24 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nancy Pelosi z wizytą u prezydenta Ukrainy Zełenskiego w Kijowie

Nancy Pelosi z wizytą u prezydenta Ukrainy Zełenskiego w Kijowie

Szef rosyjskiej Dumy Państwowej zasugerował w niedzielę, by Moskwa skonfiskowała aktywa przedstawicieli firm z krajów, które Rosja uważa za przeciwników, w odpowiedzi na podobne działania rozważane przez te kraje.

„Spółka zlokalizowana na terytorium Federacji Rosyjskiej, której właściciele pochodzą z nieprzyjaznych krajów, w których podejmowane są takie decyzje”, napisał Wiaczesław Wołodin, który stoi na czele izby niższej parlamentu, na platformie komunikatora Telegram, w lustrzanej odpowiedzi. „Skonfiskuj te aktywa i wykorzystaj dochody ze sprzedaży do rozwoju naszego kraju”.

Ustawodawcy amerykańscy zaproponowali przepisy, które pozwoliłyby rządowi skonfiskować jachty, dzieła sztuki i inne aktywa rosyjskich oligarchów oraz skierować pieniądze z ich sprzedaży na pomoc humanitarną lub wojskową na Ukrainie.

Inne kraje, w tym Wielka Brytania, Australia i członkowie Unii Europejskiej, zostały Audyt aktywów Od garstki bogatych i wpływowych Rosjan, którzy twierdzą, że skorzystali na bliskich stosunkach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

„Ustanowiono niebezpieczny precedens, który należy cofnąć” w krajach, które podejmują takie środki, powiedział Volodin. Oskarżył Litwę, Łotwę, Polskę i Stany Zjednoczone o „po prostu udział w kradzieży”.

Według rosyjskiego Ministerstwa Finansów, sankcje nałożone na Rosję z powodu inwazji na Ukrainę zamroziły około 300 miliardów dolarów w złocie i rezerwach walutowych kraju. Rosyjski rząd zakazał zagranicznym inwestorom wycofywania się z krajowych aktywów.

READ  Skrajnie prawicowi przeciwnicy Francji protestują, gdy kampania wyborcza wkracza w ostatni tydzień