20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Recenzja „Elsbeth”: Rola „dobrej żony” Carrie Preston w spinoffie CBS

Recenzja „Elsbeth”: Rola „dobrej żony” Carrie Preston w spinoffie CBS

Elizabeth Fisher/CBS Entertainment

Stephen Moyer występuje gościnnie wraz z Carrie Preston w filmie Elsbeth, będącym spinoffem serialu CBS Żona idealna.CNN

Po walce „Dobra walka” Jeśli chodzi o transmisję strumieniową, producenci „Żony idealnej” zastanawiają się nad bardziej przyjaznym CBS spinoffem z „Elsbeth”, który bez wysiłku przenosi dziwaczną postać Carrie Preston i zamienia ją we współczesną wersję „Colombo.” Brakuje tylko ostatecznego podejścia „och, jedna rzecz” do zastawienia ostatecznej pułapki.

Pilot przydziela szybko mówiącą prawniczkę Elsbeth Tascioni do przewiezienia jej z Chicago do Nowego Jorku, gdzie kręci jej się wokół wszystkiego, co wiąże się z Wielkim Jabłkiem, od Statuy Wolności po teatr. Powodem tego posunięcia jest fakt, że stała się ona wyznaczonym punktem kontaktowym dla nadzoru policyjnego w związku z dekretem o zgodzie związanym z tym, co dyplomatycznie określa jako „pewne drobne kwestie korupcyjne”.

Oczywiście nowojorska policja i jej dowódca (Wendell Pierce, nieco bezrobotny) nie są zbyt zachwyceni obecnością Elsbeth w pobliżu, więc wyznacza cichego funkcjonariusza (Kara Patterson), aby miał na nią oko. Jednakże kadencja Elspeth daje jej możliwość zagłębienia się w dochodzenia, a robi to w tak rozbrajający sposób, że wszyscy ją lekceważą.

Jest mały serialowy aspekt Roberta i Michelle Kingów, ale tak naprawdę nie różni się on zbytnio od klasycznego formatu kryminału tygodnia. Serial wykorzystuje także odwieczne narzędzie identyfikacji zabójcy już w pierwszych momentach, dzięki czemu widzowie są o krok przed wszystkimi z wyjątkiem być może Elspeth, która ma talent do skupiania się na najdrobniejszych tropach.

W zapowiedzianych odcinkach gościnnie występują Stephen Moyer, Jesse Tyler Ferguson i Jane Krakowski, a Ferguson wciela się w producenta reality show w stylu Bravo zatytułowanego „Lavish Ladies”, w którym jedna ze stałych bywalczyni ginie.

W 2013 roku Preston otrzymał za tę rolę gościnną nagrodę Emmy, zatem samodzielny serial stanowi długo oczekiwany wysiłek mający na celu wyciągnięcie dalszych wniosków z dziedzictwa „Żony dobrej”, przy jednoczesnym trzymaniu się formuły wygodnego jedzenia, która wciąż się sprawdza. Co jest całkiem dobre w przypadku tradycyjnych sieci – apetyt, który CBS podsyciła ostatnio kolejnym nowym dramatem proceduralnym, „Abstrakt.”

READ  „Barbie” zajmuje pierwsze miejsce na liście w czwarty weekend, zatapiając „The Last Voyage” – Variety Pack

To prawda, że ​​w tym podejściu nie ma zbyt wiele do wzbudzenia niepohamowanego entuzjazmu, ale dla tych, którzy szukają skromnej rozrywki, Preston jest dobrym towarzystwem, a styl pisania jest chwilami sprytny. Co więcej, niepohamowana Elspeth ma dość entuzjazmu dla nas wszystkich.

Premiera Elsbeth odbędzie się 29 lutego o 22:00 czasu wschodniego w CBS.