20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Iam Tonji pokonuje piosenkarzy country, aby wygrać program

Iam Tonji pokonuje piosenkarzy country, aby wygrać program

On gra

21. sezon „American Idol” przyniósł kolejny szok podczas pełnego napięcia finału.

W niedzielnej trzygodzinnej audycji, która była transmitowana na żywo w ABC od wybrzeża do wybrzeża, trzej finaliści – Megan Danielle, Coleen Staff i Iam Tonji – po raz ostatni stanęli na scenie, aby zdobyć głosy widzów. Sędziowie Katy Perry, Luke Bryan i Lionel Richie jak zwykle podzielili się swoimi opiniami, ale w tym ostatnim etapie konkursu jedyne, co mogli zaoferować, to pochwały i życzenia, gdy śpiewacy opuszczają program, aby rozpocząć karierę muzyczną.

Finałowa trójka zaśpiewała po dwie piosenki: jedną autorstwa gościnnego mentora Keitha Urbana i jedną na cześć swojego kraju. Następnie gospodarz Ryan Seacrest ujawnił uczestników, którzy zajęli drugie miejsce, a ci piosenkarze poszli łeb w łeb z oryginalnymi piosenkami. Tongi sprawił, że publiczność skandowała jego imię po tym, jak Danielle zaśpiewała „Making Memories of Us” Urbana, wzniosła się w przestworza z klasycznym utworem Journey, a Staff wniósł swój chłodny, młody urok do przeboju Chrisa Stapletona.

Oto najważniejsze wydarzenia, w tym zwycięzca:

Megan Danielle lata klasykiem

Czerpiąc ze swoich religijnych korzeni w „God Whispered Your Name” Urbana, Danielle rozpoczęła program.

Danielle powiedziała, że ​​wybrała tę piosenkę, ponieważ oznacza ona, że ​​„Bóg zawsze wyciąga do ciebie rękę i wysyła ludzi na pomoc”. Dodała, że ​​jej celem na noc było „wyłączenie wszystkich negatywnych rzeczy w mojej głowie i po prostu dobra zabawa”.

Sędziowie chwalili 21-letnią pokojówkę, a Richie chwalił „łzy” w jej śpiewającym głosie. – To wszystko – wyszeptała. „Jeśli o mnie chodzi, mamy dziś na scenie trzech czołowych graczy”.

READ  Recenzje „Nie”: pierwsze reakcje na Jordan Peele Thriller

„Wypełniłeś naszą misję tutaj, ponieważ to jest dar” – dodał Perry.

Brian powiedział, że nie słyszał, aby Danielle „podjęła złą decyzję wokalną” podczas całego konkursu. „Zrobiłeś to stylistycznie, po swojemu” – dodał. „Obserwowanie, jak się rozwijasz, jest inspirujące”.

„Amerykański idol”: Lionel Richie porównuje Zachariasa Smitha do Michaela Jacksona… a potem wraca do domu

Danielle powraca z piosenką, którą zadedykowała swojemu rodzinnemu miastu Douglasville w stanie Georgia: „Faithfully” zespołu Journey.

Powiedzieć, że została zabita, to mało powiedziane. Jej wzbierający wokal oszołomił tłum intensywnym tonem piosenki, doprowadzając Perry’ego do łez.

– Myślę, że tak właśnie robią rodzice, kiedy ich dzieci kończą szkołę – powiedziała Berry, wycierając oczy. „Ona jest prymusem. Celowała w tej klasie.”

Iam Tongi sprawia, że ​​tłum skanduje jego imię przebojem Keitha Urbana

Podczas gdy tłum skandował jego imię, Tunji wykonał płynną, zgrabną wersję Making Our Memories Urbana. „Za każdym razem, gdy podchodzisz i śpiewasz, wibracje, które wydobywają się z twoich ust, przechodzą przez trawę ludzkich serc” – powiedział Perry.

„Amerykański idol”: King Charles, Camilla rozbija Katy Perry, Lionel Richie list z Windsoru

Brian opisał talent Tonjiego jako „naturalny dar od Boga”.

18-letni licealista powrócił, by wykonać „Cool Down” Kolohe Kai jako dedykację dla swojego rodzinnego miasta Kahuku na Hawajach.

„Jestem kulturą” – powiedział Perry po wzruszającej prezentacji. „Witaj w niebie, przyjacielu”.

