15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zabiega o współpracę Japonii w celu pobudzenia gospodarkiANI |
Zaktualizowano:
25 stycznia 2022 21:33 Jest

Tokio [Japan], 25 stycznia (ANI): Kraje Europy Środkowo-Wschodniej, zaczynając od Polski, zaczęły patrzeć poza Chiny i są gotowe wystąpić do sądu w Japonii, aby pobudzić swoje gospodarki.
Ambasador Japonii w Polsce, Akio Miyajima, powiedział, że kraje te nie skorzystały tak bardzo gospodarczo z Chin i przekonywał, że Japonia powinna zacieśnić więzi z tymi krajami, zwłaszcza z proamerykańską Polską. Nikki Azja.
Polska jest nieufna wobec rosnących aspiracji militarnych Rosji i jako antyrosyjski faworyt NATO, „wzmacnianie stosunków Japonii z Polską, kluczowym krajem w Europie Wschodniej, powinno być sprawą pilną. Celem jest utrzymanie Rosji i Chin w ryzach, „Niagara Falls powiedział w wywiadzie.

W Japonii Polska wraz z Wielką Brytanią nie jest powszechnie znana jako bliski sojusznik Stanów Zjednoczonych w krajach europejskich. Nikkei Asia mówi, że Japonia jest najbardziej zaufanym krajem Stanów Zjednoczonych w Azji, a Polska jest najbardziej zaufanym krajem wśród członków UE.
Wcześniej administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa nawiązała bliskie związki z Polską. Administracja miała dobrą chemię z dyktatorskim charakterem polskiej administracji. Polska ze swojej strony zdecydowała, że ​​lepiej byłoby mieć bliższe więzi ze Stanami Zjednoczonymi, by stawić czoła Rosji.
W kontekście COVID-19 dyplomacja amerykańsko-polska pozostaje sporadyczna. Polska jest bardzo zainteresowana znaną Japonii antychińską polityką USA.
Według Nikkei Asia, Japonia skorzystałaby na wymianie informacji z Polską i pogłębieniu z nią więzi, począwszy od debaty na temat sankcji wobec Chin. (ANI)

READ  Powrót mistrzów Polski ERC