30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosyjska aktualizacja Overwatch usuwa „Z” ze skórek Zaryi

Rosyjska aktualizacja Overwatch usuwa „Z” ze skórek Zaryi

Nowa aktualizacja dla Uwaga i obserwujzwiązane z nową grą Remiks wydarzenia rocznicowego, wydaje się również, że dokonał niewielkiej zmiany w dwóch skórach Zarii, rosyjskiego żołnierza, który zastrzelił bohatera. Blizzard najwyraźniej usunął literę „Z” ze skórek Frontu Arktycznego i Syberyjskiego Zarii, najwyraźniej w reakcji na przekształcenie litery w symbol rosyjskiego nacjonalizmu. Ten pojedynczy list, który niektórzy nazywają „zoasticaStojąc przez oddanie państwu, morderczy gniew i niepohamowaną władzę, New Yorker piszepośród rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Blizzard jeszcze nie ogłosił zmiany w legendarnej parze Zaryi Informacje o łatce do wtorkowej aktualizacjiale dokładna modyfikacja była monitorowana przez członków ten Uwaga i obserwuj subreddit. Jak widać na poniższych zdjęciach, mała litera Z na lewej górnej piersi kurtki Zarii została usunięta.

Starożytna arktyczna skóra Zaryi
Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Arktyczna skórka Zaryi z Overwatch, od 5 kwietnia

Nowa arktyczna skórka Zaryi
Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Zmiana jest prosta, ale logiczna. Blizzard wydaje się oddalać, a Zarya Uwaga i obserwujBohaterski rosyjski charakter, skojarzony na literę Z z wojną Władimira Putina na Ukrainie i propagandą wewnętrzną, podsycał państwową propagandę inwazji. Wiadomość została zauważona na rosyjskich czołgach i innych pojazdach wojskowych, gdy Ukraina została zaatakowana w lutym, ale początkowo nie było jasne, które spotkanie zamierzał odwiedzić. Niezależnie od pierwotnej intencji, list stał się kluczowym symbolem wsparcia brutalnej i brutalnej blokady sąsiada przez Rosję.

Blizzard dokonał podobnych zmian w treści na Uwaga i obserwuj W ciągu ostatnich sześciu lat: Zmień zwycięską pozę dla Tracer które fani uważali za nadmiernie seksualny; usuwanie sprayu w tubie; Zmień imię bohatera Dawniej znany jako Jesse McCree; I zaoferuj zwrot pieniędzy za luksusową skórę inspirowaną przez Gracz Overwatch League oskarżony o napaść seksualną.

Firma Polygon skontaktowała się z Blizzard Entertainment w celu uzyskania komentarza i poinformuje o tym, jeśli firma odpowie.

READ  Losowo: Masahiro Sakurai przypomina fanom Nintendo o terminach zamknięcia 3DS i Wii U eShop