15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Reżyser Super Mario RPG był „bardzo zaskoczony” zapowiedzią Switch Remake

Reżyser Super Mario RPG był „bardzo zaskoczony” zapowiedzią Switch Remake

Zdjęcie: Damien McFerran/Nintendo Live

Prawdopodobnie największą niespodzianką najnowszego Nintendo Direct była zapowiedź Super Mario RPG na Switcha. To remake gry RPG Square z 1996 roku ze zaktualizowaną grafiką 3D i przerywnikami filmowymi.

Choć fani byli podekscytowani, kolejną osobą, która była równie zaskoczona tą zapowiedzią, był Chihiro Fujioka – jeden z pierwszych reżyserów tego klasyka. W krótkim dialogu z fanem w mediach społecznościowych Fujioka ujawnił, że nie był zaangażowany w tę zaktualizowaną wersję, dodając, że był „bardzo zaskoczony”, ale także niesamowicie „zachwycony” ogłoszeniem.

Chihiro Fujioka: Oh!

Fujioka wspomniał również, że „nie może się doczekać” premiery gry 17 listopada, więc może sam to sprawdzi.

W wywiadzie udzielonym w lutym ubiegłego roku Fujioka mówił już o swoim pragnieniu kontynuacji gry Super Mario RPG i prawdopodobnie uczynienia z niej swojej ostatniej gry. tak powiedział (Za pośrednictwem kanału YouTube MinnMax):

Chihiro Fujioka: „Tak, bardzo chciałbym ją stworzyć… tak, więc w swojej karierze grałem w wiele gier i naprawdę chciałbym, żeby ostatnia była kolejną Mario RPG, jeśli to możliwe…”

Więcej o pomyśle Fujioki na kolejną grę możecie przeczytać w naszej poprzedniej relacji. Oprócz Super Mario RPG, Fujioka został prezesem AlphaDream – najbardziej znanego z lat pracy nad serią Mario i Luigi.