czasami wstaję wcześnie o 4 rano i zabieram dużo pracy. Koduję swoje aplikacje, w tym Tunebend, i organizuję rzeczy na moim komputerze przez kilka godzin, ponieważ wszyscy śpią. Nikt nie dzwoni, nie wysyła SMS-ów ani nie nęka Cię.

kawiarnia z drzemką Mogę napić się kawy i lekkie śniadanie. Ostatnio mam dziwny związek z kawą. Nie daje mi zasnąć. Teraz używam kawy jako środka na sen. Nie wiem jak to działa. Więc po kilku godzinach treningu i wypiciu kawy często ponownie zasypiam.

weekend Wstaję około 9 lub 10 rano i wypijam kolejną filiżankę kawy. Przemysł muzyczny działa 24 godziny na dobę. Cały czas komunikuję się z ludźmi w Europie i Japonii, więc weekendy nigdy nie są dniem wolnym. Muszę dzielić swoje godziny i zarezerwować pewne dni na moje trzy projekty, aby wszystko zostało zrobione. W niedziele staram się dotrzeć do rzeczy, których nie mogę zrobić w dni powszednie. Ale narobię bałaganu, jeśli za dużo będę wielozadaniowo.

READ  Premiera SD Shin Kamen Rider Rumble, szczegóły i zrzuty ekranu; Ogłoszono angielską wersję dla Azji

kroki Wtedy mógłbym komponować przez kilka godzin. Lub wybierz się na spacer po Prospect Park lub włócz się po okolicznych ulicach. Czasami wychodzę do Gowanus i Carroll Gardens. Fortuna mówi, że chodzę bardzo szybko, ale muszę podnieść tętno. Moje ciało mówi mi, że tego potrzebuję.

Warstwy piosenek Podczas spaceru słucham muzyki na Tunebend. Słucham, aby zobaczyć, jak wszystkie nagrane fragmenty i fragmenty mogą stać się warstwami w piosence. Możesz zamienić różnych wykonawców na tę samą część, więc dużo słucham i zmieniam kolejność. Ale ja również komunikuję się z aplikacją jako użytkownik, aby sprawdzić, czy coś wymaga modyfikacji. Wiem, że na to nie wygląda, ale tak się dekompresuję.

pokrój to razem Kiedy kodujesz lub komponujesz muzykę, rozwiązujesz problemy. Ciągle poszukujesz, dlaczego coś jest robione w określony sposób. W świecie jazzu jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć i umieć zagrać w ułamku sekundy. W programowaniu musisz również pamiętać wszystkie te elementy, aby coś zbudować. Jedyna różnica między tymi dwoma światami to płaca!

nowa przestrzeń W końcu dostałem klucze do nowej sali koncertowej, którą otworzymy do końca roku. Do tej pory prowadziłem warsztaty na temat korzystania z aplikacji Tunebend na żywo, ale przygotowuję się do zebrania dużych pieniędzy, abyśmy mogli oferować tutaj koncerty i wydarzenia dla wszystkich rodzajów muzyków.

komfort Załatwiamy nasze sprawy w sąsiedztwie, w tym zakupy spożywcze od Stowarzyszenie Park Slope Food. Fortuna, której rodzina pochodzi z Hongkongu, jest najlepszą kucharką. Jej rodzice-artyści byli właścicielami i prowadzili restaurację, więc zna się na kuchni. Kiedy jemy na mieście, może to być japoński lub tajski. Dzisiaj zjedliśmy kolację z mamą w mały link.

starzy ludzie Po obiedzie obejrzę telewizję lub poczytam. Skupiam się na nowościach: jest tyle rzeczy, za którymi muszę nadążyć, co sprawia, że ​​rozumiem, jak mogę uczynić ten świat lepszym miejscem. Lubię też rzeczy techniczne, takie jak artykuły o najnowszych wtyczkach do oprogramowania muzycznego. Moja mama wciąż mnie skarci, bo całe czytanie odbywa się na ekranie. Teraz jestem w czasie seniorów: kładę się w łóżku o 21:00 lub 22:00.

READ  Starfield zbliża się do mety, gdy Phil Spencer i Pete Hines zauważyli rozgrywkę w usłudze Xbox Live

Czytelnicy niedzielnej rutyny mogą śledzić Matthew Garrisona na Instagramie i Twitterze @garrisonjazz.