13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie Allegro notuje mocny II kwartał

Polskie Allegro notuje mocny II kwartał

W obliczu pogłębiającego się kryzysu energetycznego w Europie, słabej złotówki i trwającego konfliktu na sąsiedniej Ukrainie, polski handel detaliczny był w tym roku zaskakująco odporny.

Jednak zbliżając się do zimy, nastroje konsumentów wydają się przytłumione, a makroekonomia pozostaje ponura, ponieważ Polacy nadal zmagają się z gwałtownie rosnącymi kosztami po tym, jak w sierpniu inflacja osiągnęła nowy najwyższy poziom od 25 lat, wynoszący 16,1%.

I to nie tylko konsumenci. Roy Berticucci, dyrektor generalny Allegro, największej platformy e-commerce w kraju, powiedział inwestorom w czwartek (29 września) podczas prezentacji wyników za drugi kwartał (kw.), że firma reaguje na trudne warunki gospodarcze w kraju, obniżając koszty i odchodząc od niebezpiecznie wysokiego wzrostu. strategie.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, Perticucci, który w tym miesiącu objął stanowisko prezesa firmy, wskazał na dobre wyniki firmy za drugi kwartał jako znak odporności firmy na trudniejsze warunki makroekonomiczne.

Czytaj więcej: Polska platforma e-commerce, Allegro mianuje byłego szefa Amazon, Roya Bertisucciego, jako CEO

Allegro Sprytnie! Serwis Kup teraz zapłać później (BNPL) Allegro Pay, który w II kwartale 2022 r. przekroczył 1 mln użytkowników, powiedział: „Marki Allegro stały się synonimem wygodnych i niedrogich zakupów. [and] Świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o codzienne wydatki na życie.”

Rzeczywiście, rozwiązanie BNPL firmy wciąż rośnie na popularności od czasu jego uruchomienia w 2020 r., z pożyczkami o wartości 1,26 mld zł (320 mln USD) zaciągniętymi przez Allegro Pay, co stanowi wzrost o 260% rok do roku (r/r).

Związane z: Rozwój eCom 2021 Allegro napędzany jest przez sieć dostaw BNPL

Podczas gdy polski rynek stanowi lwią część przychodów Grupy Allegro, Bertisucci zwrócił uwagę na dwie transakcje przejęć, które firma sfinalizowała w poprzednim kwartale — czeska sieć Mall Group i WE|DO Logistics. Sześć krajów na kontynencie.

READ  Wielka Brytania, Polska Głosowanie w sprawie pomocy USA test wiarygodności Zachodu | Wiadomości ze świata

Ucz się więcej: Polskie Allegro zapłaci 1 mld USD dla czeskiego sprzedawcy Mall Group

Już teraz polscy kupcy zaczęli handlować na Mall.cz, a pierwsi czescy kupcy niedawno zadebiutowali na Allegro.pl. Firma planuje dalszą konsolidację swojej bazy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) do 2023 roku.

Prognozy zysków zostały obcięte

Na zmieniające się zachowania konsumentów w Polsce może wpłynąć zbliżający się kryzys energetyczny, w którym ceny osiągną rekordowy poziom po tym, jak Rosja odcięła w kwietniu dostawy gazu do kraju, a w sierpniu wejdzie w życie ogólnounijny zakaz rosyjskiego węgla.

W rezultacie w kraju, w którym temperatury mogą spaść poniżej zera, politycy starają się zapewnić paliwa alternatywne na zimę. Polski rząd dołączył w tym tygodniu do 12 innych krajów UE, wzywając Komisję Europejską (KE) do zaproponowania ograniczenia ceny importowanego gazu ziemnego przed nadzwyczajnym posiedzeniem ministrów ds. energii UE w piątek (30 września).

Związane z: Premier Nowej Anglii ma gorszy kryzys, gwałtownie rosną rachunki za energię

jak zgłoszone W Politico, w liście do komisarza UE ds. energii, Kadriego Simpsona, 12 sygnatariuszy z państw członkowskich powiedziało: „Kryzys energetyczny (…) powoduje teraz niedopuszczalną presję inflacyjną, która mocno uderza w nasze rodziny i nasze firmy”.

Biorąc pod uwagę trudne warunki makroekonomiczne, z jakimi borykają się konsumenci i przedsiębiorstwa, Allegro zaktualizowało swoje prognozy wzrostu na 2022 r., korygując prognozowany wzrost zysku swojej działalności w Polsce do 10%-12% z 10%-15%, podczas gdy zysk grupy został skorygowany z 4. %-11% do 2%-6%.

Polski rynek e-commerce Allegro ogłosił dziś, że jego średnioterminowe perspektywy na lata 2023-2026 są obecnie w trakcie przeglądu, co sugeruje, że mogą pojawić się dalsze negatywne zmiany.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich programów PYMNTS EMEA, zasubskrybuj Daily Biuletyn EMEA.

.

Zawsze szukamy okazji do współpracy z innowatorami i zakłócaczami.

Ucz się więcej

https://www.pymnts.com/buy-now-pay-later/2022/bnpl-seen-as-financial-inclusion-tool-across-emea/partial/