21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samolot z polskim prezydentem wylądował w Reso na spotkanie z Pitton

Samolot z polskim prezydentem wylądował w Reso na spotkanie z Pitton

23 marca kobieta patrzy na puste szafki w supermarkecie w Moskwie w Rosji. (Vlad Karkov / SOPA Images / LightRocket / Getty Images)

W związku z niesprowokowaną okupacją Ukrainy przez Kreml rząd USA uważa, że ​​nadal ma „potencjał” do nałożenia na Rosję dodatkowych kosztów pozamilitarnych.

„Uważamy, że nadal jesteśmy w stanie nałożyć na Rosję dodatkowe koszty, które nie są ścisłymi kosztami wojskowymi” – powiedział Sullivan. „Oczywiście mamy nadzieję, że zostaną podjęte dodatkowe kroki w celu dokręcenia śrub na barierkach i będziemy je dalej sprawdzać”.

„Uważamy, że sankcje te będą miały szkodliwy wpływ na rosyjską gospodarkę, rosyjską machinę wojenną i sposoby, w jakie kształtują swoje myślenie w miarę postępów. Podważy ich zdolność do odgrywania bardziej agresywnej roli na świecie, ponieważ robili to od kilku lat” – dodał.

Sullivan podkreślił również wagę egzekwowania ogłoszonych już sankcji.

„Myślę jednak, że ten punkt dotyczący egzekwowania jest naprawdę kluczowy, ponieważ w przyszłości głównym celem Rosji z perspektywy ekonomicznej będzie znalezienie sposobu na obejście lub obniżenie nałożonych na nią sankcji i zapobieżenie im. powiedział Sullivan.

Zapytany o sankcje recesyjne i obawy o uspokojenie Rosjan za prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Sullivan przyznał, że była to historia prób nacisku na rosyjski rząd, ale że Rosjanie mają nadzieję, że Stany Zjednoczone mogą połączyć punkty ”.

„W końcu Rosjanie zadadzą fundamentalne pytanie, dlaczego tak się stało i jak to się stało, i mamy nadzieję, że pod koniec dnia uda im się połączyć punkty” – powiedział Sullivan.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone są gotowe na zastosowanie sankcji wtórnych, Sullivan nie wykluczył tego, ale powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe na wyznaczenie dowolnej osoby lub organizacji i że „te wysiłki są w tym momencie dobrze rozumiane przez firmy i kraje świat.”

„Jesteśmy gotowi ich użyć, jeśli to konieczne”, powiedział Sullivan.

Jeśli chodzi o olej, Sullivan powiedział, że kierownictwo przygląda się „różnym środkom”, które można podjąć z sojusznikami w celu rozwiązania problemu cen ropy, dodając, że był to kluczowy temat rozmowy, gdy Biden spotkał się z sojusznikami z G7.

READ  Pobity polski poseł wzywa rząd do przerwania „cyklu nienawiści” po ataku – Politico

Sullivan nie wdawał się w szczegóły, ale zaznaczył, że działania zostaną wkrótce ogłoszone: „Nie ukradnę błędu administracji w tej sprawie”.

„To jest główny temat rozmowy. Pytanie, jakie narzędzia mamy do radzenia sobie z globalnymi cenami ropy i różne działania, które możemy podjąć bez postępów w kierownictwie, na razie to zostawię” – powiedział Sullivan.

Allie Malloy z CNN poinformowała o tym poście.