6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

RWE wystawia w Polsce aukcję morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,5 GW

RWE złożyło ofertę na budowę morskiej farmy wiatrowej na polskim Bałtyku o powierzchni do 1,5 GW, którą polski rząd otworzył do konkurencyjnego procesu uzyskiwania zezwoleń offshore.

Niemiecki deweloper złożył ofertę dla polskiego obszaru 53.E1, położonego 75 kilometrów od wybrzeża Ustki, gdzie firma zamierza zrealizować projekt. Wolna burta i.

RWE opracowało dla tego konkretnego obszaru morskiego unikalną koncepcję, która stawia na efektywne współużytkowanie tego obszaru.

„Opierając się na naszym doświadczeniu w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oraz ścisłej współpracy z lokalnymi społecznościami i firmami z łańcucha dostaw, jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania wielkoskalowych morskich farm wiatrowych. Jesteśmy gotowi konkurować o kolejne dodatkowe pozwolenia morskie na polskim Bałtyku.powiedział Grzegorza ChodkowskiegoWiceprezes Offshore Development Poland RWE Renewables

Pozwolenia na dno morskie przyznane w ramach tego procesu prawdopodobnie zakwalifikują się i będą uczestniczyć w aukcjach kontraktów różnicowych (Contract for Difference) rozpoczynających się w 2025 r., zauważył RWE.

W maju firma ogłosiła, że ​​złożyła wnioski o pozwolenia lokalizacyjne dla jedenastu obszarów przyznanych przez polski rząd pod budowę morskiej energetyki wiatrowej od czasu składania wniosków dla pierwszych lokalizacji otwartych w 2021 roku.

RWE ma już w Polsce zaawansowany projekt morskiej energetyki wiatrowej – FEW Baltic II o mocy 350 MW. projekt było udane W pierwszej w Polsce rundzie Contracts for Difference (CfD), która odbyła się w zeszłym roku.

Ponownie w 2019 roku RWE jest odnawialne kupił Rurociąg czterech morskich projektów wiatrowych w Polsce o łącznej mocy ponad 1,5 GW. Jeden z nielicznych projektów „Bałtyk II”. Farma wiatrowa będzie działać do 2025 roku.

Śledź offshoreWIND.biz:

READ  Burmistrz mówi, że Warszawa straci miliardy wpływów z tytułu zmiany podatków przez rząd