12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prognoza zachmurzenia podczas zaćmienia obrączkowego w 2023 roku

Prognoza zachmurzenia podczas zaćmienia obrączkowego w 2023 roku

On gra

  • Całkowite obrączkowe zaćmienie Słońca w sobotę rozpoczyna się w Oregonie o 9:13 czasu PDT i kończy w południowym Teksasie o 12:03 czasu CDT.
  • Teksas i południowe Utah mogą być najlepszymi miejscami do obserwacji całkowitego obrączkowego zaćmienia słońca.
  • Zachmurzenie może zasłonić widok częściowego zaćmienia na Środkowym Zachodzie i Wschodzie.

Sobotnie obrączkowe zaćmienie Słońca będzie przynajmniej częściowo widoczne ze wszystkich 48 niższych stanów, ale w niektórych częściach kraju zachmurzenie może stanowić problem dla tych, którzy chcą nosić okulary do zaćmienia, aby je obejrzeć.

Oto kiedy zaćmienie obrączkowe nastąpi w sobotę: Trasa tak zwanego Pierścienia Ognia nad Stanami Zjednoczonymi rozpoczyna się w Oregonie o godzinie 9:13 czasu PDT (12:13 czasu wschodniego). Następnie przesunie się na południowy wschód przez części północno-wschodniej Kalifornii, północnej Nevady, południowego Utah, północno-wschodniej Arizony, południowo-zachodniego Kolorado, Nowego Meksyku oraz zachodniej i południowej części Teksasu, gdzie zakończy się o 12:03 CST, czyli o 13:03. EDT. .

Im dalej jesteś w którąkolwiek stronę, tym mniej widzisz. NASA ma interaktywną mapę Może dokładnie powiedzieć, kiedy zobaczysz zaćmienie w Twojej lokalizacji, jak będzie wyglądać i jak długo.

(Więcej: Wszystkie szczegóły dotyczące zaćmienia obrączkowego)

Ścieżka całkowitego zaćmienia obrączkowego przebiega przez czarny pas od Oregonu do Teksasu.

Oto warunki dla obszarów wzdłuż ścieżki całkowitego obrączkowego zaćmienia Słońca: Zachmurzenie może przesłaniać niebo w niektórych częściach Oregonu, północnej Nevadzie i północno-wschodniej Kalifornii. W całym Nowym Meksyku, w tym w Albuquerque, mogą występować okresy słońca i wysokich chmur.

Z drugiej strony wydaje się, że znaczna część Teksasu i południowego Utah mogłaby być dobrymi lokalizacjami dla tych, którzy przejdą całą długość szlaku.

Poniższa mapa pokazuje grubość zachmurzenia w całych Stanach Zjednoczonych o godzinie 9:00 czasu PDT lub 12:00 czasu EDT, tuż przed rozpoczęciem zaćmienia.

READ  Utrata dwóch satelitów Pléiades Neo Earth w wyniku awarii europejskiej rakiety Vega C – Spaceflight Now
zdjęcie

Prognoza zachmurzenia

(Wykresy pokazują procent nieba, który może być pokryty chmurami.)

Oto, czego można się spodziewać w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych podczas częściowego zaćmienia obrączkowego: Zachmurzenie może ograniczać widoczność na większości środkowego zachodu i północnego wschodu, a także na południowym wschodzie i północnym zachodzie.

Obszary rozciągające się od dolnej Doliny Mississippi po południowe Równiny, a także południowa Nevada, południowa Kalifornia i części Arizony mogą być w stanie zobaczyć dość wyraźny widok częściowego zaćmienia.

Poniższa mapa pokazuje grubość zachmurzenia w całych Stanach Zjednoczonych o godzinie 12:00 EDT lub 13:00 EDT, tuż przed zakończeniem zaćmienia.

zdjęcie

Prognoza zachmurzenia

(Wykresy pokazują procent nieba, który może być pokryty chmurami.)

Bardzo ważna jest ochrona oczu. Nikt nie powinien patrzeć bezpośrednio na słońce i zaćmienie nie jest wyjątkiem. Eksperci zalecają używanie specjalnych okularów lub celowników. Upewnij się, że pochodzi z renomowanego źródła i spełnia standardy bezpieczeństwa dotyczące oglądania słońca.

(Więcej: Co warto wiedzieć o okularach zaćmienia)

Chrisa Dolce’a Od ponad 10 lat, po rozpoczęciu kariery w The Weather Channel na początku XXI wieku, przez ponad 10 lat był starszym meteorologiem w Weather.com.

Podstawową misją dziennikarską The Weather Company jest przekazywanie najświeższych wiadomości o pogodzie, środowisku i znaczeniu nauki w naszym życiu. Ta historia niekoniecznie odzwierciedla stanowisko naszej firmy-matki, IBM.