12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W czwartek helikopter marsjański próbuje ustanowić nowy rekord prędkości. • Rekord

W czwartek helikopter marsjański próbuje ustanowić nowy rekord prędkości. • Rekord

NASA zaplanowała 62. lot helikoptera Ingenuity Mars i powierzyła mu misję ustanowienia nowego rekordu prędkości wiropłatu na Marsie.

Kreatywność ustanawia rekord podczas każdego lotu – dodając jeden do liczby lotów wykonanych przez (znany) helikopter, który ludzie wysłali na Czerwoną Planetę.

Pierwotnie planowano, że helikopter poleci tylko pięć razy w ramach demonstracji technicznej. Dwa i pół roku później samolot nadal lata i według planu miał to zrobić ponownie w czwartek.

NASA Plan lotu Wymagane jest wzniesienie się pojazdu na wysokość 18 metrów i pokonanie dystansu 268 metrów w 119,3 sekundy, z prędkością dziesięciu metrów na sekundę.

Nagrywać Nalał pomysłowości Dziennik podróży W Excelu posortowaliśmy dane, co doprowadziło nas do wniosku, że Lot 62 przekroczyłby maksymalną prędkość lotu 60, wynoszącą 8 metrów na sekundę.

Według naszych obliczeń lot 62 zająłby 24. miejsce pod względem przebytej odległości i 34. pod względem czasu trwania.

Ostatni raz omawialiśmy Ingenuity w lipcu 2023 r., kiedy zadzwonił do domu po wylądowaniu w miejscu, w którym nie był w stanie nawiązać kontaktu wzrokowego z łazikiem Perseverance. Opiera się na takim połączeniu z kontaktem z ziemią, co sprawia, że ​​rozmowa telefoniczna ma dość duże znaczenie. Od tego czasu oblatano go dziewięć razy, a lot 61 odbył się 5 października i ustanowił nowy rekord wysokości wynoszący 24 metry.

Tak, drogi czytelniku, oznacza to, że samochód, który miał zakończyć swoją działalność ponad dwa lata temu, radzi sobie lepiej niż kiedykolwiek. To wyjątkowy wynik dla każdego systemu, w dowolnym czasie i miejscu, nie mówiąc już o niezwykle wymagającym środowisku Marsa.

Wydaje się, że to sezon prędkości na Marsie, ponieważ łazik Perseverance ustanowił niedawno własny rekord prędkości, pokonując w ciągu jednego dnia 347,7 m – bez interwencji człowieka.

Próba bicia rekordu przez Ingenuity rozpocznie się i zakończy na lotnisku Tau. NASA opisuje swoje cele jako „cele obrazowania naukowego” i „poszerzenie zakresu lotu”.

READ  Czarna dziura naszej galaktyki leży okrakiem nad tym międzygwiezdnym punktem jak Laffy Taffy

„Inspiracja” nie byłaby nie na miejscu jako dodatek do tej listy celów. ®