21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W jaki sposób nadal jesteś śledzony online?

W jaki sposób nadal jesteś śledzony online?

Podczas gdy Meta została zmodyfikowana, niektóre małe firmy zaczęły szukać innych sposobów na reklamę. Wcześniej identyfikacja nowego klienta kosztowała około 6 USD w reklamach na Facebooku, powiedział Sean Baker, właściciel Baker SoftWash, firmy zajmującej się sprzątaniem na zewnątrz w Mooresville w Karolinie Północnej. Teraz kosztuje 27 dolarów, powiedział, ponieważ reklamy nie znajdują właściwych ludzi.

Baker zaczął wydawać 200 dolarów miesięcznie na reklamę w ramach programu marketingowego Google dla firm lokalnych, który pojawia się na jego stronie internetowej, gdy mieszkańcy okolicy szukają środków czyszczących. Aby zrekompensować te wyższe koszty marketingu, podniósł ceny o 7 procent.

„Wydajesz teraz więcej pieniędzy, niż musiałeś robić wcześniej, aby robić te same rzeczy” – powiedział.

Inni giganci technologiczni dysponujący informacjami z pierwszej strony czerpią korzyści ze zmiany. Na przykład Amazon ma wiele danych o swoich klientach, w tym o tym, co kupują, gdzie przebywają i jakie filmy lub programy telewizyjne transmitują.

W lutym Amazon ujawnił swój rozmiar biznes reklamowy Przychody osiągnęły 31,2 miliarda dolarów w 2021 r. – po raz pierwszy. To sprawia, że ​​reklama jest trzecim co do wielkości źródłem sprzedaży po e-commerce i cloud computingu. Amazon odmówił komentarza.

Amber Murray, właścicielka See Your Strength in St. Powiedziała, że ​​wyniki były fantastyczne.

W lutym zapłacił Amazonowi około 200 dolarów za wyświetlanie swoich produktów u góry wyników wyszukiwania, gdy klienci szukają ozdobnych naklejek. Powiedziała, że ​​sprzedaż wyniosła 250 USD dziennie i nadal rośnie. Kiedy w styczniu wydała 85 USD na kampanię reklamową na Facebooku, wygenerowała ona zaledwie 37,50 USD sprzedaży.

„Myślę, że złote czasy reklam na Facebooku już minęły” – powiedział Murray. „W Amazon ludzie cię szukają, zamiast mówić ludziom, czego powinni chcieć”.