30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski SwiTech przyznaje „Surrealistyczny” rekord nr 1

Polski SwiTech przyznaje „Surrealistyczny” rekord nr 1

Światowy numer jeden w rankingu kobiet Igi Świątek dla kobiet jest osiągnięciem „wysokim”, zajmując pierwsze miejsce w rankingu zamiast 20-letniej Partii Jesionowej.

Swedek został pierwszym polskim zawodnikiem, który zajął pierwsze miejsce w singlu, pokonując Victorię Golubic 6:2, 6:0 w drugiej rundzie Miami Open w piątek.

Będzie numerem 1 w nowym świecie, gdy 4 kwietnia zostaną opublikowane rankingi WTA. 20-latek w wieku 308 dni zadebiutował w 2010 roku po Caroline Wozniacki w Swedku.

„To oczywiście spełnienie marzeń” – powiedział dziennikarzom Świątek. „Chciałem, żeby to się stało pewnego dnia, ale nie wiedziałem, że to będzie dla mnie możliwe.

„Nie mogłem sobie nawet wyobrazić tego momentu, ponieważ, szczerze mówiąc, pracowałem dzień w dzień, dobrze grałem w tenisa, ale nigdy nie wierzyłem, że to naprawdę się wydarzy. Więc to nadal jest dla mnie surrealistyczne”.

Swiadech, który wygrał swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema podczas French Open 2020, powiedział, że jest gotowy, aby poradzić sobie z presją bycia graczem numer jeden w rankingu.


Switech zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, debiutując na Miami Open

„Myślę, że jest trochę inaczej, może szum jest trochę większy, ale jestem na to gotowy” – powiedział.

Szczerze mówiąc, to część pracy, więc zawsze wiem, czy wygram. Naprawdę doceniam, że ludzie są tak podekscytowani i podekscytowani, ponieważ czasami myślę, że gram dla nich.

„Ale z mojego punktu widzenia, myślę, że nic się nie zmieni. Muszę zobaczyć, czy noszę czyste ubrania i naprawdę lepiej reprezentuję tenis” – powiedział z uśmiechem.

Swedek, który w tym roku zdobył już tytuły w Doha i Indian Wells, przejął kontrolę po niespodziewanym ogłoszeniu partii, że wycofa się z gry po zdobyciu trzech tytułów Grand Slam, w tym Australian Open w styczniu.


READ  Polska odnotowuje mniejsze ubóstwo, lepsze warunki dla dzieci

Kyrgios Rublev, Sverev wygrywa w Miami Open

Partia nie traciła czasu na gratulacje Szwedki, która jest 28. kobietą, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu kobiet.

„Nie najlepsza osoba”, powiedział w wiadomości po przyjęciu. „Sposób, w jaki wniósł tę nową, nieustraszoną energię na dwór, jest niesamowity.

„Mam nadzieję, że może to przyjąć i nadal być sobą, robić to po swojemu i naprawdę ścigać swoją karierę i dążenie do swoich marzeń”.

Sviatech powiedział, że jest wdzięczny za słowa przyjęcia.

„On jest wspaniałym sportowcem” – powiedział Sviatech. „Zawsze szanuję Ashley. Dała mi wielką motywację do pracy w tenisie”.