30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple jest oficjalnie pierwszą firmą na świecie wycenioną na 3 biliony dolarów

Apple jest oficjalnie pierwszą firmą na świecie wycenioną na 3 biliony dolarów

Widok z góry na duży sklep Apple Store

Apple zarobił 3 biliony dolarów dzięki szerszemu ożywieniu w sektorze technologicznym
zdjęcie: Carl Cort (Obrazy Getty’ego)

Apple stało się pierwszą firmą na świecie z rozszerzeniem Wycena 3 biliony W piątek (30 czerwca). Akcje firmy zamknęły się po cenie 193,97 USD za akcję, co jest dobre dla kapitalizacji rynkowej w wysokości 3,05 biliona USD.

Osiągnięcie Apple stało się oficjalne pod koniec dnia handlowego na giełdzie Nasdaq, sześć miesięcy po firmie Doładowany na krótko Próg 3 bilionów dolarów podczas handlu w ciągu dnia 3 stycznia.

Kurs akcji spółki skorzystał ostatnio z szerszego ożywienia w sektorze technologii Odbicie sprzedaży iPhone’a I emocje związane z Apple Vision Pro Zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanejktóry ukaże się na początku przyszłego roku.

Nie ma wielu firm wartych biliony dolarów

Jest tylko sześć firm o wartości bilionów dolarów, a pięć z nich to firmy technologiczne. Apple ustępuje jedynie gigantowi komputerowemu Microsoftowi (2,5 biliona dolarów), który przez krótki czas był największym na świecie Najcenniejsza firma W 2021 roku, w obliczu intensywnej presji na globalny łańcuch dostaw. Microsoft był wspierany przez swoją dużą firmę usług w chmurze.

Następna na liście jest wspierana przez państwo firma naftowo-gazowa Saudi Aramco (2 biliony dolarów), jedyna firma niezwiązana z technologią, której wartość przekracza 1 bilion dolarów. Za Saudi Aramco plasuje się Alphabet (1,5 biliona dolarów), Amazon (1,3 biliona dolarów) zajmujący się handlem elektronicznym i chmurą oraz producent układów scalonych Nvidia (1 bilion dolarów).

Nvidia jest najnowszym uczestnikiem Klub za bilion dolarówi jedź na fali Hałas AI Aby osiągnąć sukces finansowy. W maju kapitalizacja rynkowa firmy z Santa Clara w Kalifornii gwałtownie wzrosła Prawie 200 miliardów dolarów w jeden dzień.

Kamień milowy Apple z 30 czerwca był ostatnim z serii: była to nie tylko pierwsza firma, która przeszła wycenę na 3 biliony dolarów. Jako pierwszy przekroczył 1 bilion dolarów w 2018 roku, a także 2 biliony dolarów w 2020 roku.

Ten artykuł został zaktualizowany, aby odzwierciedlić wyniki akcji Apple na koniec dnia handlowego w piątek (30 czerwca).

READ  Wayve zbiera 1 miliard dolarów na udostępnienie wielu producentom samochodów technologii autonomicznej jazdy na wzór Tesli