17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie szkoły częściowo przejdą do Internetu w obliczu wzrostu Covid

Covid W Polsce: Polska zgłosiła 36 995 nowych infekcji oraz 252 zgony. (Reprezentacyjny)

Warszawa:

Polski minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział we wtorek, że starsze dzieci w wieku szkolnym przejdą na uczenie zdalne, ponieważ członek UE walczy z rosnącą liczbą infekcji Covid-19.

„Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu uczenia się osobiście… Jest to niestety podyktowane liczbą infekcji koronawirusem przez firmę Omicron” – powiedział dziennikarzom Czarnek.

Powiedział, że począwszy od czwartku uczniowie klas 5 i starszych przestawią się na naukę zdalną do 27 lutego, podczas gdy młodsze dzieci będą nadal chodzić do szkoły osobiście.

„Pamiętajmy, że im młodsza grupa wiekowa, tym trudniejsza i mniej efektywna staje się nauka na odległość. Dlatego staraliśmy się trzymać jak najwięcej ocen w szkole” – wyjaśnił Czarnek.

Dodał, że uczelnie same mogą decydować o tym, jak postępować, a niektóre już przeszły na uczenie zdalne.

Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział w zeszłym tygodniu „odnotowujemy rekordową liczbę infekcji” i wezwał Polaków do pracy w domu.

Polska, gdzie mniej niż dwie trzecie dorosłej populacji jest w pełni zaszczepiona przeciwko Covidowi, we wtorek zgłosiła 36 995 nowych infekcji oraz 252 zgony.

Rząd został ostro skrytykowany przez opozycję za to, że nie robi wystarczająco dużo, aby zwalczyć kryzys, w tym poprzez certyfikaty szczepionek.

Na początku tego miesiąca zrezygnowało 13 z 17 doradców medycznych rządu ds. koronawirusa, oskarżając populistyczny rząd o bezczynność w obliczu pandemii.

Czarnek powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby zdalne uczenie się zostało przedłużone w lutym, ponieważ piąta fala Covid-19 w tym kraju ma osiągnąć szczyt za dwa lub trzy tygodnie.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników NDTV i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)