17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Polsce, produkcja przemysłowa dec

Zdjęcie: kolbet / Shutterstock.com

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego (GUS) opublikowanych w piątek, średnia płaca w Polsce wzrosła o 11,2% rok do roku.

W ujęciu miesięcznym przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu wzrosło o 10,3%. Warszawska firma poinformowała, że ​​zatrudnienie w firmach wzrosło o 0,5% rok do roku do 6,362 mln w grudniu. W ujęciu miesięcznym przeciętne zatrudnienie w grudniu pozostało na niezmienionym poziomie.

Za cały rok 2021 zatrudnienie wzrosło o 0,3%. Z odrębnego raportu GUS wynika, że ​​w grudniu produkcja przemysłowa Polski rosła o 16,7% rocznie. Ekonomiści spodziewają się 13% wzrostu. Roczna produkcja przemysłowa wzrosła w grudniu o 13,9%, a produkcja górnicza i kamieniołomów spadła o 0,9%.

Produkcja energii elektrycznej, gazu, pary i klimatyzacji oraz wody wzrosła odpowiednio o 54,2% i 9,6%. W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa spadła w grudniu o 2,9%. W okresie styczeń-grudzień produkcja wzrosła o 14,9%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Polska wydzierżawiła MQ-9A Reapers przed zakupem drona