29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ratowanie konsoli Google Stadia będzie trwało przez kolejny rok

Ratowanie konsoli Google Stadia będzie trwało przez kolejny rok

Zbliżenie / Jakby to nigdy się nie wydarzyło.

Uricha Lawsona/Getty Images

Stadia może już nie istnieć, ale konsole do platformy gier w chmurze Google nadal są dostępne. Ponieważ usługa jest trwale offline, jej zastrzeżony kontroler Stadia groził zapełnieniem wysypisk śmieci, dopóki Google nie wpadło na plan przekształcenia ich w uniwersalne urządzenia Bluetooth, które mogą działać na prawie wszystkim. Aplikacja do odblokowania konsoli na innych urządzeniach jest usługą internetową i wcześniej miała datę wyłączenia w grudniu 2023 r. Najwyraźniej to za mało czasu na konwersję wszystkich tych konsol, więc proces Stadia Controller Salvage będzie trwał przez cały dodatkowy okres. rok. Użytkownik X (dawniej Twitter). Wario64 On odkrył to jako pierwszy Reklamaco oznacza, że ​​narzędzie internetowe będzie nadal działać do 31 grudnia 2024 r.

Jako usługa gier oparta na chmurze Stadia uruchamiała cały kod gry na zdalnych serwerach, przesyłając strumieniowo na żywo poszczególne klatki wideo do użytkownika i pokazując rozgrywkę. Użytkownik naciska przyciski na konsoli lokalnej, a każde naciśnięcie przycisku musi zostać przesłane przez Internet do zdalnego serwera gry w celu przetworzenia. Usługi te żyją i umierają wraz z czasem reakcji; Aby zmniejszyć opóźnienia, konsola Stadia łączy się z internetem bezpośrednio przez Wi-Fi, zamiast łączyć się z komputerem i komputerem przez Bluetooth. Następnie Do internetu. Google twierdziło, że jeden przeskok w sieci lokalnej mniej skutkował krótszym czasem reakcji, zwłaszcza że usługa została pierwotnie zbudowana w oparciu o klucz sprzętowy Chromecast o ograniczonej mocy.

Oficjalny kontroler Stadia w
Zbliżenie / Oficjalny kontroler Stadia jest w kolorze czystej bieli.

Google

Po zaprzestaniu świadczenia usługi kontroler obsługujący tylko Wi-Fi nie będzie już działał bezprzewodowo, pozostawiając jedynie starsze złącze USB jako jedyny sposób korzystania z kontrolera. Jednak kontrolery Stadia są już wyposażone w pasywny układ Bluetooth, dlatego Google opracowało sposób na konwersję izolowanych kontrolerów z połączenia Wi-Fi na Bluetooth, umożliwiając im bezprzewodowe łączenie się z komputerami i telefonami jako uniwersalne urządzenie HID (urządzenie interfejsu ludzkiego). . Zwykle można się spodziewać pobrania jakiegoś oprogramowania do aktualizacji oprogramowania sprzętowego, ale ponieważ Google to Google, cały proces aktualizacji kontrolera Stadia odbywa się na stronie internetowej. „Strona aktualizacji konsoli Google ma bardzo ładny wygląd”InternetUSB„Konfiguracja API — możesz odtworzyć plik przeglądarka Chrome, Podłącz konsolę, daj przeglądarce dostęp do urządzenia, a strona internetowa będzie mogła uzyskać bezpośredni dostęp do konsoli i zaktualizować oprogramowanie, bez konieczności instalowania żadnego oprogramowania.

READ  Firma Apple wycofała najnowszą aktualizację Telegrama dotyczącą emoji

Chociaż oprogramowanie aktualizacyjne oparte na sieci Web jest bardzo eleganckie, oznacza to również, że strona trzecia nie ma możliwości zarchiwizowania oprogramowania aktualizacyjnego do wykorzystania w przyszłości. Gdy witryna Google przestanie działać, aktualizacje konsoli nie będą już dostępne. Z drugiej strony aplikację komputerową można przechowywać i rozpowszechniać w nieskończoność.

Z raportów z początków sprzedaży Stadii wynika, że ​​usługa nie spełniła szacunków Google dotyczących „setek tysięcy” użytkowników, więc prawdopodobnie będzie dostępnych wiele konsol. Nawet w 2022 r. tak będzie To było normalne Kupić nowe konsole Stadia z oryginalną datą produkcji 2019, sprawiające wrażenie, jakby te rzeczy dopiero zapełniały magazyny. Ponieważ plan aktualizacji będzie obowiązywać przez kolejny rok, będzie więcej czasu na rozpoczęcie sprzedaży i znalezienie dobrego domu dla tych konsol.

W naszej recenzji Stadii starszy redaktor ds. gier Ars, Kyle Orland, stwierdził, że kontroler jest „jedną z najważniejszych atrakcji pakietu startowego Stadia”, stwierdzając, że „charakteryzuje się solidną, dobrze wyważoną wagą oraz wygodnymi, klikalnymi przyciskami twarzowymi i przyciskami analogowymi”. Drążki, wysokiej jakości ergonomiczna konstrukcja pada kierunkowego i spustów naramiennych oraz mocne przetworniki klasy premium. Zatem zakładając, że urządzenie w sugerowanej cenie detalicznej za 70 dolarów można kupić ze znaczną zniżką, wydaje się to przyzwoitym zakupem. Jedynym minusem jest to, że funkcje audio, takie jak gniazdo słuchawkowe. Mikrofon nie będzie działać po aktualizacji Bluetooth.