15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Projekt postępu loterii w ostatnich rozmowach MLB i MLBPA

Projekt postępu loterii w ostatnich rozmowach MLB i MLBPA

Major League Baseball i MLB Players Association spotkały się w piątek w Jupiter na Florydzie w piątym z rzędu dniu targów i chociaż obie strony pozostają daleko od siebie w wielu kwestiach, pojawiły się oznaki postępu.

Według źródła ligi obie strony krążyły wokół loterii draftu, dochodząc do punktu, w którym sprawa może zostać rozstrzygnięta i uzgodniona już w sobotę.

„Dzisiaj staraliśmy się skoncentrować na zamknięciu sprawy, aby nabrać rozpędu” – podało źródło. „Słyszeliśmy obawy graczy dotyczące konkurencyjności. W listopadzie po raz pierwszy w długiej historii baseballu zaoferowaliśmy zmianę kolejności draftu. Po drodze wprowadziliśmy poprawki.

„Dziś rano osiągnęliśmy kompromis, który uważaliśmy za uczciwy układ dla graczy i klubów, i pracowaliśmy nad tym cały dzień, próbując nadać rozpędu rozwiązanie pozostałych problemów przez resztę weekendu. przejdziemy od żadnej loterii do najbardziej agresywnej loterii w każdym sporcie”.

Chociaż projekt loterii jest tylko częścią znacznie większych negocjacji, fakt, że obie strony wydają się zmierzać w kierunku kompromisu, prawdopodobnie przygotuje grunt pod produktywny weekend.

Komisarz Rob Manfred dołączył do rozmów po raz pierwszy w piątek, spotykając się z dyrektorem generalnym MLBPA Tonym Clarkiem. Źródło MLB opisało miejsce siedzące jako „dobrą rozmowę”, ponieważ obaj dyskutowali o tym, jak posunąć proces do przodu.

MLB wyznaczyło poniedziałkowy termin na rozpoczęcie sezonu zasadniczego zgodnie z planem 31 marca, pozostawiając ligę i stowarzyszenie graczy jeszcze trzy dni na osiągnięcie porozumienia. Gracze nie otrzymają zapłaty za gry, które nie zostaną rozegrane, jeśli termin nie zostanie dotrzymany.

Na początku tego miesiąca Manfred powiedział, że w oparciu o dane dotyczące kontuzji i doświadczenia z krótkiego sezonu pandemicznego w 2020 roku, wiosenny trening powinien trwać co najmniej cztery tygodnie, aby zawodnicy mogli odpowiednio przygotować się do sezonu.

Obecne propozycje ligi obejmują ponad 250 milionów dolarów dodatkowej rekompensaty dla graczy przed arbitrażem w trakcie trwania umowy.

Wcześniejsza decyzja obejmowała mecze do 4 marca, a rzecznik MLB powiedział dziennikarzom w piątek po południu, że mecze od 5 do 7 marca nie będą rozgrywane.

Rzecznik MLB powiedział: „Wszystkie kluby 30 pozostają zjednoczone w swoim silnym pragnieniu powrotu graczy na boisko i fanów na trybunach.