16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pracownicy hoteli w Los Angeles rozpoczynają strajk

Pracownicy hoteli w Los Angeles rozpoczynają strajk

Pracownicy w całej Południowej Kalifornii w wielu branżach grozili strajkiem lub odejściem z pracy w ostatnich miesiącach i wykazali się niezwykłym poziomem solidarności z innymi związkami zawodowymi, domagając się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy.

Dokerzy wstrzymywali operacje przez tygodnie w megaportach w Los Angeles i Long Beach, dopóki nie osiągnęli wstępnej umowy w czerwcu. Scenarzyści obozowali pod bramami hollywoodzkich studiów przez około dwa miesiące.

Hugo Soto-Martinez, członek Rady Miasta Los Angeles, który był organizatorem Unite Here Local 11, powiedział, że różnorodność branż uwikłanych w walki pracownicze świadczy o frustracji, zwłaszcza wśród młodych pracowników, którzy widzieli, jak pogłębiają się nierówności, a możliwości znikają.

„To bezdomność, to koszt mieszkania” – powiedział. „Myślę, że ludzie rozumieją te kwestie w znacznie jaśniejszy sposób”.

Strajk pracowników hoteli ma miejsce, gdy letni sezon turystyczny nabiera rozpędu, a przywódcy związkowi mają nadzieję wykorzystać rozmach.

Turystyka w mieście osiągnęła w ubiegłym roku najwyższy poziom od czasu pandemii koronawirusa, według do Los Angeles Convention and Tourism Board. Prawie 46 milionów osób odwiedziło, a łączna sprzedaż biznesowa wyniosła 34,5 miliarda dolarów w 2022 roku, osiągając 91 procent rekordu ustanowionego w 2019 roku.

Ale dla wielu pracowników, takich jak Diana Rios Sanchez, która pracuje jako kierownik sprzątania w InterContinental Los Angeles Downtown, wynagrodzenie nie pomogło nadążyć za inflacją.

Często zastanawia się, jak długo ona i jej troje dzieci, które mieszkają w mieszkaniu z jedną sypialnią w El Sereno, dzielnicy Eastside w Los Angeles, mogą sobie pozwolić na życie w mieście.

„Wszystko, co robimy w hotelach, to pracujemy, pracujemy i zarabiamy bardzo mało” – powiedziała pani Rios-Sanchez. „My troszczymy się o turystów, ale nikt nie dba o nas”.

Grupy biznesowe twierdzą, że po prostu zwrócenie się do pracodawców, aby płacili pracownikom więcej, nie rozwiązuje głębszych problemów, które podniosły koszty utrzymania w Kalifornii.

READ  Wall Street zakończyła niestabilną sesję w górę z silnym naciskiem na Rezerwę Federalną

Federacja negocjuje od kwietnia nowy kontrakt. W czerwcu członkowie zgodzili się na strajk.

Grupa zażądała, aby stawki godzinowe, obecnie 20 USD i 25 USD dla pracowników domowych, zostały zwiększone o 5 USD, a następnie o 3 USD w każdym kolejnym roku trzyletniego kontraktu.

Z kolei pan Grossman powiedział w oświadczeniu, że hotele zaoferowały podwyższenie pensji dla gospodyń domowych, które obecnie zarabiają 25 dolarów za godzinę w Beverly Hills i centrum Los Angeles, do ponad 31 dolarów za godzinę do stycznia 2027 roku.

Westin Bonaventure Hotel & Suites, duży hotel w centrum Los Angeles, ogłosił w czwartek, że zażegnał strajk pracowników Umowa kontraktowa.

Porozumienia zawarte w tym roku ustalą poziomy płac przed Mistrzostwami Świata 2026 i Igrzyskami Olimpijskimi 2028, które mają być masowym przyciąganiem turystów do regionu.

W niedzielę Petersen powiedział, że strajk potrwa „kilka dni”. Los Angeles Hotel Association poinformowało w oświadczeniu, że hotele będą mogły nadal obsługiwać gości.

Anny Bates Współudział w przygotowywaniu raportów.