22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja atakuje ukraińskie miasta nocnymi nalotami

Rosja atakuje ukraińskie miasta nocnymi nalotami

KIJÓW (Reuters) – Rosja przeprowadziła we wtorek zakrojony na szeroką skalę atak powietrzny na Ukrainę, wymierzony w obiekty wojskowe i infrastrukturalne w Kijowie i innych miastach – poinformowały we wtorek władze.

Ukraina poinformowała, że ​​zestrzeliła 32 z 35 irańskich dronów wystrzelonych z rosyjskiego obwodu briańskiego i Morza Azowskiego.

Nie było żadnych ofiar w ostatnich nalotach Moskwy, odkąd Kijów rozpoczął kontrofensywę, w której powiedział, że odzyskał 113 km2 terytorium od sił rosyjskich.

Siły Powietrzne poinformowały w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, że w większości regionów Ukrainy działa obrona powietrzna.

„Jednakże głównym kierunkiem ataku irańskich dronów był region Kijowa. Tutaj zniszczono ponad dwudziestu świadków” – powiedziała w aplikacji komunikacyjnej Telegram.

Serhij Popko, szef departamentu wojskowego w Kijowie, powiedział, że alarm powietrzny w stolicy trwał ponad trzy godziny. Nie podał żadnych szczegółów dotyczących uszkodzeń.

Urzędnicy poinformowali, że we Lwowie, około 70 km od granicy z Polską należącą do NATO, zbombardowano niezidentyfikowany obiekt infrastruktury niezbędnej, a niektóre trasy tramwajowe zostały zmienione w godzinach porannego szczytu.

„Uderzyli w bardzo ważny obiekt. Były trzy ofiary” – powiedział gubernator regionu Maksim Kozitsky.

Siły powietrzne poinformowały, że Rosja zbombardowała także przemysłowe miasto Zaporoże w południowo-wschodniej części kraju pociskami S-300 Iskander.

Jurij Małaszko, szef administracji wojskowej obwodu zaporoskiego, powiedział, że celem Rosji była infrastruktura komunikacyjna, rolnictwo i mienie rolne.

Według wstępnych informacji ukraińskie wojsko poinformowało, że Rosja wystrzeliła w kierunku Zaporoża siedem rakiet.

Reuters nie mógł samodzielnie zweryfikować doniesień. Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Rosji.

(Reportaż Olenny Harmash w Kijowie i Lydii Kelly w Melbourne; Edycja: Timothy Heritage

READ  Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.