22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Powodzie w Dubaju utrudniają działalność głównych lotnisk, ponieważ „historyczne wydarzenie pogodowe” sprowadziło na Zjednoczone Emiraty Arabskie ulewne deszcze

Powodzie w Dubaju utrudniają działalność głównych lotnisk, ponieważ „historyczne wydarzenie pogodowe” sprowadziło na Zjednoczone Emiraty Arabskie ulewne deszcze

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie – W środę pustynny kraj Zjednoczonych Emiratów Arabskich podjął próbę wyschnięcia po najcięższych ulewach, jakie kiedykolwiek zarejestrowano, po zalaniu międzynarodowego lotniska w Dubaju, zakłócając podróż przez najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie w transporcie międzynarodowym. Państwowa agencja informacyjna WAM określiła wtorkowy deszcz jako „historyczne wydarzenie klimatyczne”, które przekroczyło „wszystko udokumentowane od rozpoczęcia gromadzenia danych w 1949 r.”.

Według danych meteorologicznych zebranych na międzynarodowym lotnisku w Dubaju deszcz zaczął padać późnym poniedziałek, zalewając piasek i drogi w Dubaju, tworząc opady o grubości około 0,79 cala. Burze nasiliły się we wtorek około 9 rano czasu lokalnego i trwały przez cały dzień, przynosząc do dotkniętego miasta kolejne opady deszczu i gradu.

Powodzie dotykają międzynarodowego lotniska w Dubaju

Do końca wtorku w Dubaju średnio w ciągu 24 godzin padało ponad 15,5 cala opadów. Średnio w roku na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, węźle obsługującym loty długodystansowe linii Emirates, spada zaledwie 10 mm deszczu.

Gdy samoloty lądowały na lotnisku, na pasy startowe spadła stojąca woda. Przychodzące loty zostały wstrzymane we wtorek wieczorem, a pasażerowie mieli trudności z dotarciem na stacje z powodu powodzi, która zalała okoliczne drogi.

Kierowcy jadą zalaną ulicą po ulewnym deszczu w Dubaju, wcześnie, 17 kwietnia 2024 r.

Giuseppe Casassi/AFP/Getty


Lotnisko podało, że w Seria postów w mediach społecznościowych Wszystkie operacje zostały wstrzymane na około 25 minut we wtorek po południu, a następnie wszyscy przyloty zostaną przekierowani „do czasu poprawy warunków pogodowych”. W środę późnym rankiem lotnisko i jego flagowa linia lotnicza Emirates nadal ostrzegały podróżnych, aby nie przybywali na lotnisko, chyba że jest to absolutnie konieczne, twierdząc, że wszystkie procedury odprawy na lot są nadal zawieszone.

„Loty są nadal opóźnione i przekierowane. Prosimy o sprawdzenie statusu lotu bezpośrednio u linii lotniczych” – napisano w tweecie. „Ciężko pracujemy, aby jak najszybciej przywrócić działalność w bardzo trudnych warunkach”.

Małżeństwo, które rozmawiało z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości w kraju, w którym obowiązują surowe przepisy kryminalizujące krytyczne wypowiedzi, opisało sytuację na lotnisku jako „absolutną rzeź”.

„Nie można wziąć taksówki. Na stacji metra śpią ludzie. Na lotnisku śpią ludzie” – powiedział w środę mężczyzna.

W końcu złapali taksówkę w pobliżu domu oddalonego o około 28 mil, ale powódź na drodze ich zatrzymała. Przechodzień pomógł im przekroczyć szlaban na autostradzie z bagażem podręcznym; brzęczały butelki ginu, które odebrali w sklepie wolnocłowym.

Pasażerowie czekają na stanowisku przesiadkowym na międzynarodowym lotnisku w Dubaju 17 kwietnia 2024 r. z powodu opóźnień i odwołań lotów z powodu gwałtownych powodzi spowodowanych historyczną ulewą.

AFP/Getty’ego


W środę rano dyrektor lotniska Paul Griffiths przyznał, że problemy związane z powodzią utrzymują się, mówiąc, że zajęto każde miejsce, w którym mógł bezpiecznie stanąć samolot. Część samolotów została skierowana na międzynarodowe lotnisko Al Maktoum w Dubai World Central, drugie lotnisko w mieście-państwie.

