29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier Polski wyraża najnowsze poparcie dla Ukrainy

Premier Polski wyraża najnowsze poparcie dla Ukrainy

Tusk, który w zeszłym miesiącu powrócił do władzy w Polsce, ma także spotkać się z ministrem obrony Ukrainy Denisem Szmyhalem, który chce pokazać, że zmiana rządu nie spowoduje zmiany polityki na Ukrainie.

Premier Ukrainy Denis Szmihal i premier Polski Donald Tusk (z prawej) w poniedziałek. Obraz/AFP

Twoja przeglądarka nie obsługuje dźwięku HTML5


Premier Polski Donald Tusk W poniedziałek przybył do stolicy Ukrainy, aby przeprowadzić rozmowy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na temat tego, w jaki sposób Polska może wesprzeć trwającą prawie dwuletnią wojnę kraju z Rosją i rozwiązać spór między sąsiadami w sprawie eksportu zbóż i transportu ciężarowego. Tusk, który w zeszłym miesiącu wrócił do władzy w Polsce i chce pokazać, że zmiana rządu nie spowoduje zmiany polityki na Ukrainie, miał także spotkać się z ministrem obrony Ukrainy Denisem Szmihalem.

„Istnieją pewne konflikty interesów, o których doskonale wiemy i będziemy o nich rozmawiać, ale nie tylko w duchu przyjaźni, ale także z nastawieniem na jak najszybsze rozwiązanie tych problemów, a nie ich utrzymywanie lub mnożenie – stwierdził Tusk. „Dla mnie bardzo ważne jest, aby stworzyć wrażenie, że Polska jest bardzo wiarygodna. Najbardziej stabilny sojusznik Ukrainy W tym śmiertelnym konflikcie ze złem” – powiedział Tusk.

27
Liczba osób zabitych na granicy z Ukrainą

Ta historia pochodzi z zewnętrznych źródeł i agencji. Midday nie ponosi żadnej odpowiedzialności za autentyczność, rzetelność, wiarygodność i dane tekstu. Mid-Day Management/Mid-Day.com zastrzega sobie prawo do modyfikowania, usuwania lub usuwania treści (bez powiadomienia) według własnego uznania i z dowolnego powodu.

READ  Nowa usługa OTT dla Polski