30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przywódcy stanu Oregon i Waszyngton omawiają status Pac-12 i opcje reorganizacji

Przywódcy stanu Oregon i Waszyngton omawiają status Pac-12 i opcje reorganizacji

Przywódcy stanów Oregon i Waszyngton odbyli w czwartek telekonferencję z reporterami, aby omówić status konferencji Pac-12, opcje reorganizacji i nadchodzące działania prawne. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Z 10 obecnych członków Konferencji Pac-12 ośmiu odejdzie, aby dołączyć do innych lig latem przyszłego roku. Stan Oregon i stan Waszyngton to dwaj pozostali członkowie Pac-12, którzy wyrazili zainteresowanie próbą odbudowania konferencji.
  • Prezydent stanu Oregon, dr Jayathi Murthy, powiedział, że obie szkoły przeprowadziły „bardzo konstruktywne rozmowy” z komisarz Mountain West Glorią Nevarez i obie strony są zgodne w interesie „jakiegoś rodzaju partnerstwa”.
  • Obie szkoły nadal próbują uzyskać jasność co do obecnej sytuacji finansowej Pac-12. „Nasze szkoły w dalszym ciągu poszukują dokumentacji finansowej konferencji i dokładnie przeglądają dokumenty, aby uzyskać dokładny obraz sytuacji finansowej konferencji” – powiedział Prezydent stanu Waszyngton, dr Kirk Schulz.
  • Zespół nr 14 ze stanu Oregon udaje się do Pullman w stanie Waszyngton, aby w sobotę o godzinie 19:00 czasu wschodniego w stacji Fox zagrać z zespołem nr 21 w stanie Waszyngton w bitwie niepokonanych drużyn piłkarskich.

Dramatyczna historia

Dyrektor sportowy stanu Waszyngton, Pat Chun, powiedział, że obie szkoły planują wiele potencjalnych scenariuszy i zachowują elastyczność, zbliżając się do roku szkolnego 2024–25 bez zapewnionych harmonogramów i przynależności do konferencji. Obydwaj dyrektorzy sportowi pokrótce poruszyli kwestię minimalnych wymagań, jakie należy spełnić, aby wziąć udział w konferencji w przyszłym roku, zwracając uwagę na liczbę członków wymaganą w każdym sporcie, aby zachować automatyczną kwalifikację do Mistrzostw NCAA.

„Ale rzeczywistość jest taka, że ​​mamy dwuletni okres karencji, gdy myślimy o naszej przyszłości i wielu dostępnych opcjach” – powiedział Scott Barnes, dyrektor sportowy stanu Oregon.

Barnes powiedział, że nie podpisano żadnych umów, ponieważ jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, jak będą wyglądać relacje między obiema szkołami a istniejącymi szkołami w Mountain West. Murthy powiedział, że obie szkoły próbują lepiej zrozumieć aktualne aktywa i pasywa Pac-12 – aktywa, które obejmują płatności za prawa medialne, jednostki turniejowe NCAA i przychody z College Football Playoff. Zobowiązania obejmują dług wobec Comcast oraz skutki sporu prawnego z Holiday Bowl.

READ  Jest mało prawdopodobne, aby Auston Matthews zagrał w piątym meczu dla Maple Leafs

Jednym z powodów, dla których obie szkoły podjęły na początku tego miesiąca działania prawne przeciwko Konferencji Pac-12 i komisarzowi George’owi Kliavkovowi, była chęć wyjaśnienia sytuacji finansowej ligi.

„Musimy mieć pełny obraz” – powiedział Schultz. „Nie sądzę, że uzyskanie pełnego obrazu (aktywów, pasywów i potencjalnych partnerstw) zajmie nam miesiące. Jestem optymistą, że w ciągu najbliższych 30 dni będziemy mieli całkiem niezłe pojęcie o tym, dużo tego i pomoże nam to w podejmowaniu decyzji.”

Zapytany o A Propozycja awansu/spadku z ligi Western Football FBS zespołów, które zapoczątkowały zastępca dyrektora sportowego stanu Boise, Michael Walsh, urzędnicy odmówili szczegółowego omówienia tej kwestii. Barnes stwierdził, że jego zdaniem w przyszłości sportów uniwersyteckich prawdopodobnie będzie więcej przykładów modeli nierównej dystrybucji dochodów w ramach konferencji, zawierania kontraktów z ligami i/lub modelu czystego schodzenia z ligi.

„Myślę, że tak się stanie” – powiedział Barnes. „Myślę, że to nadchodzi.… Widzimy, że działa to w podobny sposób (w Premier League) w Europie i z pewnością warto to przestudiować.

Chun powiedział, że nie studiował modelu stosowanego w Boise State, ale nie sądzi, że stan Oregon lub Waszyngton byłyby narażone na ryzyko wylądowania w modelu spadkowym, ponieważ oba znajdują się obecnie w 25 najlepszych programach piłkarskich. On i jego koledzy z drużyny wskazali sobotni mecz jako przykład tego, dlaczego ci sportowcy i wydziały lekkoatletyczne zasługują na rywalizację na najwyższym poziomie.

„Przyszłość nie jest taka, jak w przeszłości, ale jest dla nas dobra przyszłość” – powiedział Murthy.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kirby Lee/USA Today)