15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Robert De Niro krytykuje Donalda Trumpa na konferencji prasowej Killer’s Flower Moon w Cannes – Misc

Robert De Niro krytykuje Donalda Trumpa na konferencji prasowej Killer’s Flower Moon w Cannes – Misc

Robert De Niro potępił Donalda Trumpa jako „głupiego” człowieka podczas konferencji prasowej na Festiwalu Filmowym w Cannes dla „Killers of the Flower Moon”, porównując byłego prezydenta do przebiegłego twardziela, którego przedstawia w eposie kryminalnym Martina Scorsese, którego premiera odbyła się w sobotę wieczorem.

De Niro przyznaje, że miał trudności z nawiązaniem kontaktu z Williamem Hillem, mówiąc: „Nie rozumiem zbyt wiele o mojej postaci. Po części jest to szczere. Po drugiej stronie oszukuje”. [the Osage tribe], istnieje poczucie uprawnienia. Stajemy się coraz bardziej świadomi [of that dichotomy] Po oskarżeniu George’a Floyda o systemowy rasizm.

De Niro nakreślił podobieństwa między swoją postacią a Donaldem Trumpem, którego imienia aktor początkowo odmówił wypowiedzenia na głos na konferencji prasowej. „Ten facet jest głupi” – powiedział o byłym prezydencie. Zauważając, że członkowie Osagów nadal uczestniczą w pogrzebie Williama Hale’a, Lily Gladstone, która gra członkinię plemienia Osagów Molly Burkhart, nadal zaprzecza jego udziałowi w brutalnych morderstwach członków plemienia. De Niro po raz kolejny wywołał reakcję Trumpa z tego rodzaju ślepą lojalnością wobec złego faceta. „Są ludzie, którzy wciąż myślą, że może wykonać dobrą robotę. Wyobraź sobie, jakie to szalone.”

W przypadku „Killers of the Flower Moon” wieloletni współpracownik Scorsese, DiCaprio, chwalił reżyserowi umiejętność uchwycenia tego rodzaju banalności zła. „To, co Marty robi tak dobrze, to fakt, że jest w stanie obnażyć człowieczeństwo nawet najbardziej obłąkanej i złej postaci, jaką można sobie wyobrazić”.

Jeden z najpopularniejszych filmów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, Killers of the Flower Moon, opowiada o morderstwach, do których doszło na początku lat 20. XX wieku po odkryciu dużych złóż ropy naftowej na ziemiach plemienia Osagów. Przedstawia również, jak nowo utworzone FBI badało zabójstwa.

READ  Najszczęśliwszy dzień tygodnia dla każdego znaku zodiaku, 10-16 października 2022 r.

Podczas wysadzanej gwiazdami premiery Saturday Night, do Scorsese na czerwonym dywanie dołączyli słynny Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons i Lily Gladstone, a także członkowie Osagów. Zanim weszli do rezydencji, DiCaprio i Scorsese wiernie rozdawali autografy i robili sobie selfie z grupami fanów ustawionymi w kolejce na Croisette i wokół niego. Chociaż epicki kryminał trwał trzy godziny i 26 minut, spotkał się z owacjami na stojąco w pałacu, gdzie Scorsese i ekipa zostali przyjęci 9-minutową owacją na stojąco.

„To była kulminacja lat pracy” – powiedział Scorsese, odnosząc się do swojej emocjonalnej reakcji na wieczór. Gladstone, która gra Mollie Burkhart, członkinię plemienia Osagów, która poślubia postać graną przez DiCaprio, Ernesta Burkharta, otrzymała kilka głośnych okrzyków, gdy pojawiły się napisy końcowe w filmie „Killers of the Flower Moon”. O reakcji publiczności na film powiedziała: „To po prostu wydawało się sprawiedliwe”.

Podczas kręcenia filmu Scorsese mówił o znaczeniu spędzania czasu z Osagami, a także o kręceniu w plenerze. „Kiedy przedstawiono mi książkę”, powiedział, „powiedziałem, że jeśli zbliżamy się do rdzennej ludności, musimy okazywać jej wielki szacunek”.

Prezydent Osage Nation, Jeffrey Standing Bear, który działał jako konsultant i dołączył do reżysera i aktora na konferencji prasowej, uważa, że ​​Scorsese spełnił tę obietnicę. „W imieniu Osagów Marty i jego zespół przywrócili zaufanie, a wiemy, że zaufania nie można zawieść”.