2 maja, 2024

Puchar Azji: Oszałamiający rzut wolny Son Heung-min w dogrywce zapewnia Korei Południowej dramatyczny awans do półfinału

Masashi Hara/Getty Images

Son Heung-min świętuje ze swoimi kolegami z drużyny.

CNN

Oszałamiający rzut wolny w dogrywce od ich talizmanu i kapitana Syn Heung-min Zdobądź dramatyczne zwycięstwo dla Korea Południowa W ćwierćfinale Pucharu Azji przeciwko Australii kontynuowała swój zwyczaj emocjonujących zakończeń w tym turnieju.

Korea Południowa drugi mecz z rzędu była o krok od porażki i odpadła z rozgrywek po wyrównującym golu Cho Joo-sunga w 99. minucie. Wojownicy Taeguk Do dogrywki z Arabią Saudyjską w 1/8 finału, gdzie ostatecznie wygrali w rzutach karnych.

Przeciwko Australii Korea Południowa prowadziła 1:0 po niemal czterech minutach doliczonego czasu gry. Jednak gwiazda Tottenhamu, Son, upadł w pole karne, przebijając się przez australijską obronę, a Hwang Hee Chan wykorzystał rzut karny, aby wyrównać i doprowadzić do dogrywki.

Następnie w dogrywce Son wykonał oszałamiający rzut wolny, który minął mur australijskich obrońców, minął wyciągniętą rękę bramkarza Matty'ego Ryana i wpadł do siatki.

„Najważniejsze jest to, że uzyskaliśmy wynik” – powiedział później Son. Strona Pucharu Azji. „Jakiekolwiek imię chcesz temu nadać, to nie ma znaczenia. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że to sprawia, że ​​jesteśmy razem silniejsi.

Wiadomości Kyodo/Getty Images

Bramka Son zapewniła Korei Południowej miejsce w półfinale Pucharu Azji.

„Granie przez 120 minut jest trudne. Nie jest to łatwe, ale duch, jaki wykazują chłopcy, trzyma nas razem i mogę śmiało powiedzieć, że naszą siłą jest to, że jesteśmy jednym zespołem.

Po przyjęciu presji Korei Południowej na początku gry przez większą część pierwszych 20 minut Australia przeprowadziła własny atak po tym, jak Craig Goodwin przejął posiadanie piłki i przedryblował południowokoreańską obronę, ale jego strzał został zablokowany przez bramkarza Joo Hyun-woo, a Connor Metcalfe odbił się. Szeroki powrót do zdrowia.

READ  Drake wygrał koszykówkę mężczyzn, zajmując pierwsze miejsce w dolinie Missouri

Goodwin jako pierwszy wpisał się na tablicę wyników tuż przed przerwą, ale strzelił do bramki po tym, jak Nathaniel Atkinson złamał skrzydło i posłał piłkę w pole karne.

the Socross Później zmarnowali kilka szans na podwojenie prowadzenia po przerwie dzięki ostremu bramkarzowi Joe, a także kilku krnąbrnym strzałom, które nie pozwoliły piłce wpaść do siatki.

„Prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy szanse na podwyższenie na 2:0 lub 3:0” – powiedział później menedżer Graham Arnold, jak podała strona internetowa turnieju, wspominając „niszczycielską” porażkę. „Jeśli nie wykorzystasz tych szans, zostaniesz ukarany”.

Niewielkie prowadzenie Australii spadło w 95. minucie po rzucie karnym Hwanga, po czym w 103. minucie zespół stanął twarzą w twarz z porażką po niepowstrzymanym rzucie wolnym Sona, a pomocnik Aidan O'Neill został ukarany czerwoną kartką za niebezpieczne wyzwanie dwie minuty później.

Shea Bohan/VCG/Getty Images

Hwang Hee Chan wyrównał po rzucie karnym Wojownicy Taeguk Głęboko w doliczonym czasie gry.

„To był kolejny dramat” – powiedział trener Korei Południowej Jurgen Klinsmann, według strony internetowej Pucharu Azji. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Cieszymy się, że zdaliśmy egzamin.

„Jestem dumny z tej drużyny, jestem dumny z ich ducha. Czasami żałuję, że nie zaczęliśmy od przewagi 1:0, abyśmy mogli tak grać od początku, biegając za piłką.

Jego drużyna we wtorek zmierzy się z Jordanią o miejsce w finale Pucharu Azji, starając się wygrać turniej po raz pierwszy od 1960 roku.