22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mod AirPods porzuca port Lightning dla USB-C

Mod AirPods porzuca port Lightning dla USB-C

Student inżynierii robotyki Ken Bellonel kontynuował swój tryb USB-C na iPhonie z serwerem Zmodyfikowana para AirPods Z portem ładowania USB-C — aby zastąpić własny port Lightning firmy Apple. Chociaż wynik jest prosty (wchodzi kabel USB-C, moc rośnie), było to wyzwanie inżynieryjne, które według Pilonela podejmowało się „prawie w każdy weekend przez kilka miesięcy”. Pojawia się około miesiąca po tym, jak ukończył projekt, który przyniósł ze sobą plik Port Lightning na telefon z systemem Android.

Pillonel planuje opublikować pełny film wyjaśniający projekt w nadchodzących tygodniach, ale na razie wyciągnął krótki klip pokazujący ładowanie słuchawek AirPods zmodyfikowanych kablem USB-C, tak jak jego wcześniej zmodyfikowany MacBook i iPhone. Plany projektu open source Tak jak zrobił z iPhonem USB-C dla innych do naśladowania.

W e-mailu Billonel wyjaśnił, że zaczął tworzyć dowód koncepcji niezależnie od wyglądu (wyniki, które opublikował kilka miesięcy temu), zanim stopniowo dopracuje swoją pracę, aby dopasować ją do przypadku Apple. W końcu student powiedział, że zaprojektował niestandardową elastyczną płytkę drukowaną, która zawierała niezbędne ładowarki, którą był w stanie wygiąć, aby pasowała do obudowy AirPods. Na zdjęciach port USB-C wygląda tak samo zintegrowany jak oryginalny port Lightning dla słuchawek.

Apple używa już portów USB-C do ładowania laptopów i rosnącej liczby tabletów, ale nadal ładuje porty Lightning na swoich mniejszych, przenośnych urządzeniach, takich jak iPhone i AirPods, a także podobnych akcesoriów do komputerów Mac Mysz, gładzik i klawiatura. Oznacza to, że nawet ktoś, kto kupił cały ekosystem Apple, nie może uciec z noszeniem tylko jednego kabla do ładowania. Jak pokazuje taka modyfikacja, niewiele jest przeszkód, aby Apple nie przestawił się na wygodniejszy globalny standard ładowania, opcję, która prawdopodobnie ma coś wspólnego z Kontroluj interfejs Lightning zastrzeżony przez Apple.

READ  Najnowsza sztuczka AI Microsoft Teams czyści i dekoruje zagracone tło kamery internetowej

AirPods USB-C z oświetleniem LED do ładowania.
Zdjęcie: Ken Billonel

Unijni regulatorzy próbują to zmienić za pomocą nowe ustawodawstwo Mają nadzieję zmusić firmy takie jak Apple do korzystania z uniwersalnego standardu ładowania USB-C w telefonach, tabletach i słuchawkach w celu zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych. Ale dopóki takie przepisy nie wejdą w życie, poprawki takie jak Pelonel będą prawdopodobnie najlepszymi, jakie dostaniemy.