Colin Staff przenosi urok wiejskiego chłopca na klasyczną muzykę Chrisa Stapletona

Stough dał czadu do „Stupid Boy” Urbana, pozostawiając publiczność wściekłą z powodu jego szorstkiego wokalu.

Brian powiedział: „Ewoluowałeś w swój artystyczny wygląd i styl. Po prostu zszedłeś z krawędzi dzieciaka, który wszedł na przesłuchania”.

– To było takie słodkie, Colinie – powiedział Perry, chwaląc czułość w jego głosie.

READ  Gavin Rossdale wstydzi się rozwodu Gwen Stefani

„Amerykański idol”: Katy Perry rzucona przez fana Iama Tonjiego, „zagrożona” przez talent Haven Madison

Następnie 18-letni technik HVAC zaśpiewał „Either Way” Stapletona na cześć swojego rodzinnego miasta Amory w stanie Mississippi.

„Kocham w tobie to, że jesteś o wiele lepszy, niż początkowo myślałem” — mówi Brian Stuffowi, chwaląc jego rozwój w gwiazdę muzyki country.

Colin Staff odciął pierwszą trójkę w szokującym zwrocie akcji

W „American Idol” stało się już tradycją, że hardcorowi piosenkarze country wygrywają konkurencję, tak jak zrobił to Noah Thompson w zeszłym roku i Chase Beckham rok wcześniej.

Właśnie dlatego publiczność w studiu masowo sapnęła, gdy gospodarz Seacrest ogłosił, że po ogólnokrajowym głosowaniu Stough został wyeliminowany, pozostawiając Tongiego i Danielle na ostateczną rozgrywkę.

Iam Tongi załamuje się na scenie, doprowadza Katy Perry do płaczu z duetem Jamesa Blunta

Jak zwykle w finale „Idola” było dużo wypełniaczy, ponieważ widzowie cierpliwie czekali na wyłonienie zwycięzcy.

Były wspaniałe występy byłych uczestników, w tym składanka z Lucy Love i TLC, duet Bryana i Stougha w klasycznym utworze Conwaya Twitty’ego „Slow Hand” oraz duet Danielle i jednej z jej muzycznych idolek, Lauren Daigle, w utworze Daega „Thank You ”. God I Do”. Perry i Haven Madison wykonali także przejmującą składankę oryginalnego utworu Madison „I Still Need You” i „By the Grace of God” Perry’ego.

„Amerykański idol”: Luke Bryan boi się wizyty w HR po niepokojącym „freudowskim” błędzie dotyczącym Katy Perry

Ale najbardziej rozdzierający serce występ mieli Tonji i James Blunt w filmie Blunta „Potwory”. Tonji wziął udział w przesłuchaniu do sędziów z piosenką, którą zaśpiewał jako hołd dla swojego zmarłego ojca.

Tunji stracił orientację podczas występu, zalał się łzami, aw niektórych momentach nie był w stanie śpiewać. Perry również krzyczał za stołem sędziowskim.

READ  WIADOMOŚCI NA ŻYWO: Hollywood Writers Guild kończy strajk po podpisaniu nowego 3-letniego kontraktu

Czy ten wyjątkowy moment wystarczył, by zepchnąć Tonjiego z krawędzi i wygrać zawody?

więcej: Sędziowie „American Idol” zszokowani po tym, jak sobowtór Chrisa Stapletona zabił piosenkę Adele

Iam Tongi i Megan Danielle zmierzą się w zaciekłej konfrontacji w Finale 2

Tonji i Danielle po raz ostatni wyszli na scenę, by zaśpiewać swoją oryginalną piosenkę, nagraną i wydaną przez „Idol”. Danielle wyśpiewywała Dream Girl i piosenkę Tongiego „I’ll See You”.

Po ostatniej przerwie reklamowej głosy zostały zarezerwowane, a Seacrest ujawnił zwycięzcę.

Była Tongańczykiem. Zaśpiewał „Don’t Let Go” Spawnbreezie, gdy inni uczestnicy wbiegli na scenę i spadł deszcz konfetti. Jest pierwszym piosenkarzem spoza kraju, który wygrał program od trzech lat.

Premiera Amerykańskiego Idola: Katy Perry załamuje się na przesłuchaniu do nieżyjącego już Williego Spence’a