„To wciąż bardzo trudny czas” – powiedział Griffiths państwowej stacji radiowej Dubai Eye. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek kiedykolwiek wcześniej widział takie warunki”. „Jesteśmy na niezbadanym terytorium, ale mogę zapewnić wszystkich, że pracujemy tak ciężko, jak tylko możemy, aby mieć pewność, że nasi klienci i pracownicy są otoczeni opieką”.

Czy przyczyniło się do tego zasiewanie chmur?

Deszcz spadł także w Bahrajnie, Omanie, Katarze i Arabii Saudyjskiej. Jednak w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich padał ulewny deszcz. – Może to był jeden z powodów.Zasiew chmur„, gdzie małe samoloty rządowe przelatują przez chmury i palą specjalne pochodnie solne. Pochodnie te mogą zwiększać opady.

W kilku raportach zacytowano meteorologów z Narodowego Centrum Meteorologii, którzy twierdzili, że przed deszczami wykonali sześć lub siedem lotów zasiewających chmury. W środę centrum nie odpowiedziało natychmiast na pytania, chociaż przeanalizowane przez AP dane ze śledzenia lotów wykazały, że w niedzielę nad całym krajem przeleciał samolot należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zajmujący się zasiewem chmur.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, które w dużym stopniu polegają na energochłonnych zakładach odsalania wody, Następuje zasiew chmur Jest to częściowo spowodowane zwiększonym i ograniczonym poziomem wód gruntowych.

Powodzie zamykają szkoły w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Szkoły w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, federacji siedmiu szejków, zostały w dużej mierze zamknięte przed burzą, a pracownicy rządowi, jeśli tylko mogli, w dużej mierze pracowali zdalnie. Wielu pracowników również pozostało w domu, chociaż niektórzy odważyli się wyjść, a pechowcy zaparkowali swoje samochody w głębszej niż oczekiwano wodzie pokrywającej niektóre drogi.

Samochody na zalanej ulicy podczas ulewy w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 16 kwietnia 2024 r.

Abdul Hadi Al Ramahi – Reuters


Władze wysłały na ulice i autostrady cysterny, aby pompowały wodę. Woda wdarła się do niektórych domów, zmuszając ludzi do ratowania swoich domów.

Dziedziczni władcy kraju nie podali do wiadomości publicznej żadnych informacji o szkodach lub obrażeniach narodu, ponieważ we wtorek wieczorem część osób spała w zalanych samochodach. W Ras Al Khaimah, na dalekiej północy kraju, policja podała, że ​​70-letni mężczyzna zginął, gdy jego samochód porwała powódź.

W emiracie Fujairah, położonym na wschodnim wybrzeżu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, odnotowano we wtorek ulewne deszcze, których poziom sięgnął 5,7 cala.

Władze odwołały szkoły, a rząd w środę podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu pracy zdalnej.

Opady deszczu są niezwykłe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, suchym kraju na Półwyspie Arabskim, ale zdarzają się okresowo podczas mroźnych zimowych miesięcy. Wiele dróg i innych obszarów nie jest odwodnionych z powodu braku regularnych opadów, co powoduje powodzie.

Tymczasem w sąsiednim Omanie, sułtanacie na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, w ostatnich dniach co najmniej 19 osób zginęło w ulewnych deszczach – wynika z oświadczenia wydanego w środę przez Krajowy Komitet Zarządzania Kryzysowego. Dotyczy to około 10 uczniów, którzy zostali porwani przez samochód wraz z osobą dorosłą, co wzbudziło kondolencje od gubernatorów z całego regionu.

Pojazdy na zalanej ulicy podczas ulewy w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 16 kwietnia 2024 r.

Abdul Hadi Al Ramahi – Reuters


Klimatolodzy od lat ostrzegają, że jest to spowodowane działalnością człowieka Zmiana klimatu Odżywia Bardziej ekstremalna i mniej przewidywalna pogoda Wydarzenia na całym świecie.

Niektóre części południowej Rosji i Azji Środkowej od kilku dni borykają się z niezwykle niszczycielskimi opadami deszczu i topniejącego śniegu, co zmusiło dziesiątki tysięcy ludzi do ewakuacji na położone wyżej obszary. Zginęło ponad 60 osób W Pakistanie i Afganistanie.

READ  Szef rosyjskiej Grupy Wagnera mówi, że żołnierze przejęli Solidar | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą