20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ronna McDaniel, była przewodnicząca RNC, dołącza do NBC News

Ronna McDaniel, była przewodnicząca RNC, dołącza do NBC News

Stacja podała w piątek, że Ronna McDaniel, która w tym miesiącu zrezygnowała ze stanowiska przewodniczącej Komitetu Narodowego Republikanów, dołączy do NBC News jako dziennikarka nadawana na antenie.

Dzięki temu zatrudnieniu do grona analityków politycznych NBC dołączy zaufany konserwatywny głos. Oczekuje się również, że pani McDaniel wygłosi komentarz na temat MSNBC, lewicowej filii NBC i sieci, którą były prezydent Donald J. Trump i jego sojusznicy często oskarżali o bycie ramieniem Partii Demokratycznej.

„To nie może być ważniejszy moment, aby mieć w zespole głos taki jak Rona” – napisała w notatce Carrie Budoff-Brown, która nadzoruje relacje polityczne w NBC News, dodając, że pani McDaniel zapewni „wgląd w sytuację od środka”. kwestie narodowe”. Polityka i przyszłość Partii Republikańskiej.” Pani McDaniel będzie szczególnie zaangażowana w relacje z kampanii 2024, w tym wieczory wyborcze.

Została wybrana przez Trumpa na przywódcę Partii Republikańskiej po tym, jak poprowadziła jego kampanię prezydencką w 2016 r. do zwycięstwa w Michigan. Jako przewodnicząca partii czasami ścierała się z Trumpem. W zeszłym roku skarżył się na to Jej decyzja Aby sponsorować kilka prawyborów prezydenckich Partii Republikańskiej, NBC zorganizowała jedną z rywalami Trumpa.

W lutym pani McDaniel nawoływała Republikanów, aby zjednoczyli się wokół Trumpa po tym, jak wygrał on prawybory w New Hampshire, co rozgniewało Nikki Haley, jego rywalkę, która jeszcze nie wycofała się z wyścigu. Od tego czasu Trump mianował swoją synową i bliskim doradcą na szefa Komitetu Narodowego Republikanów, zacieśniając kontrolę nad partią.

Inni wybitni republikańscy komentatorzy w NBC News to Mark Short, który był szefem sztabu byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, oraz Brendan Buck, były główny doradca Paula Ryana i Johna Boehnera. Wśród demokratycznych komentatorów NBC znajdują się była senator Claire McCaskill i David Plouffe, były kierownik kampanii Baracka Obamy.

READ  Chude wideo Micheila Saakaszwilego wywołuje konfrontację między Gruzją a Ukrainą

Od początku rządów Bidena MSNBC zatrudnia Jen Psaki, pierwszą sekretarz prasową prezydenta Bidena, oraz Simone D. Sanders, byłą główną sekretarz prasową wiceprezydent Kamali Harris.

Pani McDaniel po raz pierwszy wystąpi w telewizji NBC w niedzielnym wydaniu „Meet the Press”.